Tabletek do zmywarki można używać nie tylko do zmywarki. Nadają się idealnie jako środek czyszczący do usunięcia brudu z muszli klozetowej. Mało tego, pomogą uporać się z nieprzyjemnym zapachem, jaki czasami pojawia się w toalecie.
O należytym sprzątaniu łazienki oraz elementów jej wyposażenia, zwłaszcza muszli klozetowej wie każdy. Zdarza się jednak tak, że zapominamy o ważnym miejscu, które należy sprzątnąć. Mowa tutaj o spłuczce, o którą również trzeba zadbać. To w niej często osadza się kamień, który wpływa na funkcjonowanie muszli. Poza tym gromadzą się w niej pleśń czy bakterie. Dzisiaj powiemy, jak wyczyścić spłuczkę toaletową.
Domowa kostka do WC jest tania i przygotujesz ją błyskawicznie. Kostka łatwo przykleja się do muszli, czyści wnętrze toalety i nadaje jej przyjemny zapach. Kostkę przyrządzisz z mydła w kostce i płynu do podłóg.Domową kostkę do WC przygotujesz z dwóch składników. Wystarczy, że wymieszasz ulubione mydło z płynem do mycia podłóg. Opcjonalnie możesz dodać również płyn do dezynfekcji. Kostka będzie gotowa błyskawicznie. Jest tania i dzięki niej Twoja toaleta będzie świeża przez długi czas.Domową kostkę do WC zrobisz również z sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. Do tak przygotowanej kostki warto dodać olejek eteryczny, najlepiej cytrynowy lub sosnowy. Kostki będą pięknie pachnieć, a toaleta będzie idealnie czysta.
Papier toaletowy jest podstawowym wyposażeniem każdego domu, dlatego można kupić go w praktycznie każdym sklepie. Jego jakość różni się jednak pomiędzy markami i rodzajami. Wybierając rolki następnym razem w sklepie, skorzystaj z tego prostego testu - w ten sposób kupisz najbardziej wydajny produkt. Papier toaletowy jest bardzo powszechny. Nie tak dawno temu, w czasach PRL w Polsce, był on mimo wszystko produktem, za którym ustawiały się długie kolejki. Teraz oczywiście nie trzeba wyczekiwać kilku godzin na parę rolek papieru, lecz cały czas należy zwracać na niego uwagę. Można się bowiem łatwo naciąć w sklepie.
W domowych toaletach osad z kamienia jest bardzo częstym widokiem. Zwykle nie stwarza on żadnych większych problemów poza estetyką, jednak niekiedy może odkładać się w newralgicznych punktach, ograniczając przepływ wody prowadząc do zatorów. Mamy na niego jednak świetny patent. Osad kamienny wewnątrz muszli klozetowej zazwyczaj wygląda jak żółty lub pomarańczowy pasek i najczęściej gromadzi się na jej dnie. Wystarczy, że raz w tygodniu zrobisz jedną czynność, a błyskawicznie i z łatwością uporasz się z kamieniem.
Za świeżość i zapach w toalecie odpowiada wiele czynników — wie o tym każda gospodyni. Nikt nie lubi "nieproszonych gości" w postaci bakterii i drobnoustrojów, a tak się składa, że te uwielbiają mnożyć się na łazienkowej armaturze. Utrzymanie czystości wymaga siły i czasu. Są jednak sprytne tricki, które mogą pomóc w codziennych obowiązkach i zaoszczędzić czasu na codzienne rytuały czystości w WC.
Mogłoby się wydawać, że tak prosta czynność, jak spłukiwanie wody w sedesie nie powinna potrzebować instrukcji obsługi. Tymczasem wiele osób popełnia kardynalny błąd, który może wpłynąć na zdrowie domowników. Tylko przy zamkniętej klapie mamy pewność, że nasza toaleta uniknie zanieczyszczenia. Według badań w brytyjskim Which Magazine nieczyszczony telefon posiada niemal 20 razy większą ilość potencjalnie szkodliwych bakterii niż armatura przeciętnej toalety. Nie oznacza to jednak, że nasze sedesy są wolne od jakichkolwiek drobnoustrojów. Udostępnione przez Uniwersytet Kolorado nagranie sprawi, że już nigdy nie spłuczecie wody przy otwartej klapie.
