Zaraza ziemniaczana na pomidorach to zmora każdego ogrodnika. Sam długo się z nią męczyłem, aż w końcu znalazłem sposób na tę chorobę. Żadnej chemii, żadnego, zbędnego wydawania pieniędzy.Plony uratowałem ekologicznym opryskiem, który działa błyskawicznie. Ponadto jego główny składnik kosztuje grosze i jest łatwo dostępny w każdym sklepie spożywczym.
Naturalne nawozy zyskują coraz większe zainteresowanie w ogrodnictwie. Są to tańsze, zdrowsze i równie skuteczne środki ochrony roślin, które można zastosować w domowych warunkach, uprawiając bio owoce i warzywa. Jeśli uprawiacie porzeczki, to koniecznie zapoznajcie się z naszym sposobem na naturalny nawóz.
Aby ogórki rosły bujne i zdrowe, najpierw trzeba ochronić je przed szkodnikami. Na rynku dostępnych jest mnóstwo specyfików przeznaczonych do ich usuwania. Po co jednak truć siebie i środowisko chemią, kiedy można pozbyć się ich w naturalny sposób? Najlepsi ogrodnicy i rolnicy nie stosują gotowych preparatów. Wykorzystują w pełni bezpieczną i skuteczną metodę, dzięki której żadne szkodniki nie niszczą już ich upraw. Niżej zdradzamy więcej.
Koperek jest jedną z podstawowych roślin, jakie siejemy w naszych warzywnikach. To niezwykle aromatyczne zioło dodajemy później do zup, dań głównych, czy sałatek. Kiedy kiełkuje koperek? Roślina ma długi okres wzrostu, kiełkuje dopiero po około 14 dniach. Proces ten możemy jednak skrócić do 4 dni. Wystarczy, że zastosujemy prosty trik z namaczaniem ziaren.
Cebula jest jedną z najpopularniejszych roślin uprawnych. Znana każdemu, dodawana jako dodatek do sałatek, czy kanapek, a jej skórki nadają się idealnie do farbowania skorupek jaj w naturalny sposób. Nie zawsze jednak udaje się wyhodować cebulę spełniającą nasze wymagania. Dlatego warto zastosować babciny sposób na to, jak sadzić cebulę, aby zwiększyć plon.
Pomidory, tak jak wszystkie rośliny ma swoje preferencje związane ze towarzystwem obok siebie. Dlatego trzeba wiedzieć, co najlepiej sadzić nieopodal nich. Po to, aby rosły dojrzałe, zdrowe i dorodne, ale również były, w naturalny sposób chronione przed szkodnikami, które im zagrażają.Warzywa te warto włączyć do swojej codziennej diety. Pomidory są bogatym źródłem związków, które chronią nas przed groźnymi chorobami.
Sadzony jesienią, posiadający podobne właściwości co ten, sadzony na wiosnę. Nieodzowna przyprawa kuchenna, nadająca potrawom tego nietuzinkowego posmaku. Czosnek ozimy, bo o nim mowa, tworzy główki nieco większe i dojrzewa zdecydowanie wcześniej. Dlatego warto wiedzieć, jak powinno się go nawozić.
Płyty CD stanowią obecnie relikt przeszłości, choć do niedawna można było spotkać je dosłownie wszędzie. Dzisiaj większości z nas zalegają w szafkach z rzeczami, z których już nie korzystamy. Mamy na nie jednak doskonały patent - wystarczy zawiesić je na drzewie lub krzewie, a szybko zauważysz kolosalną różnicę w ogrodzie.
Jeśli planujemy uprawiać buraki ćwikłowe w naszym ogrodzie, warto wiedzieć, jak to robić. Dobór odpowiedniego miejsca oraz towarzystwa ma bardzo duże znaczenie w jego uprawie. W poniższym artykule opowiemy, jak to zrobić, aby cieszyć się dorodnymi i zdrowymi plonami buraków ćwikłowych w naszym ogrodzie.
Samodzielna uprawa warzyw daje nie tylko mnóstwo radości z doglądania swoich upraw - pozwala ona na jedzenie własnych produktów rolnych, które pozbawione są chemii. Sianie marchewki nie jest skomplikowane, jednak trzeba się pospieszyć. Niżej zdradzamy jaki moment na sianie marchewki jest najlepszy.