Uprawiacie samodzielnie pomidory? Niewątpliwie to właśnie te, wypracowane własną ręką są najsmaczniejsze. Wynika to nie tylko z dbałości o uprawy, ale również z braku niepotrzebnej chemii, która stosowana jest w rolnictwie przemysłowym.Czy jednak wiecie, że istnieją pomidory proste w uprawie, z którymi poradzi sobie nawet największy ogrodowy laik? Te wspaniałe odmiany są smaczne, pożywne, a przy tym idealne do pierwszych kroków w stronę własnych upraw. Czy może być jeszcze lepiej?
Jak wiele środków używacie do pielęgnacji sadzonek? Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia dbałość o sadzonki sprawia, że rośliny zdrowo rosną i wydają owocny plon. Jak się jednak okazuje, wcale nie trzeba przepłacać za specjalistyczne środki, by cieszyć się wspaniałymi sadzonkami i zdrowymi krzaczkami.Z pomocą przychodzą tutaj sprawdzone rozwiązania najlepszych ogrodników. Wyobraźcie sobie, że jedyne czego potrzebują wasze sadzonki do prawidłowego wzrostu, to tej specyficznej mikstury.
Czy wiedzieliście, że marchew można sadzić w zupełnie inny sposób, niż uczą na każdym kursie ogrodnictwa? Z pomocą tej metody wprost nie poznacie waszych zbiorów.Jeśli w tym sezonie zastosujecie tę metodę, będziecie zaskoczeni, jak przeogromne rozmiary osiągną wasze uprawy. Koniecznie poznajcie nasz patent na udany zbiór marchewki.
Chociaż pogoda za oknem w dalszym ciągu nie zachęca do wychodzenia z domu, luty to doskonały czas, aby przygotować ziemię w ogrodzie pod przyszłe uprawy.Jest to szczególnie istotne w przypadku sadzenia między innymi sałaty. Znając nasz sprawdzony sposób na dorodną sałatę, będziecie zaskoczeni, zbierając w sezonie 3 razy większe główki niż dotychczas.
Uprawiacie pomidory w waszych przydomowych ogrodach? Jeśli tak to ten materiał z pewnością was zainteresuje. Każdy z nas chciałby mieć przecież silne, odporne na warunki atmosferyczne sadzonki, które doskonale odnajdą się po wsadzeniu do ziemi.Tymczasem ich wyhodowanie wcale nie jest takie proste, jeśli nie wykorzystujecie doświetlania rozsady pomidora. Czym jest ta przedziwna technika? W tym artykule zdradzimy wam sekret na zdrowe i silne sadzonki.
„Idzie luty, podkuj buty” – tak mawia nasze narodowe przysłowie. Czy jednak faktycznie luty musi zwiastować tylko powrót mroźnej zimy? Niekoniecznie. Jest to też dobry miesiąc, aby pomyśleć o swoich wiosennych uprawach.Wielu z was pewnie zastanawia się, jakie warzywa siejemy w lutym? Okazuje się, że jest to miesiąc na zasianie pierwszych warzyw, a nawet kwiatów uprawianych z rozsady. W tym artykule zdradzimy wam, jakie rośliny warto posiać w najkrótszym miesiącu w roku. Dzięki temu sąsiedzi będą pękać z zazdrości, widząc wasze wiosenne ogrody.
Jedni je kochają, inni nie mają pojęcia o ich istnieniu. Kiełki to szczególnie niedoceniany element urozmaiconej diety w polskich jadłospisach. Zdrowe, łatwe w uprawie i szalenie drogie w sklepach – tak można by scharakteryzować te nietypowe zioła.Jeśli jesteście ich zwolennikami, z pewnością nie raz zastanawialiście się, jak wyhodować kiełki w swoim domu. Okazuje się, ze wystarczy dosłownie kilka dni, aby cieszyć się własną porcją zdrowia każdego dnia.
Chociaż zima jeszcze daje o sobie znać, styczeń to dobry moment na rozpoczęcie planowania naszych tegorocznych upraw. To wtedy zaczynamy siać liczne roślinki, chcąc wraz z pierwszymi dniami wiosny dać im nowe życie w glebie.Niestety, o sadzonki trzeba szczególnie dbać nie tylko podczas ich uprawy. Bardzo istotny jest też sam proces przesadzania ich do gruntu, o czym wiele osób zapomina. Koniecznie zastosujcie nasze metody przed przesadzaniem roślinek, a odczujecie znaczną różnicę w uprawach.
Lubicie łamigłówki? Jeśli tak, to dobrze trafiliście. Ta zagadka optyczna sprawdzi Waszą spostrzegawczość oraz zweryfikuje szybkość myślenia. Podobno potrafią ją rozwiązać tylko prawdziwi geniusze. Czy jesteście jednymi z nich?Zagadka optyczna z pozoru wydaje się banalnie prosta, dlatego macie na nią ograniczenie czasowe. Jedyne co należy zrobić, to znaleźć w niej jedną grafikę, różniącą się od reszty. Czy jesteście gotowi na to wyzwanie?
Któż z nas nie lubi czosnku. Ten naturalny antybiotyk wykorzystywany jest przez ludzi od wieków. Stanowi także cenny dodatek do zup, czy sosów. Niestety okres jego kwitnięcia i ilość zbieranych plonów nie powalają. Można jednak to zmienić.Przełom sierpnia i września to dobry czas na sadzenie czosnku zimowego. Dzięki temu będziecie się mogli nim cieszyć już na początku lipca. Czy warto zatem podjąć wyzwanie? Oczywiście, że tak. Zobaczcie, jak sadzić czosnek zimowy w ogrodzie.
Sierpień to bardzo ciekawy miesiąc w ogrodzie. Z jednej strony to pora przycinania wielu krzewów, z drugiej pora uzupełniania braków na grządkach. Co można siać w sierpniu? Tym zajmiemy się w poniższym artykule. To naprawdę dobry moment na siew. Są rośliny, których uprawa nie kończy się wraz z sezonem letnim.
Któż nie lubi malin? Zwłaszcza tych swojskich, niepryskanych o niepowtarzalnym smaku i aromacie? Uprawa malin wymaga jednak sporo zaangażowania ze strony ogrodników. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja malin w sierpniu może pomóc w osiągnięciu spektakularnych plonów.Ważne jest nie tylko regularne podlewanie i nawożenie. Dzięki tym zabiegom ochronicie swoje uprawy przed groźnymi dla nich chorobami. Malin będziecie mieć na pęczki.
Ogórki to bardzo popularne warzywa uprawne. Wystarczy, że będziemy o dnie odpowiednio dbać, nawozić, doglądać, a latem zbierzemy ich na pęczki. Niestety zdarza się również tak, że przez nieodpowiednią pielęgnację, wiele plonów marnieje jeszcze na krzakach. W tym artykule przedstawimy Wam, dlaczego ogórki gniją. Zdradzimy również, jak uratować zbiory domowymi sposobami i bez żadnej chemii, która nie jest obojętna dla roślin i naszego zdrowia.
Odpowiednia pielęgnacja papryki w sierpniu jest niezbędna, aby warzywa szybko i zdrowo rosły. Z końcem lata musimy pamiętać o dwóch, kluczowych czynnościach. To właśnie dzięki nim zagwarantujemy sobie obfite zbiory.W uprawie papryki kluczowe jest jej odgławianie, a także nawożenie. Zamiast gotowych odżywek, warto dokarmić je ekologicznymi i naturalnymi produktami. Kilka z nich z pewnością macie w kuchni.
Ogórki uprawiamy w Polsce naprawdę chętnie. Nic dziwnego, nie ma nic lepszego niż mizeria lub przetwory przygotowane z domowych warzyw.Jednak czasem po gwałtownych zmianach pogody nasze uprawy zaczynają marnieć. Co robić w takiej sytuacji? Czego oznaką są żółte liście ogórków i jak je uratować?
Cebula w polskiej kuchni jest absolutnie niezbędnym warzywem. Dodajemy ją niemal do każdej potrawy. Możecie wyobrazić sobie smak rosołu, sosu grzybowego lub mięsnego, w której nie ma cebuli?Właśnie zbliża się bardzo ważna data dla wszystkich osób, które zdecydowały się zasadzić w tym roku cebulę. Możemy szykować się do zbiorów. Kiedy dokładnie powinniśmy zbierać cebulę? Jak to zrobić?
Sezon na zrywanie dojrzałych i soczystych pomidorów właśnie się zaczął. Kolejne pomidory zaczynają dojrzewać. Jednak zrywanie liści i podwiązywanie pomidorów to nie jedyne zabiegi pielęgnacyjne.W drugim miesiącu wakacji powinniśmy pamiętać o kluczowej czynności.. Jak pielęgnować pomidory w sierpniu?
Ślimaki w ogrodzie to prawdziwa zmora. Te pozornie nieszkodliwe zwierzęta mogą znacząco uszkodzić Twoje uprawy. Wielu ogrodników radzi sobie z nimi stosując gotowe preparaty zakupione w sklepie ogrodniczym.Nie wiedzą jednak, że ten granulat jest nie tylko groźny dla ślimaków, ale i dla ludzi i zwierząt domowych. Jeśli walczysz więc z nimi w chemiczny sposób, zaprzestań tego! Skutki mogą być tragiczne.
Powoli zaczynają pojawiać się pierwsze ogórki. Jednak to nie oznacza, że przestajemy rośliny nawozić. Ogórki można zbierać od lipca do października, więc jeszcze mamy sporo czasu na ich nawożenie. Zdradzę prosty sposób na ogromne zbiory ogórków jeszcze w tym sezonie.Nie, nie stosuję żadnych, chemicznych preparatów. Ogórki w moim warzywniku dokarmiam wyłącznie przy pomocy naturalnych i bezpiecznych środków. Wszystko, co potrzebne mam w kuchennej szafce.
Chociaż nikt nie chce się z tym pogodzić, lato zbliża się ku końcowi. Nie martwcie się jednak. Stwarza to nowe możliwości do uprawy roślin. Dzisiaj zajmiemy się tym, kiedy sadzić czosnek zimowy. Czy wiecie, że jego smakiem możemy się cieszyć już na początku lipca?
Nie ma smaczniejszych pomidorów niż te wyhodowane samodzielnie w ogródku. Uprawa może przysporzyć jednak wielu problemów.Pomidory mogą nie dojrzewać z różnych powodów. Zwykle popełniamy naprawdę proste błędy, które z łatwością można wyeliminować. Czasem wystarczy przestać popełniać tylko jeden błąd, a pomidory za chwilę zaczną dojrzewać. U mnie tak właśnie było.
Pomidory to jedne z najczęściej uprawianych owoców w ogrodzie. Doceniają je zarówno początkujący, jak i doświadczeni ogrodnicy. Czy wiecie jednak, jak pielęgnować pomidory w lipcu, aby przyniosły naprawdę obfite plony? Dzisiaj rozwiążemy tę zagadkę.Latem kluczowe jest nie tylko regularne podlewanie i nawożenie. O tej porze roku kluczowy jest zabieg, dzięki którym krzaczki będą uginać się od owoców. Mowa oczywiście o usuwaniu zbędnych pędów.
Własne warzywa w ogrodzie to fantastyczne rozwiązanie. Dzięki takim uprawom możemy sporo zaoszczędzić i cieszyć się świeżymi warzywami w sezonie. Dzisiaj podpowiem, co zrobić, żeby ogórki obficie obrodziły.Podlewanie ogórków w sezonie to stanowczo za mało. Rośliny do prawidłowego wzrostu potrzebują odpowiedniego nawożenia. Nie stosuję już chemicznych preparatów. Zastąpiłam je odpadem.
Zaraza ziemniaczana na pomidorach to zmora każdego ogrodnika. Sam długo się z nią męczyłem, aż w końcu znalazłem sposób na tę chorobę. Żadnej chemii, żadnego, zbędnego wydawania pieniędzy.Plony uratowałem ekologicznym opryskiem, który działa błyskawicznie. Ponadto jego główny składnik kosztuje grosze i jest łatwo dostępny w każdym sklepie spożywczym.
Naturalne nawozy zyskują coraz większe zainteresowanie w ogrodnictwie. Są to tańsze, zdrowsze i równie skuteczne środki ochrony roślin, które można zastosować w domowych warunkach, uprawiając bio owoce i warzywa. Jeśli uprawiacie porzeczki, to koniecznie zapoznajcie się z naszym sposobem na naturalny nawóz.
Aby ogórki rosły bujne i zdrowe, najpierw trzeba ochronić je przed szkodnikami. Na rynku dostępnych jest mnóstwo specyfików przeznaczonych do ich usuwania. Po co jednak truć siebie i środowisko chemią, kiedy można pozbyć się ich w naturalny sposób? Najlepsi ogrodnicy i rolnicy nie stosują gotowych preparatów. Wykorzystują w pełni bezpieczną i skuteczną metodę, dzięki której żadne szkodniki nie niszczą już ich upraw. Niżej zdradzamy więcej.
Koperek jest jedną z podstawowych roślin, jakie siejemy w naszych warzywnikach. To niezwykle aromatyczne zioło dodajemy później do zup, dań głównych, czy sałatek. Kiedy kiełkuje koperek? Roślina ma długi okres wzrostu, kiełkuje dopiero po około 14 dniach. Proces ten możemy jednak skrócić do 4 dni. Wystarczy, że zastosujemy prosty trik z namaczaniem ziaren.
Cebula jest jedną z najpopularniejszych roślin uprawnych. Znana każdemu, dodawana jako dodatek do sałatek, czy kanapek, a jej skórki nadają się idealnie do farbowania skorupek jaj w naturalny sposób. Nie zawsze jednak udaje się wyhodować cebulę spełniającą nasze wymagania. Dlatego warto zastosować babciny sposób na to, jak sadzić cebulę, aby zwiększyć plon.