Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Gdzie mieszkała Marzena Kipiel-Sztuka? Namawiano ją do przeprowadzki
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 13.06.2024 10:04

Gdzie mieszkała Marzena Kipiel-Sztuka? Namawiano ją do przeprowadzki

Marzenia Kipiel-Sztuka
Fot. TRICOLORS/East News

9 czerwca zmarła Marzena Kipiel-Sztuka. Miała 58 lat. Aktorka od lat zmagała się z depresją i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Widzowie pokochali ją błyskawicznie za rolę Halinki Kiepskiej z kultowego serialu pt. „Świat według Kiepskich”. 

Gdzie mieszkała Marzena Kipiel-Sztuka? Namawiano ją do przeprowadzki. 

Były przyjaciółkami od lat

Po śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki wywiadu udzieliła Joanna Kurowska. Aktorki poznały się na planie serialu „Świat według Kiepskich” i szybko się zaprzyjaźniły. Kurowska zwierzyła się, że często się spotykały i miały bliskie relacje:

- Miałam z nią kontakt. Często do mnie dzwoniła i rozmawiałyśmy sobie. To była osoba, która nigdy nie zapominała o imieninach, urodzinach czy świętach. Zawsze miała dobre słowo i zawsze dzwoniła i była życzliwa. To była taka życzliwość, która już nie za bardzo funkcjonuje, bo ludzie są tak zaganiani, że tak nie dzwonią do siebie przy takich okazjach. Była osobą, która celebrowała znajomość. Może dlatego, że właściwie nie miała rodziny. Nie miała dzieci. Rodziną dla niej był po prostu ten plan zdjęciowy. Bardzo o to dbała - powiedziała Kurowska w wywiadzie z portalem Plotek.

Marzena Kipiel-Sztuka.jpg
Fot. MACIEJ KULCZYNSKI/East News

 

Gdzie mieszkała Marzena Kipiel- Sztuka? Kurowska namawiała ją do przeprowadzki

Dom Marzeny Kipiel-Sztuki znajduje się w Legnicy. Joanna Kurowska w wywiadzie dla portalu Plotek przyznała również, że wiedziała o problemach zdrowotnych przyjaciółki. Wielokrotnie namawiała więc Marzenę Kipiel-Sztukę do przeprowadzki do innego miasta. Nie tyko ona uważała, że aktorce potrzebna jest zmiana miejsca.

 - Mieszkała pod Legnicą, właściwie to na przedmieściach Legnicy. Nie miała więc takiej styczności z branżą aktorską na co dzień. Namawiałam ją, żeby się przeniosła, chociażby do Wrocławia. Dla aktora jest trudno tak "grać, grać", być na takiej adrenalinie, a potem pojechać na zupełną prowincję, gdzie nie ma aż takiej stymulacji. Zofia Czerwińska też ją często namawiała do przeprowadzki - tłumaczyła aktorka.

Joanna Kurowska szczerze o śmierci przyjaciółki

Joanna Kurowska mocno przeżywa śmierć przyjaciółki. W wywiadzie przyznała, że w dalszym ciągu nie może do końca uwierzyć w to, co się stało. Kipiel-Sztuka, mimo chorób miała jeszcze wiele planów.

- Trudno mi nawet mówić o niej, że "była", bo jeszcze niedawno z nią rozmawiałam. (...) Myśmy wszyscy wiedzieli, że zmaga się z chorobą. Ale kto się nie zmaga? Każdy ma jakąś chorobę. Jednak informacja o jej śmierci bardzo mnie zaskoczyła. Była wciąż bardzo żywa, miała dużo planów - mówiła.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki odbędzie się w dniu dzisiejszym, 13 czerwca, o godz. 13.15 w kaplicy cmentarnej przy ul. Wrocławskiej w Legnicy.

Marzena Kipiel-Sztuka.jpg
Fot. Tomasz Zukowski/East News

Zobacz także: