Nawozem możesz zniszczyć dalie. Wszystko przez 1 składnik
Dalie w ogrodzie to dla wielu wciąż pewien rodzaj egzotyki. Niewielu z nas decyduje się na uprawę tego typu roślin, a trzeba przyznać, że to duży błąd. Przy odpowiedniej pielęgnacji kwiaty te mogą kwitnąć aż do jesieni i mienić się piękną paletą barw w zależności od odmiany.
Podczas pielęgnacji dalii musimy zwracać uwagę na szkodniki, które często ją atakują. Rośliny należy również nawozić, jednak jest tu pewien haczyk. Ten nawóz zniszczy wszystkie dalie w ogrodzie. Wszystkie przez 1 składnik.
Zastosuj te patenty na daliach, a nie poznasz swoich kwiatów
Jeśli chcecie uprawiać dalie w ogrodzie, koniecznie musicie zapoznać się ze skutecznymi metodami jej pielęgnacji. Kluczowy jest oczywiście dobór stanowiska.
Dalie w ogrodzie powinny porastać żyzne, przepuszczalne gleby. Nie oszczędzajcie z nawozami. Kwiaty doskonale rozwijają się między innymi na naturalnych obornikach.
Koniecznie zapewnicie daliom w ogrodzie dużo słońca. Znaczenie ma również wilgotność powietrza, dlatego latem podlewajcie je 2 razy w tygodniu, a w okresie upałów nawet częściej.
Uważaj na naturalnych wrogów dalii
Skoro wiecie już, jak pielęgnować dalie w ogrodzie, ograniczcie w nim ilość jej naturalnych wrogów. Koniecznie zwalczcie ślimaki, mszyce, czy wełnowce. Insekty te mogą w mig zniszczyć wasze kwiaty.
Koniecznie zwracajcie również uwagę na to, jakie okazy sadzicie w swoim ogrodzie. Jeśli przypadkowo posadzicie uszkodzoną, schorowaną sadzonkę, wówczas istnieje szansa, że ta zarazi swoje sąsiadki infekcją, a tego przecież byśmy nie chcieli.
Tym jednym błędem zniszczysz swoje starania
Jak wspomnieliśmy, dalie w ogrodzie lubią dużą dawkę nawozu. W okresie kwitnienia warto nawozić je preparatami z bogatą ilością potasu i fosforu. Mimo to należy zachować szczególną ostrożność.
Dalie w ogrodzie źle znoszą nawożenie dużą dawką azotu. Popełnienie jednego błędu podczas nawożenia może was naprawdę wiele kosztować. Mowa tu nawet o obumarciu kwiatów!
Dla własnego spokoju zalecamy zawsze dokładnie przeczytać skład stosowanego nawozu. W przypadku użycia ekologicznego odpowiednika koniecznie przypomnijmy sobie, z jakich roślin robiliśmy kompost. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie zniszczymy swoich kwiatów.
ZOBACZ TAKŻE:
- Odwiedzili rodzinę z Raciszyna. Ekipa Nasz nowy dom była w szoku
- Najlepszy środek na kurz. Wystarczy woda i 2 składniki
- Truskawki zaatakowała szara pleśń? Uratujesz je jednym opryskiem