Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Ta monstera jest warta fortunę. Kupili ją za grosze w markecie
Kamil Świętek
Kamil Świętek 13.02.2024 19:30

Ta monstera jest warta fortunę. Kupili ją za grosze w markecie

Monstera
Facebook/The_Plant_Couple

Historia, którą dzisiaj wam przedstawimy, z pewnością nie należy do zwyczajnych. W końcu czy kiedykolwiek słyszeliście o tym, aby przez czysty zbieg okoliczności wejść w posiadanie astronomicznie drogiego i rzadkiego gatunku monstery?

Jeśli jesteście ciekawi dalszego przebiegu tej historii, koniecznie musicie poznać Harrego i Amę handlujących roślinami na portalu Etsy. Ich przeżycie zaskoczyć może niejednego fana roślin.

Zakup nietypowej monstery

Harry i Amy weszli w posiadanie monstery w dosyć klasyczny sposób. Kupili oni przeceniona o połowę roślinę w lokalnym sklepie. Wydali na nią (w przeliczeniu) niecałe 60 zł.

Właściciele wspomnianego sklepu uznali nieco pożółkły okaz, za niezbyt godny uwagi i oddali oni go parze niemalże za bezcen. Pozornie chora roślina okazała się jednak strzałem w dziesiątkę.

Para szybko zauważyła, że monstera ta wcale nie jest chora. Roślina należała do niezwykle rzadkiej i wartościowej odmiany monstery Aurea marmorata. Pewnie domyślacie się, co zrobili wspomniani ogrodnicy zaraz po wyjściu ze sklepu.

monstera.jpg
canva/Avonne Staling z Pexels

To była transakcja ich życia

Para niezwłocznie po zakupieniu rośliny postanowiła wystawić nietypową monsterę na aukcję internetową. Szybko zauważyli oni, że zdrowe okazy monstery sprzedawane są nawet po 11 tys. zł, a same liście warte są około 1200 zł.

W głowie Harrego natychmiast zrodził się plan. Skoro ich monstera wyceniana jest (biorąc pod uwagę na jej stan i rozmiar) na około 3 tys. zł, znacznie rozsądniej będzie sprzedawać jedynie jej liście kosztujące nawet 900 zł za sztukę. Przyznacie, że to interes życia.

Rekordowe ceny monstery szokują

Jeśli sądzicie, że kwota 11 tys. zł za monsterę to dużo, co powiecie na to, że niezwykle rzadkie gatunki monstery mogą kosztować znacznie, znacznie więcej? Przykładowo monstera Adansonia variegata została sprzedana na eBayu za kwotę przekraczającą 38 tys. dolarów.

To jeszcze nic. Przykładowo sadzonka Philodendron joepii, będąca prawdopodobnie hybrydą dwóch gatunków rośliny, kosztuje aż 10 tys. zł za… samą sadzonkę.

Jak widzicie, na roślinach zdecydowanie warto się znać. Kto wie, może i wam uda się kiedyś kupić niezwykle rzadką roślinę tak samo, jak wspomnianej powyżej parze? Życzymy wam powodzenia.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „The_Plant_Couple” na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE: