Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Pająki nie przejdą przez tę barierę. Twój dom będzie od nich wolny
Kamil Świętek
Kamil Świętek 21.06.2024 07:20

Pająki nie przejdą przez tę barierę. Twój dom będzie od nich wolny

Pajęczyny
Fot. Canva/Grisha459

Pająki w domu to zdecydowanie widok, którego chce uniknąć większość z nas. Niby są one nieszkodliwe, wiele osób mówi nawet, że są one pożyteczne, ale ten odrażający widok… znacie to?

Pomijając kwestie estetyczne, pająki w domu to również pajęczyny, z którymi nieustannie próbujemy walczyć. Te, wiszące na żyrandolach, czy w kątach mieszkań potrafią doprowadzić do szału. Na szczęście dzięki kilku prostym metodom będziecie mogli o nich zapomnieć raz na zawsze.

Czy pająki w domu to szkodniki?

Rozwiejmy raz na zawsze te wątpliwości. Chociaż pająki w domu może nie są najpiękniejszym widokiem, zwierzęta te są pożyteczne. Mało tego, nawet ludowe przysłowie głosi: „Szczęśliwy dom, gdzie pająki są”.

Istotnie, pająki w domu mogą ograniczyć ilość komarów, czy wszelkiego rodzaju much i muszek. Jeśli zatem nie przeszkadza wam ich widok, możecie je po prostu zostawić.

Dla wszystkich osób, które jednak arachnofobię mają we krwi, mamy dobre wiadomości – pająki z łatwością możemy przegonić ze swojego domu.

Pająki w domu 2.jpg
Fot. Canva/tzahiV, Getty Images Signature

Jakich zapachów nie tolerują pająki?

Pająki najprościej jest przegonić za pomocą wniesienia do pomieszczeń roślin, których zapachu nie tolerują pająki. Mowa tutaj między innymi o bazylii i lawendzie.

Pająki nie przepadają również za cytrusami. Zawieszenie plasterka cytryny w rogu pokoju albo postawienie go na podstawce to gwarancja pomieszczenia wolnego od pająków. Pamiętajcie, tylko aby raz na jakiś czas wymieniać cytrynę.

Tak pozbędziesz się pająków w mgnieniu oka

Doraźnie polecamy aplikacje w rogach pomieszczeń prostego w przygotowaniu oprysku, który odstrasza te zwierzęta. Zmieszajcie 1:1 wodę z octem i napełnijcie preparatem ¾ butelki z atomizerem.

Pozostałą ¼ uzupełniamy sobkiem z cytryny bądź kilkoma kroplami cytrynowego olejku eterycznego. Teraz wystarczy rozpylić mieszankę we wspomnianych rogach pomieszczeń, ale również na framugach drzwi i okien. Dzięki temu żaden pająk nie odważy się wejść do waszego mieszkania.

Polecamy stosować tę mieszankę raz na trzy dni. Jeśli nie chcecie, aby wasz dom pachniał cytrusami, zamieńcie ten olejek na miętowy. Efekt będzie bardzo podobny.

Pająki w domu 3.jpg
Fot. Canva/cottonbro studio, Pexels

ZOBACZ TAKŻE: