Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/tungnguyen0905
Weronika Dadok - 18 Stycznia 2021

Możesz ogrzać swoje mieszkanie przez podłogę, ma wiele plusów

Ogrzewanie podłogowe kojarzy się raczej z domami jednorodzinnymi, w których to można pozwolić sobie na takie komfortowe rozwiązanie. Dziś jednak po takie rozwiązanie sięgają również właściciele mieszkań.

Jest wiele zalet ogrzewania podłogowego, wartym uwagi jest także rozwiązanie zainstalowania go w budynkach wielorodzinnych. Dzięki takiemu ogrzewaniu możemy uzyskać optymalną temperaturę w pomieszczeniach.

Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu

Jeśli jesteśmy posiadaczami mieszkania z rynku wtórnego, ważne, aby spółdzielnia czy wspólnota wyraziły zgodę na wykonanie takiego ogrzewania.

Niekiedy ten fakt zaakceptować muszą również wszyscy współlokatorzy. Najłatwiej zatem załatwiać to przy budynkach deweloperskich, kiedy wszystkie szczegóły możemy załatwić już bezpośrednio z deweloperem.

Najważniejsze jest, aby taka inwestycja miała w ogóle sens. Jest to racjonalne tylko w momencie, gdy dysponujemy dobrze ocieplonymi ścianami oraz szczelnymi drzwiami i oknami. W przeciwnym przypadku ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu będzie stratą pieniędzy.

Możesz wykorzystać mrozy do pozbycia się szkodliwych pajęczaków ze swojej pościeli. Niewiele osób jest świadomychMożesz wykorzystać mrozy do pozbycia się szkodliwych pajęczaków ze swojej pościeli. Niewiele osób jest świadomychCzytaj dalej

Może się również okazać, że w starszych blokach nośność stropów jest zbyt niska na ogrzewanie podłogowe w mokrym systemie. Jest to najbardziej wydajną metodą, lepszą od ogrzewania opartego o elektryczność. Są również łatwiejsze w montażu, niestety ogrzewanie oparte o maty elektryczne ma spore koszty eksploatacji.

Zalety ogrzewania podłogowego w mieszkaniu

Ogrzewanie podłogowe jest w typie niskotemperaturowego (29-35 stopni Celsjusza), oddaje ciepło promieniowaniem.

Wodne ogrzewanie podłogowe długo się nagrzewa, ale z drugiej strony także długo oddaje ciepło do otoczenia. Powoduje to, że owy system jest ekonomiczny i efektywny. W przypadku elektrycznych mat nagrzanie się jest niemal natychmiastowe, ale będą ona droższe w eksploatacji.

Niezależnie od ich rodzaju, taka forma ogrzewania jest zdrowsza od tradycyjnych grzejników.

Pozwala także zagospodarować dodatkowe miejsce, które mogłyby zająć zwykłe grzejniki. Jest to więc świetnym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w małych mieszkaniach.

Źródło: zyciepabianic.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News