Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Zima powróci? Pogoda w lutym nas zaskoczy
Kamil Świętek
Kamil Świętek 19.02.2024 10:45

Zima powróci? Pogoda w lutym nas zaskoczy

Prognoza pogody na luty
YouTube/Fani Pogody, canva/ZargonDesign

„Idzie luty, podkuj buty” – tak mawia stare polskie przysłowie. Czy jednak luty musi być tak straszny, jak go malują? Nic bardziej mylnego. Chociaż tegoroczna zima naprawdę nas rozpieszcza, prognoza pogody na luty może zaskoczyć niejednego.

Zima powróci w lutym? Jak będzie kształtować się pogoda w drugiej połowie miesiąca? Czekają nas spore anomalie.

Komunikat IMGW szokuje

IMGW wydał komunikat na temat prognozy pogody na luty, który wszystkim dobitnie zapadł pamięć. Informacją tą szczególnie zainteresowali się kierowcy. Wedle komunikatu prognoza pogody na luty nie będzie rozpieszczać miłośników czterech kółek. 

Tak zwana „szklanka” może pojawić się w szczególności w województwie podkarpackim oraz małopolskim.  Zalecamy wiec wstrzymać się z wymianą ogumienia, nawet gdy pogoda zachęca do wcześniejszego niż zwykle przejścia na „letnie kapcie”.

Jak będzie kształtować się pogoda w drugiej połowie lutego? Meteorolodzy są zgodni, pogoda bardzo nas zaskoczy. To będzie rekordowy miesiąc!

Prognoza pogody na luty 2.jpg
Canva/LorenzoSala, Getty Images

Obserwuj komunikaty. Warunki atmosferyczne bywają zmienne

Co ważne, IMGW alarmuje, że prognoza pogody na luty będzie wyjątkowo zmienna. W województwie małopolskim, śląskim oraz podkarpackim istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia silnych podmuchów wiatru. W związku z powyższym IMGW wydał żółte ostrzeżenie dla tych regionów.

Co ważne, w drugiej połowie lutego lepiej odpuścić sobie wyjazd na narty. Prognoza pogody na luty może rozczarować niejednego miłośnika zimowego szaleństwa. Co czeka nas w tym miesiącu?

Krajowy rekord z 1990 roku zagrożony

Wedle komunikatów meteorologów, średnia temperatura w 2024 roku może być wyższa, niż rekord temperaturowy w najkrótszym miesiącu roku sprzed 34 lat. Zakłada się, że do 25 lutego 2024 roku wartość ta wyniesie aż 5,8 stopni Celsjusza. 

Czyżby w tym roku zima skończyła się szybciej niż zwykle? Meteorolodzy są zgodni, druga połowa lutego w całej Polsce będzie piękna i słoneczna. Lokalnie pojawią się jedynie opady deszczu i silniejsze wiatry. 

Możemy spodziewać się także dni, w których temperatura będzie wynosić aż 15 stopni C. Wygląda na to, że wiosna zagościła w naszym kraju szybciej, niż w poprzednich latach. 

Drodzy Czytelnicy, czy pamiętacie tak ciepły luty? Dla nas to prawdziwa anomalia. Za czasów dzieciństwa o tej porze roku brodziliśmy w śniegu po kolana, a nie śmigaliśmy na rowerach, a wy?

Prognoza pogody na luty 3.jpg
Kadr pochodzi ze strony windy.com

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału “Fani Pogody” na YouTubie.

ZOBACZ TAKŻE: