Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Najlepsze miejsce na kostkę do WC. Toaleta będzie wzorowo odświeżona
Paulina Korzec
Paulina Korzec 22.06.2024 16:05

Najlepsze miejsce na kostkę do WC. Toaleta będzie wzorowo odświeżona

Kostka do WC
Fot. Canva Pro/Artsaba Family

W Internecie można znaleźć wiele przydatnych trików na utrzymanie porządku w domu. Przepisy na domowe środki czystości, patenty na pielęgnację mebli czy walkę z kurzem - to wszystko serwują internetowe portale oraz influencerzy.

Często nawet okazuje się, że rzeczy, które wydawały się trywialne, robimy niekoniecznie prawidłowo. Dzisiaj zajmiemy się pozornie prostą czynnością, czyli zakładaniem kostki do WC. Czy na pewno jest to banalne, jak uważamy?

Przydatne patenty na sprzątanie

Hitem Internetu w ostatnim czasie są patenty i triki, które ułatwiają domowe czynności. Temat ten chętnie podejmowany jest przez użytkowników Instagrama i TikToka. Na kanale FitMeIn na tym ostatnim portalu ukazał się ostatnio ciekawy materiał, który w mig odmieni naszą toaletę.

Do tej pory opisywaliśmy wiele patentów na czyszczenie toalety. Zdradziliśmy, jak robić to przy użyciu domowych środków, takich jak ocet czy soda oczyszczona. Teraz jednak zajmiemy się nie tyle samym myciem toalety, co zabiegiem wykonywanym tuż po sprzątaniu.

Aby na dłużej zachować czystość w ubikacji, chętnie stosujemy kostki do WC. Zapewniają one przyjemny, świeży zapach i dodatkowo czyszczą toaletę po każdym spłukaniu. Czy jednak na pewno wiemy, jak zakładać kostkę do WC?

Kostka do WC
Fot. Canva/yuliia-balchenko

Kostka WC może działać lepiej

Kostki do WC to specjalna mieszanka środków czyszczących i zapachowych zamknięta w kapsule umieszczonej w plastikowym koszyczku. Taka konstrukcja umożliwia stopniowe rozpuszczanie się preparatu i uwalnianie zapachu.

Zazwyczaj gotową konstrukcję rozprostowujemy i na tak uzyskanym haczyku zawieszamy kostkę na krawędzi muszli klozetowej. Jak się jednak okazuje, można to zrobić inaczej, by osiągnąć lepszy efekt odświeżenia toalety.

Tak używaj kostki do WC. Toaleta będzie czysta i pachnąca

Uchwytu od kostki do WC nie trzeba wcale rozprostowywać. Zamiast tego fabrycznie wygięty wieszaczek wkładamy pod kołnierz we wnętrzu muszli klozetowej. Chodzi tu o charakterystyczne zagięcie krawędzi toalety.

Zawieszka z kostką do WC zmieści się w szczelinie okalającej toaletę od wewnątrz i zaczepi o kołnierz, pozostając na miejscu. Znajdzie się przy tym nieco wyżej niż w przypadku zawieszenia uchwytu o brzeg toalety i będzie ściślej przylegać do jej wnętrza.

Dzięki temu bardziej efektywne stanie się rozpuszczanie środka czyszczącego i uwalnianie substancji zapachowych. To sprawi, że toaleta po każdym spłukaniu będzie odświeżona. To patent, który warto przetestować w swojej łazience.

Zobacz także: