Najdroższe warzywo świata rośnie w polskich lasach. Sezon jest krótki
W Polsce najdroższe warzywo świata możemy spotkać dziko rosnące w lasach i na łąkach. Często nie zdajemy sobie sprawy, ile warte są pędy chmielu. Czy wiesz, jak wyglądają?
Pędy chmielu w smaku przypominają połączenie karczochów ze szparagami. Pokochano je za granicą. Sprawdź, ile kosztują zwykłe pędy chmielu.
Najdroższe warzywo świata w Polsce jest chwastem?
Prawdziwym rarytasem są we Francji, Włoszech i Belgii. Mieszkańcy tych państw biją się o pędy chmielu, które w Polsce często traktowane są jak zwykłe chwasty. Co w nich takiego niezwykłego?
Pędy chmielu w smaku przypominają szparagi połączone z karczochami. Mają wyjątkowy, delikatny smak i są niezwykle chrupiące. Jak przygotować z nich pyszne danie? Wystarczy umyć je, osuszyć i delikatnie podsmażyć na patelni z odrobiną masła.
Właśnie za taką potrawę za granicą są w stanie zapłacić ogromne pieniądze. Ile kosztują pędy chmielu? Ciężko uwierzyć, że tak pospolita w Polsce roślina jest aż tyle warta. Kilogram swoje kosztuje.
Ile warte są pędy chmielu?
Sezon na pędy chmielu trwa od marca do kwietnia . W tym czasie możemy zrywać i rozkoszować się pędami. Za ile można je kupić za granicami naszego państwa? Ciężko uwierzyć, jak dużo nasi sąsiedzi są w stanie za nie zapłacić.
Pędy chmielu za granicą mogą kosztować nawet 1000 euro za 1 kg. Właśnie tyle są w stanie zapłacić za nie smakosze. My możemy zabrać je w swoim ogrodzie lub na łące. Jak zrywać pędy chmielu?
Skosztuj cennych pędów chmielu
W Polsce sezon na pędy chmielu trwa do końca kwietnia. Właśnie w tym czasie możemy poszukać ich w swojej okolicy i spróbować ich wyjątkowego smaku. Im młodsze pędy, tym lepiej.
Zrywać możemy białe, młode pędy , które smakują najlepiej. Dobrze sprawdzą się też te, które zdążyły zrobić się zielone. Jednak niedługo pędy nie będą nadawały się do jedzenia.
Kiedy pędy chmielu zaczną robić się brązowe, stwardnieją i przestaną nadawać się do jedzenia. Zostało niewiele czasu, żeby cieszyć się pysznymi pędami wartymi ogromne pieniądze.
Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału “Fot. Łukasz Łuczaj - Rośliny Jadalne i Dziki Ogród” na YouTube.
Zobacz także:
- Ślimaki nie niszczą moich pomidorów. Uprawiam je tylko tak
- Wiosną przesadzam kwiaty według 3 zasad. Rosną jak marzenie
- Domowy oprysk na mszyce z dwóch tanich produktów