DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Pan Tomasz znalazł w lesie gigantyczną kanię. Te zdjęcia obiegły cały Internet
Kamil Świętek
Kamil Świętek 09.11.2023 15:48

Pan Tomasz znalazł w lesie gigantyczną kanię. Te zdjęcia obiegły cały Internet

Gigantyczna kania
Kadr z filmu na kanale na YouTube użytkownika ODMŁADZANIE NA EKRANIE

Sezon na grzybobranie w tym roku był wyjątkowo udany. Chociaż powoli zbliża się on ku końcowi, wciąż nie przestaje zaskakiwać. Jeśli byliście w lesie na grzybach, z pewnością wiecie, jak szybko w tym sezonie można nazbierać cały koszyk tych przysmaków.

Wyobraźcie sobie, jak wielkie musiało być zaskoczenie pana Tomasza Bojaryna, który w lesie znalazł prawdziwe monstrum. Kania gigant miała niemalże metr średnicy!

Nietypowe znalezisko

Trudno uwierzyć, że grzyb może dorastać aż do metra średnicy, nieprawdaż? Kanie z reguły są stosunkowo małymi grzybami, więc jej nietypowe rozmiary tym bardziej wprawiają w osłupienie.

Nietypowe znalezisko gigantycznej kani miało miejsce na początku listopada 2023 roku w gminie Sławno. Jak przyznaje pan Tomasz, w tym roku lasach grzybów jest bez liku.

W okolicznych lasach możemy znaleźć między innymi: rydze, kozaki, kurki, maślaki, czy kanie. Zabranie pełnego kosza grzybów to tylko kwestia czasu. Co jednak, jeśli cały kosz wypełni jeden grzyb?

Pan Tomasz wysłał zdjęcia znalezionej kani do redakcji portalu slawno.naszemiasto.pl. To właśnie z tego portalu pochodzą zdjęcia wykorzystane w artykule. Kania jest naprawdę gigantyczna. Sprawdźcie sami, jak wygląda znalezisko pana Tomasza.

Gigantyczna kania.jpg
autor zdjęcia: Tomasz Bojaryn, slawno.naszemiasto.pl

Kania gigant robi wrażenie

Kania gigant znaleziona przez pana Tomasza to prawdziwe monstrum w świecie grzybów. Czy widzieliście kiedyś grzyba, którego średnica kapelusza wynosi niemalże metr? Mało tego – grzyb był całkowicie zdrowy.

Mam przyjemność zaprezentować wspaniałą i gigantyczną kanię. Została znaleziona w lesie w okolicy Warszkowa w gminie Sławno. Aż nie chciało się wierzyć, że tak wielka wyrosła. I do tego była zdrowa – podaje pan Tomasz, dzieląc się zdjęciami grzyba z portalem slawno.naszemiasto.pl.

Kania gigant podbija Internet

Internauci nie pozostawali obojętni wobec niezwykłego znaleziska. Kania gigant dosłownie podbiła Internet. Wśród komentarzy Internautów znajdziemy przede wszystkim porównanie Kani do parasola oraz słowa gratulacji i… życzenia smacznego!

Super parasol smacznego – komentuje pani Marta.

Piękny okaz gratuluję i życzę smacznego – pisze pani Helena.

Drodzy Czytelnicy, jak podoba wam się znalezisko pana Tomasza? Co zrobilibyście z kanią gigant? Podzielcie się z nami waszymi pomysłami w komentarzach.

Gigantyczna kania 2.jpg
autor zdjęcia: Tomasz Bojaryn, slawno.naszemiasto.pl

Zobacz także: