Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Nietypowy sposób uprawy pomidorów. Zbiory są niebotyczne
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 11.02.2024 16:37

Nietypowy sposób uprawy pomidorów. Zbiory są niebotyczne

pomidory
YouTube / EY - Gardening

Samodzielnie wyhodowane pomidory to ogromna radość. Mamy pewność, że plony są ekologiczne. Zwykle  takie warzywa też lepiej smakują. Jednak co możemy zrobić, jeśli w naszym ogrodzie nie mamy dość miejsca na ogromną plantację pomidorów?

Pomidorów wcale nie musimy hodować bezpośrednio w gruncie, czy w szklarni. Dobrze sprawdzą się do tego inspekty ogrodnicze. Jednak jeśli masz w tym roku nieduży budżet, podpowiemy, jak niewielkim kosztem wyhodować pomidory.

Pomidory z własnego ogrodu za grosze

Sposobów na wyhodowanie pomidorów jest naprawdę sporo. Jednak założenie własnego ogrodu czasem wiąże się z niemałym kosztem. Wcale nie musi tak być. Warzywa możemy wyhodować naprawdę tanio, korzystając z rzeczy, które zwykle lądują w koszu.

Na początku musimy zająć się sadzonkami. Zamiast kupować specjalne doniczki, możemy wykorzystać kubeczki po jogurtach. Nasz sposób na hodowlę pomidorów jest tani i przynosi sporo efektów.

Dla pomidorów bardzo ważna jest stała wilgotność, jednak rośliny te źle znoszą przelanie. Możemy temu zapobiec, stosując naprawdę prostą, ale skuteczną metodę. Przydadzą się do tego plastikowe butelki.

pomidory
YouTube / EY - Gardening

Nietypowy sposób na wyhodowanie pomidorów

Jeśli chcemy mieć ogród pełen pomidorów, nie musimy kupować inspektów ogrodniczych. Spokojnie warzywa możemy zasadzić w starych plastikowych beczkach, czy doniczkach. Potrzebne będą tylko podpory, które pomogą pomidorom piąć się w górę.

W beczkach od dołu robimy dziurki. Następnie wypełniamy je ziemią i wsadzamy po dwie podpórki. Dobrze sprawdzą się do tego najzwyklejsze patyki. Wyrośnięte sadzonki przesadzamy do naszych prowizorycznych doniczek.

Kolejnym krokiem będzie wykorzystanie pustych plastikowych butelek. Odkręcamy je i odcinamy dno. Wsadzamy do ziemi do góry nogami. Dzięki temu pomidory będą miały stale wilgotną ziemię. Jak dokładnie to uzyskać?

Pomidory będą rosły jak szalone

Butelki wypełniamy wodą, która stopniowo będzie nawilżać ziemię. Dzięki tej metodzie warzywa będą miały odpowiednio wilgotną ziemię. Do butelek możemy wlewać nie tylko wodę.

Butelki możemy wypełnić wodą zmieszaną z nawozem. Dzięki temu pomidory będą pięknie się rozwijały. Zastanawiasz się też, jaki gatunek zasadzić? W tym roku warto pomyśleć o pomidorach typu bawole serce.

pomidory
YouTube / EY - Gardening

Zdjęcia pochodzą z filmu na kanale „EY - Gardening” na YouTube.

Zobacz także: