Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Zima nie odpuszcza. Po śnieżycach do Polski nadciąga dwucyfrowy mróz
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 04.12.2023 09:13

Zima nie odpuszcza. Po śnieżycach do Polski nadciąga dwucyfrowy mróz

prognoza pogody na grudzień
canva/Mahmud013

W ostatnim czasie pogoda nas nie rozpieszcza. Śnieżyce, które szalały nad Polską w weekend spowodowały spore utrudnienia w ruchu drogowym, a miejscami też przerwy w dostawach prądu. 

Jak wygląda prognoza pogody na grudzień? Po intensywnych opadach śniegu czeka nas kolejny atak zimy. W całym kraju pojawi się dwucyfrowy mróz.

Prognoza pogody na grudzień

Śnieżyce, które nawiedziły niedawno nasz kraj, przetoczyły się także przez całą Europę. W Czechach, Słowacji czy Niemczech również spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Intensywne opady białego puchu utrudniały ruch na drogach, spowodowały czasowe zamknięcie lotnisk i przyczyniły się do braku dostaw prądu.

Służby porządkowe w całej Polsce nie nadążały z odśnieżaniem i oprószaniem solą i piaskiem dróg, a także chodników. Było bardzo ślisko. Poniedziałek przyniósł nam słońce. Od śnieżyc możemy na chwilę odpocząć, jednak zima nie odpuszcza.

Poniżej przedstawiamy prognozę pogody na kolejny tydzień, a także na Boże Narodzenie? Czy śnieg się utrzyma? 

prognoza pogody na grudzień.jpg
canva/Emil Ivanov

Po śnieżycach nadciąga silny mróz

Stacje meteorologiczne w całym kraju ostrzegają przed niezwykle niskimi temperaturami. Czy czeka nas powrót zimy stulecia? Mimo, iż śnieg przestał sypać, o cieplejszym froncie możemy póki co pomarzyć.

W najbliższym tygodniu czekają nas bowiem dwucyfrowe mrozy. Temperatura spadnie od -10 do nawet -17 stopni C. Będzie słonecznie, ale zimno. Takiej pogody na początku grudnia już dawno nie było.

Czy śnieg utrzyma się do Bożego Narodzenia?

Od wielu lat chwilę przed Bożym Narodzeniem nadciągają do nas odwilże. Święta nie są białe, a na dworze mamy zwykle błoto, a nie śnieg. Niestety wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie podobnie.

Synoptycy prognozują, że w połowie miesiąca nadejdzie odwilż, która utrzyma się aż do świąt. Według wstępnej prognozy pogody na grudzień, w Wigilię temperatura będzie wynosić około 6 stopni na plusie. Mają być także opady deszczu ze śniegiem i taka też pogoda utrzyma się do końca miesiąca.

prognoza pogody na grudzień.jpg
canva/babakin

Zobacz także: