Cukinia to warzywo, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Wszyscy miłośnicy leczo, kotletów z cukinii, czy jej grillowanych plastrów z pewnością wiedzą, o czym piszę. Smak cukinii z ciężko czymkolwiek zastąpić.Żadna cukinia nie smakuje tak samo dobrze, jak ta uprawiana we własnym ogrodzie, też tak sądzicie? Tymczasem wielu z nas popełnia kilka błędów podczas jej uprawy. To przez nie, nie zbieracie pełnych wiader cukinii. Zobaczcie, czego potrzebuje Wasza cukinia.
Uprawa sałaty jest bardzo prosta. Niestety warzywo jest celem ślimaków, bielików i wielu innych szkodników. Często atakowane jest także przez choroby. Jeśli chcesz cieszyć się bogatymi, zdrowymi i niezwykle smacznymi zbiorami, koniecznie zrób jedną rzecz.Profilaktyczny oprysk sałaty wykonuj regularnie co 2 tygodnie. Wtedy będziesz mieć pewność, że żaden szkodnik jej nie tknie i nie zniszczy jej żadna choroba. Zamiast chemii, przygotuj w pełni naturalny i ekologiczny środek, który jest także bezpieczny dla Twojego zdrowia.
Buraki to jedne z najczęściej uprawianych warzyw w ogrodzie. Nic w tym dziwnego. Cenimy sobie w nich niepowtarzalny smak i mnogość prozdrowotnych składników odżywczych. Mimo to buraki mogą sprawiać kłopot w uprawach. Jakie są główne błędy w uprawie buraków? Tym zajmiemy się w poniższym artykule.
Sierpień to bardzo ciekawy miesiąc w ogrodzie. Z jednej strony to pora przycinania wielu krzewów, z drugiej pora uzupełniania braków na grządkach. Co można siać w sierpniu? Tym zajmiemy się w poniższym artykule. To naprawdę dobry moment na siew. Są rośliny, których uprawa nie kończy się wraz z sezonem letnim.
Ogórki to bardzo popularne warzywa uprawne. Wystarczy, że będziemy o dnie odpowiednio dbać, nawozić, doglądać, a latem zbierzemy ich na pęczki. Niestety zdarza się również tak, że przez nieodpowiednią pielęgnację, wiele plonów marnieje jeszcze na krzakach. W tym artykule przedstawimy Wam, dlaczego ogórki gniją. Zdradzimy również, jak uratować zbiory domowymi sposobami i bez żadnej chemii, która nie jest obojętna dla roślin i naszego zdrowia.
Odpowiednia pielęgnacja papryki w sierpniu jest niezbędna, aby warzywa szybko i zdrowo rosły. Z końcem lata musimy pamiętać o dwóch, kluczowych czynnościach. To właśnie dzięki nim zagwarantujemy sobie obfite zbiory.W uprawie papryki kluczowe jest jej odgławianie, a także nawożenie. Zamiast gotowych odżywek, warto dokarmić je ekologicznymi i naturalnymi produktami. Kilka z nich z pewnością macie w kuchni.
Ogórki uprawiamy w Polsce naprawdę chętnie. Nic dziwnego, nie ma nic lepszego niż mizeria lub przetwory przygotowane z domowych warzyw.Jednak czasem po gwałtownych zmianach pogody nasze uprawy zaczynają marnieć. Co robić w takiej sytuacji? Czego oznaką są żółte liście ogórków i jak je uratować?
Cebula w polskiej kuchni jest absolutnie niezbędnym warzywem. Dodajemy ją niemal do każdej potrawy. Możecie wyobrazić sobie smak rosołu, sosu grzybowego lub mięsnego, w której nie ma cebuli?Właśnie zbliża się bardzo ważna data dla wszystkich osób, które zdecydowały się zasadzić w tym roku cebulę. Możemy szykować się do zbiorów. Kiedy dokładnie powinniśmy zbierać cebulę? Jak to zrobić?
W ostatnich dniach w wielu częściach Polski zrobiło się chłodniej. W niektórych regionach intensywnie padało, a to oznacza, że pomidory są narażone na choroby grzybicze. W tym przypadku warto zapobiegać niż leczyć. Mamy jeszcze czas na przygotowanie oprysku na pomidory, który zabezpieczy rośliny przed chorobami. Jak go zrobić?
Sezon na zrywanie dojrzałych i soczystych pomidorów właśnie się zaczął. Kolejne pomidory zaczynają dojrzewać. Jednak zrywanie liści i podwiązywanie pomidorów to nie jedyne zabiegi pielęgnacyjne.W drugim miesiącu wakacji powinniśmy pamiętać o kluczowej czynności.. Jak pielęgnować pomidory w sierpniu?
Ślimaki w ogrodzie to prawdziwa zmora. Te pozornie nieszkodliwe zwierzęta mogą znacząco uszkodzić Twoje uprawy. Wielu ogrodników radzi sobie z nimi stosując gotowe preparaty zakupione w sklepie ogrodniczym.Nie wiedzą jednak, że ten granulat jest nie tylko groźny dla ślimaków, ale i dla ludzi i zwierząt domowych. Jeśli walczysz więc z nimi w chemiczny sposób, zaprzestań tego! Skutki mogą być tragiczne.
Ogórki naprawdę porządnie wyjaławiają i zubożają glebę. Dlatego, zanim posadzimy coś po ogórkach, warto zastanowić się, co będzie po nich najlepiej rosło. Na czym polega płodozmian warzyw? Co możemy posadzić po ogórkach? O tym dowiecie się z tego artykułu.
Marchewka ma naprawdę sporo wartości odżywczych. Warto ją jeść, a także hodować w ogrodzie. Jednak jak najlepiej przechowywać marchew na zimę? Jeśli chcemy zachować wszystkie składniki odżywcze, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach.
W Niemczech, Francji i Belgi to warzywo może kosztować krocie, a w Polsce najdroższe warzywo świata rośnie na dziko w wielu miejscach. Często traktujemy je jak zwykły chwast. Jak to możliwe, że najdroższe warzywo świata w Polsce jest chwastem?
Marchewki sadzę w swoim ogrodzie od niedawna i cieszę się smakiem własnych, ekologicznych upraw. Jednak jakiś czas temu moje marchewki zostały zaatakowane przez mszyce. Poradziłam sobie z nimi w mgnieniu oka i to za sprawą sprawdzonego, rodzinnego sposobu na mszyce na marchewce.
W najnowszym odcinku na kanale Kobiety z zachodu Pani ogrodnik podzieliła się tajnikami uprawy fasolki. Fasolka szparagowa to przepyszny dodatek do obiadu. Jednak jaki rodzaj fasolki wybrać? Co zrobić, żeby fasolka szparagowa obrodziła?
Dramatyczne informacje docierają do nas z Zielonej Góry. Tamtejsze rolnictwo boryka się z poważnym kryzysem. Czy Zielona Góra przez skażone plony popadnie w kryzys rolniczy? Zobaczcie, co tam się stało.
Coraz częściej decydujemy się hodować własne warzywa i owoce. Popularnością cieszą się szczególnie soczyste pomidory. Jednak czasem kwiaty i liście zaczynają więdnąć, zanim w ogóle pojawią się pierwsze owoce na krzaczkach. To znaczy, że gdzieś popełniliśmy błąd. Jakie są najczęstsze błędy w uprawie pomidorów? Sprawdź i już nigdy ich nie popełniaj.
Ogórki – któż ich nie lubi? Pewnie jeśli tylko posiadacie swój ogródek, jest to jedno z pierwszych warzyw, o którym pomyślicie, planując coroczne uprawy. Tymczasem, czy wiedzieliście, że ogórki mogą być gorzkie przez dwa największe błędu ich uprawy? Zobaczcie sami.
Seler uprawia się naprawdę prosto. Wiele osób wybiera to warzywo do swojego ogrodu i z łatwością radzi sobie z jego hodowlą. Jednak co zrobić, żeby seler urósł gigantyczny? Poznaj tajemnice ogrodników na uprawę selera.
Cukinia to moje ulubione warzywo. Cieszę się, że zaczął się sezon na cukinie, a w moim ogrodzie pojawiły się pierwsze warzywa. Co zbieram ogromne kabaczki w moim ogrodzie, a to za sprawą specjalnego nawozu do cukinii. Zdradzę mój sekret na przepyszne i ogromne cukinie prosto z ogrodu.
Unia Europejska ma kolejny raz zatwierdzić Glifosat i dopuścić do jego stosowania na terenie UE. Ekolodzy alarmują, że po zatwierdzeniu, będzie można go stosować przez następne 15 lat. Krytycy twierdzą, że Glifosat może stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i funkcjonowania całego ekosystemu.
Cukinia to wyjątkowe i pełne wartości odżywczych warzywo, które możemy uprawiać w ogródku. Jednak czasem cukinia robi się gorzka. Zwykle popełniamy kilka błędów, które z łatwością można wyeliminować.
Nie ma smaczniejszych pomidorów niż te wyhodowane samodzielnie w ogródku. Uprawa może przysporzyć jednak wielu problemów.Pomidory mogą nie dojrzewać z różnych powodów. Zwykle popełniamy naprawdę proste błędy, które z łatwością można wyeliminować. Czasem wystarczy przestać popełniać tylko jeden błąd, a pomidory za chwilę zaczną dojrzewać. U mnie tak właśnie było.
W jaki sposób sadzicie ogórki? Nie odpowiadajcie – tego systemu na pewno nie znaliście. Czy wiedzieliście, że ogórki można sadzić nawet w połowie lata i zbierać je jesienią? Pozwala na to koreańska metoda ich sadzenia.
Jak to jest, że jednym ogórki rosną, jak na drożdżach, a inni z całej plantacji nie uzbieraliby ogórków na miskę mizerii… Otóż jedni wiedzą czym podlewać ogórki a inni nie. Spokojnie, to nie jest prawo dżungli. Dzisiaj zdradzę Wam mój sekret, dzięki któremu zbieram tyle ogórków, że aż trudno mi je zanieść do domu.
Cukinia to fantastyczne warzywo, które warto mieć w swoim ogrodzie. U mnie w domu cukinię uprawia się od zawsze, a dzięki sekretnemu ekologicznemu nawozowi mojej mamy plony zawsze są obfite i zdrowe. Czym nawozić cukinię w lipcu?
Z niektórymi sąsiadami nie żyje się łatwo. Przekonał się o tym mieszkaniec warszawskiego Ursynowa. Mężczyzna stał się ofiarą nękania. W ruch poszły nawet buraki kiszone, a wszystko przez spór o parkowanie. Sprawą zajęły się odpowiednie służby.