Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Zamiast do kawy, wsyp do doniczki. Anturium zakwitnie jak nigdy
Kamil Świętek
Kamil Świętek 19.01.2024 19:13

Zamiast do kawy, wsyp do doniczki. Anturium zakwitnie jak nigdy

Odżywka do anturium
Canva/LeungChoPan; Canva/y-studio

Anturium to zdecydowanie ta roślina, która wprowadza do naszych wnętrz nieco egzotyki. Gatunek ten jest chętnie uprawiany w celach ozdobnych, głównie ze względu na swoje nietypowe kwiaty. Czy jednak wiecie, jak dbać o anturium poprawnie?

Tu z pomocą przychodzi odżywka do anturium. Ta wcale nie musi kosztować kroci, a jej domowy, łatwy do przygotowania odpowiednik czyni z anturium prawdziwe cuda. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy i odczujcie znaczną różnicę.

Jak uprawiać anturium?

Zanim przejdziemy do omówienia tematyki odżywki do anturium, zastanówmy się przez moment, jak należy je uprawiać. Anturium jest bowiem rośliną pochodzącą z Ameryki Południowej, gdzie porasta lasy deszczowe.

Jej naturalne warunki bytowania warunkują określone stanowiska uprawy w warunkach domowych. Anturium preferuje glebę o odczynie 4,5-5,5 pH, najlepiej lekko próchniczą i dobrze przepuszczalną. Zaleca się zawsze uprawiać je w słonecznych miejscach, dbając o to, żeby anturium nie było bezpośrednio wystawione na działanie promieni słonecznych.

Zanim zastosujecie odżywkę do anturium, zadbajcie też o odpowiedni mikroklimat pod uprawę tego typu rośliny. Anturium preferuje wilgotne powietrze i podlewanie odstaną wodą, najlepiej deszczówką.

Odżywka do anturium 2.jpg
Canva/seven75, Getty Images

Jak przygotować domową odżywkę do anturium

Przygotowanie domowej odżywki do anturium jest dziecinnie proste. Jej główny składnik stanowić będzie cynamon. Przyprawa ta ma silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Wspomaga ona walkę z pleśnią w glebie oraz odstrasza insekty.

Odżywka do anturium na bazie cynamonu doskonale uzupełnia cenny dla anturium: azot, fosfor, bor i magnez. Aby przygotować domową odżywkę do anturium na bazie cynamonu, wystarczy zalać łyżeczkę przyprawy litrem wody, a po zamieszaniu podlać nim roślinę.

Zaleca się stosowanie odżywki do anturium raz na 3-4 tygodni, co pozwoli na wzmocnienie korzeni rośliny. To właśnie ich kiepski stan wpływa na mało reprezentacyjny wygląd anturium.

Ciekawostka o anturium

Skoro wiecie już, jak przygotować domową odżywkę do anturium, pora zdradzić Wam pewien sekret. Wiedzieliście, że kwiatami anturium są w rzeczywistości drobne kwiatostany zgromadzone na długiej kolbie?

Czerwone narośle pod nimi to jedynie przebarwione liście, które przez wiele ogrodników uważane są za kwiaty. Wiedzieliście o tym?

Odżywka do anturium 3.jpg
Canva/Raluca Ilie, Getty Images

ZOBACZ TAKŻE: