Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Przecinam na pół. Działa wspaniale, aż ciężko uwierzyć
Paulina Korzec
Paulina Korzec 08.07.2024 09:38

Przecinam na pół. Działa wspaniale, aż ciężko uwierzyć

Papier toaletowy
Fot. YouTube/@WhatWillHappenIf0

Do podstawowych artykułów higienicznych, których nie może zabraknąć w domu, zaliczamy niewątpliwie papier toaletowy. To artykuł pierwszej potrzeby, bez której nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania.

Jak się jednak okazuje, papier toaletowy możemy wykorzystać na wiele innych sposobów, nie tylko w łazience. Poznajcie proste proste triki i rewolucyjne patenty na zastosowanie rolki papieru.

Papier jako odświeżacz powietrza

Chociaż dzisiaj trudno wyobrazić sobie życie bez papieru toaletowego, wynalazek ten został rozpowszechniony stosunkowo późno, bo dopiero w XIX wieku. Od tego czasu stał się podstawowym elementem wyposażenia naszych toalet, chociaż ma o wiele więcej zastosowań.

Z papieru toaletowego wykonamy tani i skuteczny odświeżacz powietrza do łazienki. Rolkę przecinamy nożem i połówki zanurzamy w płynie do płukania. Zostawiamy do wyschnięcia i umieszczamy w łazience - nasączony papier będzie wydzielał piękny zapach. Można również skropić papier toaletowy olejkiem eterycznym.

Płyn do płukania tkanin ma jeszcze jedną, ważną cechę - jest antystatyczny. Warto to wykorzystać, chcąc zwalczyć kurz. Połówką nasączonego płynem papieru wystarczy przetrzeć meble, by zapobiec osadzaniu się kurzu. To tani i sprytny patent na czyszczenie powierzchni.

Papier toaletowy wykorzystasz w kuchni

Miękki i nasiąkający wodą papier toaletowy to idealne podłoże pod… kiełki roślinne. Tu znowu przyda się przepołowiona wcześniej rolka papieru, którą wystarczy zwilżyć wodą. Na zmoczony papier wysypujemy nasionka i ustawiamy przy oknie lub w innym słonecznym miejscu w domu.

W ten sposób możemy samodzielnie uprawiać rzeżuchę i inne kiełki, które są nie tylko bardzo smaczne, ale przede wszystkim stanowią prawdziwą bombę witaminową.

Sam przygotujesz chusteczki nawilżane

Uniwersalne zastosowanie ma nie tylko papier toaletowy, ale też ręczniki papierowe. Taką rolkę także warto przeciąć na pół - ograniczymy dzięki temu nadmierne zużycie papieru, a z drugiej połówki samodzielnie przygotujemy ściereczki nawilżane.

Połowę rolki ręczników papierowych wystarczy włożyć do plastikowego, zamykanego pudełka, a do środka wlać ćwierć szklanki mieszaniny wody ze wspomnianym już wcześniej płynem do płukania. Tak przygotowane ściereczki nawilżane można wykorzystać do sprzątania i mycia powierzchni.

Papier
Fot. Canva/rattanakun

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału @WhatWillHappenIf0 na YouTube.

Zobacz także: