Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Pukają do drzwi i mówią o awarii. Lepiej im nie otwieraj
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 16.02.2024 16:01

Pukają do drzwi i mówią o awarii. Lepiej im nie otwieraj

drzwi
Canva / Adventure Photo, Getty Images Signature

Wpuszczenie niewłaściwych osób do domu może nas sporo kosztować. Niestety oszuści mają coraz więcej pomysłów na to, jak nas okraść. Przekonało się o tym małżeństwo z Krakowa, które otworzyło drzwi przed niewłaściwymi ludźmi.

Sporo mówi się o internetowych kradzieżach, ale oszustów możemy nadal spotkać w cztery oczy. 7 lutego zdecydowali się zapukać do drzwi jednego z mieszkań na Krakowskim Podgórzu. Podawali się za pracowników spółdzielni.

Oszuści w Krakowie

Złodzieje nie tylko czyhają na nas w Internecie. Niestety mogą zaskoczyć nas też pod drzwiami naszego własnego mieszkania. Właśnie tak podeszli starsze małżeństwo z Krakowa. Seniorzy myśleli, że do drzwi zapukali pracownicy spółdzielni mieszkaniowej.

Oszuści poinformowali małżeństwo, że prawdopodobnie w ich mieszkaniu doszło do usterki hydraulicznej. W jej wyniku rzekomo zalewało piwnicę. Małżeństwo zdecydowało się wpuścić złodziei do domu.

Jeden z oszustów wszedł do mieszkania i pod pretekstem zakręcenia wody odciągnął seniorów od drzwi. W tym czasie drugi złodziej wszedł do środka i przeszukał pozostałą część mieszkania. Kwota, którą skradziono, zwala z nóg.

drzwi
Canva / yipengge, Getty Images Signature

Małżeństwo z Krakowa straciło kilka tysięcy złotych

Seniorzy na Krakowskim Podgórzu stracili 13 tys. zł. To ogromna suma, a o tym, że pieniędzy już nie ma, zorientowali się dopiero po pewnym czasie. Wtedy zdecydowali się poinformować o całym zdarzeniu policję.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność. Nie powinniśmy otwierać drzwi, dopóki nie upewnimy się, kto stoi po drugiej stronie. Niestety złodzieje cały czas testują nowe sposoby. Na co dokładnie powinniśmy zwrócić uwagę?

Nie otwieraj drzwi

Uważać powinni nie tylko mieszkańcy Krakowa. Możliwe, że podobne metody stosują złodzieje w innych regionach Polski. Przed wpuszczeniem kogoś do domu musimy upewnić się, czy nie natknęliśmy się na oszusta.

Zanim otworzymy drzwi, możemy poprosić o pokazanie legitymacji. Jeśli mamy wątpliwości, warto zadzwonić do danej instytucji i upewnić się, czy wysłała do nas pracowników. W razie dalszych wątpliwości lepiej zostawić drzwi zamknięte.

drzwi
Canva / psisa, Getty Images

Zobacz także: