DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Ten domowy sposób na czystą toaletę robi furorę w sieci. Jest tańszy od wszystkich detergentów na rynku
Kamil Świętek
Kamil Świętek 24.09.2023 16:40

Ten domowy sposób na czystą toaletę robi furorę w sieci. Jest tańszy od wszystkich detergentów na rynku

Jak wyczyścić toaletę
Unsplash/Andrea Davis; Canva/pixelshot

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wyczyścić toaletę? Jeśli tak, to z pewnością zauważyliście, że popularne środki do czyszczenia toalet nie dość, że są drogie, to jeszcze nie zawsze pozwalają na uzyskanie upragnionego efektu.

Czy jesteśmy na nie skazani? Oczywiście, że nie. W tym artykule przestawimy Wam domowe sposoby na to, jak wyczyścić toaletę, które są tańsze od 99% detergentów dostępnych na rynku, a przewyższają je kilkukrotnie swoją skutecznością. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

Jak wyczyścić toaletę domowymi sposobami?

Toaleta to jedno z bardziej istotnych pomieszczeń w domu. Gdzie jak nie w łazience chcemy czuć się naprawdę komfortowo. Możecie nie wierzyć, ale to właśnie od tego, jak czujemy się w naszej toalecie i łazience, zależy nasz poziom energii o poranku.

Wyobrażacie sobie wziąć poranny prysznic w łazience, w której brzydko pachnie, albo skorzystać z ubrudzonej toalety? Humor zepsuty z samego rana. Po co sobie to robić, skoro istnieją domowe sposoby na to, jak wyczyścić toaletę.

Jeśli czytacie nasze artykuły, wiecie, że niespecjalnie lubimy sklepową chemię. Środki do czyszczenia toalet fiołkami nie pachną. Czy to, co skuteczne musi śmierdzieć? Ależ skąd. Poznajcie nasz domowy sposób na to, jak wyczyścić toaletę.

Czyszczenie toalety 3.jpg
Unnsplash/Giorgio Trovato

Przepis na domowy środek czyszczący do toalet

Jak wyczyścić toaletę domowymi sposobami? Wystarczy, że przygotujecie sobie trzy łyżki octu, jedną łyżkę soli i jeden litr płynu do prania. Teraz wystarczy zmieszać wszystkie składniki i wlać połowę stworzonej mieszanki do toalety.

Pamiętajcie, aby wlewając ją, rozlać ją również na ścianki toalety. Odczekajcie chwilę i zabierzcie się za czyszczenie toalety. Gwarantujemy Wam, że Wasza toaleta nigdy nie była tak czysta i pachnąca. To jeszcze nie wszystko!

Jak pozbyć się kamienia w toalecie za pomocą domowych sposobów?

Skoro wiecie już, jak wyczyścić toaletę domowymi sposobami, z pewnością jesteście ciekawi, czy tak samo prosto poradzicie sobie z kamieniem w toalecie. Oczywiście, że tak. Wystarczy, że zmieszacie 1/3 szklanki sody oczyszczonej z ¼ szklanki kwasku cytrynowego i wsypiecie preparat do toalety.

Teraz wystarczy zamieszać wodę w toalecie tak, aby powstała piana i dać zadziałać chemii przez około 30 minut. Po tym czasie zabieramy się za szorowanie sedesu i spuszczamy wodę. Efekt czystej toalety gwarantowany.

Sodę możecie wykorzystać na wiele sposobów, nawet tych niecodziennych. W tym artykule zebraliśmy Wasze triki na czyszczenie, a nawet zastosowanie w medycynie.

Czyszczenie toalety 2.jpg
Unsplash/charlesdeluvio

Zobacz także: