Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Wsyp łyżkę do wody. Podlej anturium, a obsypie się kwiatami
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 27.01.2024 16:36

Wsyp łyżkę do wody. Podlej anturium, a obsypie się kwiatami

anturium
canva/Goryu

Anturium kwitnie zwykle od lutego do lipca, lecz w domowych warunkach pąki kwiatowe mogą pojawiać się nawet przez cały rok. Anturium kwitnie zjawiskowo, jednak jest rośliną dość wymagającą.

Dlaczego anturium nie kwitnie? Jak pobudzić wzrost rośliny i sprawić, by wypuściła mnóstwo kwiatów? Wystarczy, że przygotujesz domową odżywkę i zapewnisz jej odpowiednie warunki, a szybko się odwdzięczy.

Dlaczego anturium nie kwitnie?

Anturium jest wymagającą rośliną, jednak jeśli odpowiednio o nią zadbasz, bardzo szybko odwdzięczy się wieloma przepięknymi kwiatami. Anturium lubi lekko wilgotne podłoże i regularne zraszanie liści. Uważaj jednak, by jej nie przelać, ponieważ szybko wda się choroba grzybowa, a roślina zmarnieje.

Jeśli nawozisz anturium zbyt często, również nie masz co liczyć na piękne, duże kwiaty. Anturium nawozimy raz na dwa tygodnie, nie częściej. Bardzo ważne jest także stanowisko. Roślina lubi jasne pomieszczenia z rozproszonym światłem.

To, czym możesz dosłownie zabić anturium, jest… woda. Roślina ma konkretne wymagania co do podlewania! Jak podlewać anturium? Jak pobudzić roślinę do wzrostu i wypuszczania nowych pąków?

anturium.jpg
canva/falko z Pixabay

 

Największy błąd w pielęgnacji anturium

Przenigdy nie podlewaj anturium wodą z kranu! Roślina ta nie znosi twardej, chlorowanej wody. Takim podlewaniem po prostu ją zniszczysz. O wiele lepsza będzie woda odstana lub z filtra. Osobiście gorąco polecam wodę przegotowaną, którą podlewam swoje rośliny.

Taka woda jest miękka i pozbawiona wszystkich, szkodliwych pierwiastków. Anturium i inne rośliny podlewam wodą w temperaturze pokojowej. Do nawożenia nie wykorzystuję gotowych preparatów, a produkt spożywczy.

Tak pobudzisz anturium do wzrostu i wypuszczania nowych kwiatów

Do przygotowania najlepszej odżywki do anturium potrzebujesz jedynie wody i drożdży piwnych, które kupisz w sklepach ze zdrową żywnością i większych marketach. Pamiętaj, że woda do nawozu musi być odstana, przegotowana lub przefiltrowana. 

Łyżkę drożdży piwnych wymieszaj z 1 l wody. Taką miksturą podlewaj anturium raz na 2 tygodnie. Zawarte w drożdżach witaminy z grupy B, a także potas, fosfor i magnez wzmocnią cały system korzeniowy, pobudzą roślinę do wzrostu i do wypuszczania nowych pąków kwiatowych. Anturium będzie wyglądać obłędnie!

anturium.jpg
canva/pixelshot

Zobacz także: