DomekIOgrodek.pl
wyposażenie ogrodu

Materiały Partnera

6 niezbędnych elementów, które muszą się znaleźć w Twoim ogrodzie

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Posiadasz dom z niezagospodarowanym ogrodem i zastanawiasz się, co zrobić, żeby dostępna przestrzeń stała się atrakcyjna wizualnie i po prostu funkcjonalna? Szukasz inspiracji i przydatnych podpowiedzi? Zapoznaj się z poniższym tekstem, a dowiesz się, jakie rozwiązania warto zastosować w ogrodzie.

Estetycznie zagospodarowana przestrzeń – zadbaj o zieleń i dodatki

Kluczowym elementem każdego ogrodu są z pewnością rośliny. To one nadają przydomowej przestrzeni klimatu i efektownie ozdabiają całą parcelę. Dzięki rozsądnemu rozmieszczeniu konkretnych gatunków drzewek, krzewów i rabat kwiatowych osiągniesz imponujące rezultaty i stworzysz miejsce, w którym przebywanie będzie czystą przyjemnością. Jeśli zależy Ci na dodatkowych efektach, wkomponuj w ogrodową przestrzeń ozdobne elementy takie jak głazy, kamyczki czy nowoczesne fontanny. Za wszystkie zakupy możesz sprawnie zapłacić kartą kredytową, o której spłacie przeczytasz na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/splata-karty-kredytowej/.

Wielofunkcyjne oświetlenie

Aby delektowanie się ciepłymi, letnimi wieczorami nie kończyło się wraz z nadejściem nocy, zamontuj w ogrodzie praktycznie oświetlenie. Dzięki niemu spotkania towarzyskie będą mogły trwać, ile zapragniesz, a i otaczające Cię przestrzenie staną się zdecydowanie bardziej klimatyczne i imponująco piękne. W zależności od potrzeb zastosuj lampy naścienne bądź oświetlenie stojące, którego możesz użyć również do rozjaśnienia ogrodowych ścieżek.

Taras i altanka

Kupując lub budując dom, nie zapomnij o tarasie. Oczywiście nie może to być cel, pod który podporządkujesz wszystkie inne zamierzenia, ale niewątpliwie warto zadbać o stworzenie miejsca, które wręcz doskonale będzie nadawało się do zaaranżowania ogrodowej strefy wypoczynku. Jeśli nie posiadasz przydomowego tarasu, pomyśl o altance. Na rynku dostępne są zadaszone zestawy wraz z podestami, co jest świetnym rozwiązaniem na ciepłe, ale i deszczowe bądź po prostu upalne dni, ponieważ niezależnie od warunków pogodowych możesz przyjąć na zewnątrz gości czy urządzić grill w pięknych okolicznościach przyrody.

Ogrodowy zestaw wypoczynkowy

Rynkowa oferta kompleksowych zestawów wypoczynkowych jest tak duża, że propozycje można przeglądać bez końca. Wybierając ogrodowe meble, kieruj się swoim gustem i stylem architektonicznym Twojego domu. Dzięki temu w estetyczny sposób dopasujesz kolorystykę czy stylistykę wyposażenia i sprawnie wkomponujesz ją w przydomową przestrzeń. W zestawie wypoczynkowym znajdują się zazwyczaj fotele, sofy, stoliki czy leżaki. Ilość potrzebnych elementów oszacuj na podstawie liczby domowników, ale także uwzględniając ewentualnych gości. Za wszystkie zakupy możesz zapłacić kartą bankową dołączaną do konta osobistego, na temat którego znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje pod adresem https://finanse.rankomat.pl/konta/osobiste/.

Nowoczesny zbiornik na deszczówkę

Osobom, które cenią sobie życie w zgodzie z naturą, polecamy zakup zbiornika na deszczówkę. Potrzeby mieszkańców domów jednorodzinnych są dla producentów inspiracją do tworzenia niezwykle atrakcyjnych wizualnie pojemników w wielu rozmiarach. Nowoczesny zbiornik nie zakłóci aranżowanej przestrzeni, a pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za wodę i umożliwi ekologiczne podlewanie rabatek i krzewów.

Kompostownik

Ogrodowy kompostownik daje szansę na wytwarzanie naturalnego i skutecznego nawozu dla roślin, a ponadto pozwala zaoszczędzić na opłatach za śmieci. Jak? Wszystko dzięki nowelizacji ustawy śmieciowej. Wystarczy, że poinformujesz urząd o posiadaniu kompostownika, wypełniając deklarację. Kwota obniżki zależna jest od decyzji poszczególnych samorządów, ale to z pewnością korzystne rozwiązanie.

Artykuł sponsorowany

Barbara DaszutaAutor

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot)

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Architektura

Szambo plastikowe: koszty, zalety i wady

Czytaj więcej >

Architektura

Okna tarasowe: koszty, zalety i wady

Czytaj więcej >

Architektura

Jak powinna wyglądać klatka schodowa w domu jednorodzinnym? Pomysły i porady

Czytaj więcej >

Architektura

Blachodachówka – ceny i rodzaje

Czytaj więcej >

Architektura

Jak ocieplić ściany zewnętrzne? Porady, sposoby i koszty

Czytaj więcej >

Architektura

Ile kosztuje pompa ciepła? Koszty i porady

Czytaj więcej >