Sprzątanie toalety dla wielu osób bywa problematyczne. Warto jednak regularnie ją czyścić, aby utrzymać higienę i porządek. Nie inaczej jest w przypadku armatury WC. Mało kto wie, że deska sedesowa skrywa funkcję, która ułatwia sprzątanie.Każdy, kto chociaż raz sprzątał ubikację, wie, jak wiele jest w niej zakamarków i szczelin, w których zbierają bakterie, kamień i brud. Do niektórych miejsc ciężko jest dotrzeć, przez co sprzątanie jest nieefektywnie i niedokładne. Mamy na to sposób.
Za świeżość i zapach w toalecie odpowiada wiele czynników — wie o tym każda gospodyni. Nikt nie lubi "nieproszonych gości" w postaci bakterii i drobnoustrojów, a tak się składa, że te uwielbiają mnożyć się na łazienkowej armaturze. Utrzymanie czystości wymaga siły i czasu. Są jednak sprytne tricki, które mogą pomóc w codziennych obowiązkach i zaoszczędzić czasu na codzienne rytuały czystości w WC.
Jeśli wyrzucasz zużyte torebki po herbacie od razu do kosza, nieświadomie popełniasz duży błąd. Jest to sporym marnotrawstwem, ponieważ możesz ich użyć ponownie do wyczyszczenia muszli klozetowej. Ten sposób jest przyjazny dla środowiska, a niestety większość osób nawet o nim nie wie. Dodatkowo dbanie o czystość przy użyciu tego produktu jest bardzo tanie. Jak uczynić świetny preparat z torebki po herbacie opowiemy w tym artykule.
Czosnek pomoże utrzymać nam naszą toaletę w zaskakującej czystości i świeżości. Wystarczy, że wrzucimy jeden rozgnieciony ząbek warzywa do ubikacji, a jego właściwości antybakteryjne pozwolą nam pozbyć się wszelkich brudów. W dodatku taka metoda jest bardziej ekologiczna od tradycyjnych środków czystości. Z tego artykułu dowiesz się: Jak czosnek może pomóc nam w domowych porządkach Dzięki jakim właściwościom jest używany jako ekologiczny środek czystości Jak często trzeba go używać, aby móc się cieszyć wymarzonym efektem W tym przypadku bardzo ważna jest systematyczność. Czynność trzeba powtarzać przynajmniej dwa razy w tygodniu, abyśmy mogły cieszyć się pożądanymi efektami.
Zazwyczaj w wyposażeniu łazienki znajduje się umywalka, miska ustępowa i wanna lub kabina prysznicowa. Aby zwiększyć komfort z użytkowania łazienki i kompleksowo zadbać o higienę, warto zdecydować się na bidet. Dowiedz się więcej na temat tego urządzenia!
Płyn do naczyń wlany do sedesu może zdziałać cuda. Kobieta, która natrafiła w internecie na nietypową poradę, postanowiła przekonać się na własne oczy, czy faktycznie obiecany efekt jest możliwy. Postąpiła zgodnie z instrukcją i oniemiała. Kiedy poznasz ten jeden prosty trik, regularnie będziesz go stosować w swojej łazience.Jak się okazuje, płyn do naczyń ma więcej zastosowań, niż mogłoby się nam wydawać i możemy używać go nie tylko w kuchni, ale również i w łazience. Ten środek idealnie nadaje się do… odetkania muszli klozetowej. Przekonała się o tym kobieta, która na forum postanowiła podzielić się swoim odkryciem, który odmienił jej życie.