Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Najlepszy domowy środek na mszyce
Kamil Świętek
Kamil Świętek 26.05.2024 06:00

Najlepszy domowy środek na mszyce

Mszyce
Fot. Canva/Chris Mansfield, Getty Images Signature

Mszyce to zdecydowanie jedne z bardziej uciążliwych ogrodowych insektów. Te w krótkim czasie mogą dosłownie w mgnieniu oka zniszczyć wasz ogród.

Na rynku jest wiele chemicznych środków, które co prawda są skuteczne, ale czy macie pewność, że nie są one szkodliwe dla waszego zdrowia? Zamiast tego wykorzystajcie domowy, równie dobry środek.

Uważaj na mszyce w tym okresie

Okres żerowania mszyc rozpoczyna się wraz z piękną pogodą za oknem. Gdy tylko temperatura wzrasta powyżej 10 stopni Celsjusza, nasze ogrody padają ich łupem.

Zdecydowanie przysmakiem mszyc są wszelkie młode pędy i liście roślin. Najczęściej atakują one osłabione rośliny, aczkolwiek mogą również żerować na zdrowych okazach.

Zwykle mszyce żerują na roślinach ozdobnych, chwastach i kwiatach doniczkowych. Prawdziwym zagrożeniem są jednak dla roślin uprawnych, w szczególności dla warzyw. Nie trzeba nikomu przypominać, że rośliny ogołocone z liści to gwarancja marnych zbiorów.

Mszyce 2.jpg
Fot. Canva/schulzie, Getty Images

Ten domowy oprysk działa cuda w ogrodzie

Do przygotowania domowego środka na mszyce niezbędne będą 2 duże cebule, 2 ostre papryki i 1 litr wody. Warzywa siekamy na drobne kawałki razem ze skórką i łupinami. Następnie całość mieszamy i gotujemy.

Gotowy preparat należy przecedzić przez gęste sito i zostawić go do ostygnięcia. Chłodny oprysk przelewamy do butelki ze spryskiwaczem i gotowe.

Jak stosować domowy oprysk na mszyce?

Domowy oprysk na mszyce sprawdzi się równie dobrze w walce z innymi szkodnikami, a jest przy tym o wiele tańszy od sklepowej chemii. Zaleca się stosować go bezpośrednio na liście, najlepiej na dolną stronę, gdzie najczęściej gromadzą się mszyce.

Oprysk poleca się wykonywać wczesnym rankiem lub wieczorem, gdy rośliny są chłodne. Śmiało możecie powtarzać go co dwa dni, a profilaktycznie raz na tydzień.

Gwarantujemy, że wprowadzając ten domowy preparat do użytku w ogrodzie, na zawsze odmienicie swoje uprawy. Polecamy wypróbować go w praktyce. Jesteśmy pewni, że nigdy więcej nie kupicie już sklepowych odpowiedników.

Mszyce 3.jpg
Fot. Canva/Kislev, JulieK's Images

ZOBACZ TAKŻE: