Popiół z grilla ma wiele zastosowań, a jednym z nich jest użycie go jako nawozu do roślin i nie tylko. Można wykorzystać go również do innych czynności, o których opowiemy w niniejszym artykule. Zaznaczamy jednak, iż popiół, o jakim wspominamy, pochodzi ze spalonego drewna naturalnego. Zatem nie używamy popiołu z drewna, które zostało polakierowane, czy popiołu ze spalania kartonów, papieru i węgla.
Marzec właśnie się rozpoczął. Miesiąc ten jest bardzo dobry na sadzenie roślin w naszym ogrodzie. Dlatego w poniższym artykule opowiemy o rozsadach, które dają możliwość cieszenia się m.in. wcześniejszym zakwitaniem kwiatów, a dzięki temu nasz ogród zacznie cieszyć nas pięknymi widokami.
Borówka amerykańska to coraz popularniejszy krzew owocowy goszczących w naszych przydomowych ogródkach, czy też ogrodach. Smaczna i zdrowa, nie tylko dobra jako słodka przekąska. Jeśli masz borówkę amerykańską w swoim ogrodzie, ten artykuł jest właśnie dla Was. Zdradzamy jak pielęgnować borówkę według porad babci Grażyny.
Aby pomidory rosły smaczne i dojrzałe, warto stosować odpowiedni nawóz do pomidorów. Istnieje sprawdzony i przede wszystkim domowy sposób na to, aby przygotować bardzo dobry nawóz do naszych czerwonych warzyw rosnących w ogrodzie.
Zima powoli odchodzi, ustępując wiośnie. Czas zatem powoli zająć się naszymi ogródkami, które po okresie chłodów nie wyglądają ładnie. Poza pielęgnacją zadajemy sobie również pytanie: kiedy kosić trawę? W dzisiejszym artykule podpowiemy, kiedy jest najlepszy moment na koszenie trawy w naszym zielonym zakątku.
Oprysk miedzianiem jest bardzo skutecznym środkiem do leczenia chorób drzew owocowych. Preparat zwalcza bakterie i przede wszystkim grzyby, zabijając ich zalążki. Oprysk najlepiej wykonać w lutym, kiedy temperatura powietrza będzie wynosić powyżej 6 stopni C.Drzewa owocowe niestety bardzo często chorują. Najczęściej atakowane są przez grzyby i bakterie. Zarodników grzybów pozbędziesz się w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że już w lutym wykonasz oprysk miedzianem. Grzyby, a także bakterie nie mają żadnych szans. Opryski miedzianem wykonuj według zaleceń producenta. W lutym słońce nie świeci jeszcze zbyt mocno, co ma kluczowy wpływ na jakość oprysku. Środek pod wpływem promieni słonecznych może być zbyt agresywny dla drzew.
Chwasty to wszystkim znane niepożądane w uprawach rośliny. Rosną praktycznie wszędzie, ale najbardziej upodobały się szczeliny między kostką brukową, szczeliny między płytkami, czy zaciemnione miejsca w ogrodzie. Podpowiadamy, jak sobie z nimi poradzić.
Wanna kojarzy się przede wszystkim z łazienką - z higieną i relaksem, odrobiną czasu dla siebie. Okazuje się, że jej przeznaczenie może być też nieco inne, dla niektórych możliwe, że dość eksperymentalne. Jej zupełnie nowe zastosowanie odkrył pewien pasjonat ogrodnictwa, który miał akurat na zbyciu starą wannę i postanowił zrobić z niej oczko wodne. Stara wanna to duży kłopot - bo co zrobić z tym wielkim niepotrzebnym sprzętem, który już nigdy nie zostanie ponownie wykorzystany? Mamy na to bardzo kreatywne rozwiązanie!
Mogłoby się wydawać, że przełom stycznia i lutego jest zbyt wczesnym momentem na sadzenie jakichkolwiek warzyw. Okazuje się jednak, że część z nich dobrze znosi niskie temperatury i przejściowe mrozy. Jeśli zdecydujesz się posiać je w lutym, już na początku wiosny będziesz mógł cieszyć się pierwszymi własnymi plonami. Luty jest pierwszym miesiącem w roku, który przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, pozwala na sianie warzyw w ogrodzie. Choć istnieje ryzyko przymrozków, niektóre rośliny są na tyle wytrzymałe, że można zaryzykować.
Kiedy przycinać tuje? Te iglaste drzewa stanowią niezwykle popularną ozdobę w ogrodzie dzięki swojej pięknej prezencji. Trzeba jednak pamiętać, aby regularnie je przycinać, inaczej urosną w nieregularne i mało estetyczne kształty. Niżej wszystko wyjaśniamy. Przycinając tuje przede wszystkim nadaje się im kształt. Roślina ta ma dużą tendencję do rozrastania, przez co zaczyna brzydko wyglądać. Bez przycinania końcówki gałęzi mogą także usychać.
Krety nie zapadają w sen zimowy, przez co ich obecność w ogrodzie wcale nie jest niecodzienna. Oczywiście nie kopią nor tak często, jak wiosną czy latem, jednak wiele osób widuje je w miarę regularnie nawet w styczniu. Jeśli i Twój ogród ma problem z kretami, mamy świetne wieści - z poniższym patentem poradzisz sobie z nimi z łatwością. Krety potrafią mocno uprzykrzyć życie, chociaż podczas przekopywania ogrodu wyjadają owadzie szkodniki, które często podjadają korzenie roślin. Niestety silnie ingerują w wygląd działki poprzez kopce. Dlatego, jeśli nie chcesz ich widzieć, użyj tego sposobu.
Styczeń nie kojarzy się zbyt często z pracami ogrodniczymi, jednak nawet w tym miesiącu można zrobić kilka rzeczy, które ułatwią zadania ogrodnicze w przyszłości. Dzięki nim Twoje pomidory zachwycą nie tylko pięknymi i dorodnymi owocami, lecz również soczystością i intensywnym smakiem. Pomidory z własnej uprawy zawsze smakują obłędnie. Jeśli chcesz, aby Twoje krzaczki dały w tegorocznym sezonie cudowne plony, zastosuj się do poniższych porad.
Planujesz stworzenie przy swoim domu nastrojowego, zaczarowanego ogrodu? Wbrew pozorom o końcowym efekcie w zdecydowanie większym stopniu niż budżet zdecyduje pomysłowość dotycząca ogrodowych roślin i dekoracji. Oto garść pomysłów, jak przeistoczyć swój zielony zakątek w bajkę. Korzystając z kilku sprawdzonych inspiracji, stworzysz w swoim ogrodzie spokojną zieloną oazę, która dodatkowo wyposażona w funkcjonalne lampy ogrodowe marki Philips będzie zachwycała domowników i gości również po zmroku!