Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Wymieszaj i nałóż na fugi i silikon. Będą śnieżnobiałe
Kamil Świętek
Kamil Świętek 16.02.2024 01:20

Wymieszaj i nałóż na fugi i silikon. Będą śnieżnobiałe

Środek do czyszczenia fug
Shutter/Rozhnovskaya Tanya

Próbowaliście kiedyś czymkolwiek wyczyścić fugi w łazience, czy w kuchni? Zapewne kojarzy wam się to ze żmudnym szorowaniem i wykorzystywaniem drogiej chemii. Tymczasem okazuje się, że środek do czyszczenia fug macie w zasięgu ręki.

Wszystko, czego potrzebujecie to 3 popularnych produktów, które z łatwością poradzą sobie z usunięciem kamienia, pleśni, czy innych zabrudzeń. Zobaczcie, jak przygotować domowy środek do czyszczenia fug.

Dlaczego fugi szybko się brudzą?

Jakże wielu z nas chciałoby, aby kuchnia i łazienka cały czas wyglądały tak samo pięknie, jak po remoncie. Niestety, już po kilku miesiącach śnieżnobiałe fugi stają się nieco pożółkłe, czy poszarzałe, a ich chropowata struktura jak nic innego przylepia do siebie wszelkie nieczystości.

Na nic zdaje się szorowanie płytek za pomocą mopa. W pewnym momencie nawet mozolne czyszczenie ręczne za pomocą popularnej domowej chemii również nie przynosi oczekiwanych efektów. Co wówczas należy zrobić?

Zanim zdążycie wydać krocie na specjalistyczny środek do czyszczenia fug, skorzystajcie z domowych zamienników. Będziecie w szoku, jak bardzo skuteczna może się okazać domowa chemia. Poniżej zdradzamy wam, jak przygotować domowy środek do czyszczenia fug.

Środek do czyszczenia fug 2.jpg
Canva/Imagemakers_Creative_Studio, Getty Images

Domowy środek do czyszczenia fug zrobisz w kilka minut

Aby przygotować domowy środek do czyszczenia fug, wystarczy jasna pasta do zębów, płyn do mycia naczyń i sól. Pierwszy środek ma właściwości wybielające, z kolei drugi doskonale rozpuszcza złogi tłuszczu.

Przygotowanie tego preparatu jest dziecinnie proste. 2 łyżki soli kuchennej należy zmieszać z 10 cm pasty do zębów i 1 łyżką płynu do mycia naczyń. Całość mieszamy na gęstą pastę i gotowe. Tak przygotowany preparat jest gotowy do aplikacji.

Jak używać domowego środka do czyszczenia fug?

Domowy środek do czyszczenia fug z łatwością wyczyści nie tylko fugi, ale i kabinę prysznicową, zlew, czy sedes. Wystarczy nałożyć na zabrudzoną powierzchnię wspomniany preparat i wetrzeć ją w obszar przy użyciu gąbki do naczyń.

Po odczekaniu kilku minut zobaczycie, że brud momentalnie się rozpuści. Nie pozostaje nic innego, jak przetrzeć nieczystości gąbką. W razie potrzeby cały proces z użyciem środka do czyszczenia fug można powtórzyć.

Środek do czyszczenia fug 3.jpg
Canva/TanyaRozhnovskaya, Getty Images

ZOBACZ TAKŻE: