Pomidory to jedne z najczęściej uprawianych owoców w ogrodzie. Doceniają je zarówno początkujący, jak i doświadczeni ogrodnicy. Czy wiecie jednak, jak pielęgnować pomidory w lipcu, aby przyniosły naprawdę obfite plony? Dzisiaj rozwiążemy tę zagadkę.Latem kluczowe jest nie tylko regularne podlewanie i nawożenie. O tej porze roku kluczowy jest zabieg, dzięki którym krzaczki będą uginać się od owoców. Mowa oczywiście o usuwaniu zbędnych pędów.
Nie tylko wysoka trawa, paprocie, czy krzewy są siedliskiem kleszczy. Pajęczaki szczególnie upodobały sobie kilka gatunków roślin, w tym również tych, które uwielbiają pełne słońce. Koniecznie sprawdź, czy nie masz ich w ogrodzie.Te rośliny przyciągają kleszcze do twojego ogrodu jak magnes. Lepiej zrezygnuj z nich, jeśli nie chcesz mieć pajęczaków na swojej działce.
Cebula jest jedną z najpopularniejszych roślin uprawnych. Znana każdemu, dodawana jako dodatek do sałatek, czy kanapek, a jej skórki nadają się idealnie do farbowania skorupek jaj w naturalny sposób. Nie zawsze jednak udaje się wyhodować cebulę spełniającą nasze wymagania. Dlatego warto zastosować babciny sposób na to, jak sadzić cebulę, aby zwiększyć plon.
Pomidory, tak jak wszystkie rośliny ma swoje preferencje związane ze towarzystwem obok siebie. Dlatego trzeba wiedzieć, co najlepiej sadzić nieopodal nich. Po to, aby rosły dojrzałe, zdrowe i dorodne, ale również były, w naturalny sposób chronione przed szkodnikami, które im zagrażają.Warzywa te warto włączyć do swojej codziennej diety. Pomidory są bogatym źródłem związków, które chronią nas przed groźnymi chorobami.
Sadzony jesienią, posiadający podobne właściwości co ten, sadzony na wiosnę. Nieodzowna przyprawa kuchenna, nadająca potrawom tego nietuzinkowego posmaku. Czosnek ozimy, bo o nim mowa, tworzy główki nieco większe i dojrzewa zdecydowanie wcześniej. Dlatego warto wiedzieć, jak powinno się go nawozić.
Jeśli planujemy uprawiać buraki ćwikłowe w naszym ogrodzie, warto wiedzieć, jak to robić. Dobór odpowiedniego miejsca oraz towarzystwa ma bardzo duże znaczenie w jego uprawie. W poniższym artykule opowiemy, jak to zrobić, aby cieszyć się dorodnymi i zdrowymi plonami buraków ćwikłowych w naszym ogrodzie.
Samodzielna uprawa warzyw daje nie tylko mnóstwo radości z doglądania swoich upraw - pozwala ona na jedzenie własnych produktów rolnych, które pozbawione są chemii. Sianie marchewki nie jest skomplikowane, jednak trzeba się pospieszyć. Niżej zdradzamy jaki moment na sianie marchewki jest najlepszy.
Pietruszka jako składnik włoszczyzny jest wykorzystywana przede wszystkim do wszelkiego rodzaju zup bądź ewentualnie jako przyprawa. W kuchni polskiej wydawałoby się, że nie jest aż tak popularna, a to ogromna strata, ponieważ zawiera mnóstwo korzystnych witamin.Pietruszka to warzywo, o którym niewiele się mówi, ale jej odpowiednie wykorzystanie potrafi zdziałać cuda! Spożywanie odpowiednio przygotowanej natki pietruszki przynosi fenomenalne efekty. Będziecie zaskoczeni, jak wiele można zyskać tak niewielkim kosztem.
Owoce i warzywa są istotnym składnikiem naszej diety. Zawierają dużo witamin i mikroelementów, które wpływają zbawiennie na nasze zdrowie. Wiemy jednak, że przechowywanie świeżych produktów nie jest proste. Dlatego w trosce o twój portfel i twoje samopoczucie przygotowaliśmy kilka sposobów na to, by łatwo psujące się owoce i warzywa nie były więcej wymówką do ich niekupowania. Owoce i warzywa to produkty, które niezbyt długo pozostają świeże. Bardzo szybko tracą swój pierwotny wygląd i w zaledwie kilka dni nie są zdatne do spożycia. Chyba że odpowiednio je zabezpieczymy. Znamy kilka tricków, które pomogą zachować świeżość owoców i warzyw na dłużej.