Autokonsumpcja energii elektrycznej bazująca na ekologicznych rozwiązaniach to obecnie jedno z podstawowych działań podejmowanych w ramach ochrony środowiska. Aby wspierać rozwój energetyki w tym kierunku, prosumentom przyznaje się dofinansowania z programu “Mój Prąd”.Już wkrótce ma ruszyć kolejna edycja tego programu, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników instalacji fotowoltaicznych. Kiedy odbędzie się nabór wniosków i jakie trzeba spełnić warunki, by otrzymać dotację?
Z roku na rok wzrastają opłaty za wodę, wywóz śmieci, prąd, czy gaz. Mimo wszystko można zmniejszyć zużycie prądu o około 30% i tym samym nie nadwyrężać budżetu domowego. Te triki pozwolą ci na znaczne ograniczenie poboru energii. Rachunki będą o wiele niższe.Jak zmniejszyć zużycie prądu w domu? To prostsze, niż myślisz. Wystarczy wprowadzić w życie kilka zmian.
Ceny prądu i gazu zmieniają się z każdym, nowym rokiem kalendarzowym. Niestety, zwykle na naszą niekorzyść. Media i inne usługi oraz towary drożej w zatrważającym tempie i każdy z nas obawia się, co przyniesie kolejny rok.W miniony piątek Urząd Regulacji Energetyki ogłosił nowe stawki za ceny prądu i gazu na 2024 rok. Czy będzie jeszcze drożej? Tak będą wyglądać nasze rachunki.
Ceny prądu w ostatnim czasie nie rozpieszczają. Dlatego też dbanie o jak najniższe zużycie energii w naszym domu jest tak ważne dla domowego budżetu. Niestety, zakup wyłącznie urządzeń z wysoką klasą energooszczędności nie wystarczy.W obliczu wysokiej inflacji i kryzysu klimatycznego warto zastanowić się, które urządzenia w naszym domu zużywają najwięcej energii i jeśli to możliwe, odłączać je przed wyjściem z domu. W tym artykule przedstawimy Wam, które urządzenia zużywają najwięcej prądu.
Ceny energii ciągle rosną. Jeśli limity cen energii nie zostaną przedłużone, wówczas w 2024 roku będziemy mieli dosłownie astronomiczne rachunki za prąd. Czy sprawa jest poważna? Zobaczcie, o co tak właściwie chodzi.
Mamy połowę roku, a to oznacza, że już niedługo okaże się, ile w przeciągu roku zużyliśmy prądu. Ostatnio pisaliśmy o tym, co możemy zrobić, żeby nasza stawka za prąd nie poszła do góry. Kluczowe jest zużycie, które powinniśmy ograniczyć. Warto w tym celu odłączyć od prądu urządzenia, które zżerają go najwięcej. Jednak jakie sprzęty utrudniają nam oszczędzanie prądu?
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki poinformował, że na I kwartał 2022 roku planowana jest kolejna odsłona programu Mój Prąd 4.0. Pieniądze z niego będzie można wykorzystać nie tylko na panele, a wsparcie finansowe otrzymają także ci, którzy już korzystali z programu. Rządowy program "Mój prąd" ma pomagać w zwiększaniu udziału produkcji energii elektrycznej mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, a co za tym idzie - popularyzacją korzystania z odnawialnych źródeł energii (OZE). Środki z niego znikają ekspresowo, dlatego Narodowy Fundusz postanowił stworzyć jego kolejną odsłonę: 4.0.