Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Łączę 2 składniki i podlewam jukę ogrodową. Rośnie jak na drożdżach
Kamil Świętek
Kamil Świętek 26.05.2024 14:57

Łączę 2 składniki i podlewam jukę ogrodową. Rośnie jak na drożdżach

Juka ogrodowa
Fot. Canva/maksim-yakovlev

Juka ogrodowa to jedne z bardziej popularnych krzewów ogrodowych, jakie możemy spotkać na działkach. Nic w tym dziwnego, stanowią one świetne naturalne ogrodzenie, dając przy tym przyjemny cień i estetyczne wykończenie działki.

Czy jednak wiecie, co robić, aby wasza juka rosła jak na drożdżach i nie padła ofiarą każdej okolicznej zarazy? Jeśli nie, to koniecznie wypróbujcie zaproponowany przez nas nawóz.

Jak pielęgnować jukę ogrodową

Juka ogrodowa to bardzo ciekawa roślina, która wspaniale zaadaptowała się do trudnego polskiego klimatu. Jako krzew pochodzący z ciepłych regionów świata, niestraszne jej polskie anomalie pogodowe.

Dlatego też tak wielu ogrodników wybiera jukę ogrodową do swojego ogrodu. Przy odpowiedniej pielęgnacji, krzew ten nie sprawia kłopotów w uprawie.

Jedyne, o czym należy pamiętać, to o zagwarantowaniu roślinie dużej ilości słońca, regularnego podlewania i nawożenia.

Juka ogrodowa 2.jpg
Fot. Canva/zilber42, Getty Images

Czym nawozić jukę ogrodową?

Jukę ogrodową najlepiej nawozić naturalnymi, ekologicznymi nawozami. Doskonale do tego celu nadaje się preparat przygotowany na bazie skórki banana i ryżu.

Wystarczy pokroić skórki z dwóch bananów, przykryć je 100 gramami ryżu i zalać całość litrem wody. Po trzech godzinach preparat należy odcedzić i wykorzystać do podlewania juki. Taką kurację zaleca się przeprowadzać raz w miesiącu, dzięki czemu wasza juka będzie rosła jak na drożdżach.

To prosty przepis na najpiękniejszą jukę w okolicy

Jeśli chcecie cieszyć się najpiękniejszą juką w okolicy, posadźcie krzew na przepuszczalnej, piaszczystej glebie i podlejcie go raz na 7-10 dni latem i raz na 2 tygodnie w chłodniejsze dni.

Jeśli połączycie wspomniany patent z naszym nawozem, będziecie mieli pewność, że wasza juka wyrośnie na zdrowy i silny krzew, który stanowić będzie wspaniałą ozdobę waszego ogrodu.

Mimo faktu, że prawidłowo prowadzona juka nie wymaga szczególnego doglądania, warto co jakiś czas sprawdzić, czy naszej juce ogrodowej nic nie dolega. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że wasz krzew jest najpiękniejszy w okolicy.

Juka ogrodowa 3.jpg
Fot. Canva/Sirinx-Mallorca, Getty Images

ZOBACZ TAKŻE: