Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Pokrusz liście laurowe i rozsyp. Przykry problem zniknie
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 09.02.2024 08:02

Pokrusz liście laurowe i rozsyp. Przykry problem zniknie

liście laurowe
shutter/instacruising

To naprawdę wyjątkowa przyprawa. Sprawdza się fantastycznie do sosów i zup. Jeden listek laurowy pod poduszką może poprawić jakość naszego snu, ale to nie wszystko. Jak jeszcze możemy wykorzystać tę przyprawę?

Liście laurowe pomogą pozbyć się szkodników. Przede wszystkim ochronią nasze szafki przed molami spożywczymi, ale to nie jest ich jedyna supermoc.

Nietypowe sposoby na wykorzystanie liści laurowych

Mówi się, że liście laurowe mają niezwykłe właściwości. Niektórzy rozkładają je w różnych pomieszczeniach w domu, ponieważ uważa się, że ta przyprawa oczyszcza energię i przyciąga do pomieszczeń pozytywne wibracje.

Liście laurowe mogą przydać się też wiosną i latem. W tym czasie odstraszą komary. Wystarczy podpalić liść laurowy, a następnie delikatnie go zgasić. Kadzidełko w postaci liści laurowych potrafi zdziałać cuda.

Poza tym ta niezwykła przyprawa może pomóc nam pozbyć się szkodników. Fantastycznie działa na mole w kuchni, ale też na te, które zalęgły się w garderobie. Jednak to nie wszystko. Liść laurowy pomoże przy dużo gorszych szkodnikach.

liście laurowe
Canva / joannawnuk, Getty Images

Liść laurowy odstraszy myszy

W domach nie tylko mogą rozgościć się mole, ale też myszy. Te szkodniki bywają prawdziwym utrapieniem zwłaszcza o tej porze roku. Mogą niszczyć zapasy i pustoszyć piwnice.

Niestety myszy naprawdę ciężko się pozbyć. Możemy rozsypać trutkę, ale to rozwiązanie nie sprawdzi się, jeśli mamy inne zwierzęta domowe. Jak więc poradzić sobie z gryzoniami? Pomocny będzie liść laurowy.

Jak stosować liść laurowy na myszy?

Myszy będą omijać nasz dom szerokim łukiem, a pomoże nam w tym liść laurowy. Wystarczy pokruszyć go na mniejsze kawałki i rozsypać w miejscach, w których zobaczyliśmy gryzonie.

Myszy nie znoszą aromatu tej przyprawy. Możemy użyć jej w piwnicy, w domu, a nawet w ogrodzie. Ten prosty trik sprawi, że raz na zawsze problem nieproszonych gryzoni w domu się skończy.

myszy
Canva / Africa Images

Zobacz także: