DomekIOgrodek.pl Ogród i taras Kruszę i rozrzucam w ogrodzie. Ślimaki nie mają cienia szans
Canva/Изображения пользователя NatalliaBoroda

Kruszę i rozrzucam w ogrodzie. Ślimaki nie mają cienia szans

24 lutego 2024
Autor tekstu: Kamil Świętek

Zbliża się wiosna, a wraz z nią do naszego ogrodu powracają… szkodniki. Szczególnie uporczywe okazują się pozornie niezbyt groźne żyjątka, takie jak ślimaki.

Tymczasem to one odpowiadają za ogałacanie naszego ogrodu z pięknych zielonych listków roślin. Czy wiecie, jak z nimi walczyć? Poznajcie mój patent na ślimaki, dzięki któremu zapomnicie o ich obecności w ogrodzie.

Jak walczyć ze ślimakami w ogrodzie?

Zapomnijcie o wykorzystywaniu specjalistycznych, chemicznych i niesamowicie drogich środków do walki ze ślimakami. Z tymi żyjątkami spokojnie poradzicie sobie za pomocą domowych sposobów.

Mój patent na ślimaki jest prosty w zastosowaniu i działa cuda w ogrodzie. Odkąd go stosuję, zapomniałem o nieproszonych gościach na moim podwórku.

Patent na ślimaki ten zaczerpnąłem wprost od Davida Domoneya, eksperta w dziecinie ogrodnictwa , który uchylił rąbka tajemnicy na temat walki z insektami dla portalu Express.

Patent na ślimaki 2.jpg
Canva/Изображения пользователя NatalliaBoroda

Ten patent na ślimaki czyni cuda

Domowy patent na ślimaki z powodzeniem chroni wszelkie zielone warzywa , takie jak sałata, czy kapusta oraz roślinki z bujnymi liśćmi, jak buraki, marchew, czy poziomki.

Aby przygotować miksturę na ślimaki , wystarczy pokruszyć skorupki po jajkach i rozsypać je w ogrodzie. Nie mogą to jednak być „byle jakie” skorupki. Te należy dokładnie umyć, dobrze wysuszyć i zmielić na proszek.

W tym celu warto wsadzić je na 10 minut do piekarnika , dzięki czemu będziecie mieli 100% pewność, że skorupki po jajkach dobrze wyschły, a biała błona oddzielająca skorupkę od jajka zniknęła.

Jak stosować patent na ślimaki?

Osobiście skorupki po jajkach rozdrabniam w moździerzu, aczkolwiek znam przypadki osób, które robią to w młynku do mielenia ziaren. Drobność posiekania skorupek ma jednak drugorzędne znaczenie. Najważniejsze to rozsypanie proszku w ogrodzie wokół roślinek. Przez taką zaporę nie przejdzie żaden ślimak.

Jeśli jednak obawiacie się, że ten patent na ślimaki nie zda egzaminu, możecie dodatkowo posadzić w ogrodzie rośliny odstraszające ślimaki , takie jak: wilczomlecz mirtowaty, lawenda wąskolistna, nasturcja, szałwia, majeranek, płomyk wiechowaty, czosnek, cebula, wiesiołek krzewiasty i rozchodnik. To naturalna bariera ochronna przed ślimakami, które nie tolerują zapachu wspomnianych roślin.

Patent na ślimaki 3.jpg
Canva/stux, pixabay

ZOBACZ TAKŻE:

Używasz tego w domu? Dostaniesz zwrot pieniędzy
Oto, co trzeba zrobić przed sadzeniem cebuli i czosnku
Obserwuj nas w
autor
Kamil Świętek

Redaktor portalu Domek i Ogródek. 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@domekiogrodek.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy