Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Wkładają folię bąbelkową pod prześcieradło. To naprawdę działa
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 31.03.2024 15:06

Wkładają folię bąbelkową pod prześcieradło. To naprawdę działa

zmiana prześcieradła
Fot. Canva / Olga Stock

Folią bąbelkową owijane są delikatne przedmioty, które potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Możemy spotkać się z nią, kiedy zamawiamy porcelanę lub sprzęt elektroniczny. Jak ją ponownie wykorzystać?

Raczej ciężko nam wyobrazić sobie, jak jeszcze wykorzystać folię bąbelkową. Okazuje się, że świetnie sprawdzi się w domu. Może pomóc nam, kiedy mamy problemy ze snem. Przekonaj się, jak wszechstronna jest zwykła folia bąbelkowa.

Niezwykłe właściwości folii bąbelkowej

Folię bąbelkową coraz częściej zastępuje się papierowymi i bardziej ekologicznymi wypełniaczami. Jednak są takie produkty, których nie da się zabezpieczyć papierem, czy skropakiem.

Nawet jeśli folia bąbelkowa nie plasuje się wysoko w rankingu ekologicznych wypełniaczy, tylko ona jest w stanie naprawdę skutecznie zabezpieczyć niektóre przedmioty. Właśnie dlatego nadal w nią pakowane są delikatne szklane naczynia i najróżniejsze sprzęty elektroniczne.

Folię bąbelkową możemy wykorzystać również w domu. Świetnie sprawdzi się do wypełnienia wnętrza butów lub torebek, które po sezonie trafiają do szafy. Dzięki temu się nie odkształcą. Okazuje się również, że folię warto mieć pod ręką, jeśli mamy problem z zasypianiem.

folia bąbelkowa
Fot. Canva / PamWalker68, Getty Images

Folia bąbelkowa pomoże na nieprzespane noce

Folię bąbelkową warto wykorzystać, kiedy mamy problem z niewygodnym materacem. Czasem zdecydowaliśmy się na nieodpowiedni model lub w wynajmowanym mieszkaniu trafiło się niewygodne łóżko. Co robić w takiej sytuacji?

Uratować może nas właśnie folia bąbelkowa. Wystarczy położyć ją na materacu pod prześcieradłem. Sprawi, że twardy materac zrobi się dużo wygodniejszy. Możemy wykorzystać mniejsze fragmenty folii połączone taśmą klejącą, które dotarły do nas w przesyłkach.

Folia bąbelkowa pomoże również w ogrodzie

Folię bąbelkową możemy wykorzystać także w ogrodzie. Świetnie sprawdzi się do zabezpieczania roślin, które nie przepadają za mrozem. Możemy owinąć nią doniczki i w ten sposób ochronić rośliny.

Ciekawym sposobem na wykorzystanie folii bąbelkowej jest zastosowanie jej na rączce od łopaty. Dzięki temu możemy zapomnieć o odciskach, które powstają w czasie pracy w ogrodzie.

zmiana prześcieradła
Fot. Canva / Olga Stock

Zobacz także: