Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Salon > To najmodniejsza roślina doniczkowa w tym sezonie. Musisz ją mieć
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 17.03.2024 10:07

To najmodniejsza roślina doniczkowa w tym sezonie. Musisz ją mieć

zamiokulkas
Fot. YouTube/Bachran Garden

Ta niezwykła roślina to prawdziwy hit. Jest niezwykle wytrzymała i możesz mieć ją w swoim domu. Zamiokulkas zamiifolia variegata jest tak samo wytrzymały, jak dobrze znana nam odmiana, a prezentuje się obłędnie.

Możesz mieć go w swojej kolekcji. Wszyscy roślinomaniacy będą ci zazdrościć. Sprawdź, jakie wymagania ma zamiokulkas zamiifolia variegata.

Niezwykły zamiokulkas do twojej kolekcji

Takiego okazu na pewno nie masz w domu. Ta niezwykła roślina doniczkowa będzie się wyróżniać w twojej kolekcji. Jeśli kochasz klasyczną odmianę zamiokulkasa, musisz mieć na parapecie w salonie również zamiokulkas zamiifolia variegata.

W odróżnieniu od klasycznej odmiany, liście tej rośliny mają wyjątkowe wybarwienie, które rzuca się w oczy. Zaraz po przyniesieniu okazu do domu, powinniśmy zająć się przesadzaniem. Jakie ma wymagania?

Zamiokulkas zamiifolia variegata ma wymagania podobne, do jego klasycznej odmiany. Nie przepada za zbyt dużą ilością wody. W jakim miejscu najlepiej postawić roślinę? Kluczem w tym wypadku jest umiar.

Jakie stanowiska dla zamiokulkas?

Zamiokulkas pochodzi ze wschodniej Afryki, ale to nie oznacza, że najlepszym stanowiskiem będzie miejsce pełne słońca. Palące słońce może zaszkodzić roślinie. Najlepiej będzie rósł w rozproszonym świetle.

Jeśli chodzi o temperaturę, to zamiokulkas źle znosi temperaturę poniżej 8 stopni Celsjusza. W innych warunkach spokojnie sobie poradzi. Ile kosztuje ta wyjątkowa odmiana dobrze znanej nam rośliny doniczkowej?

Ile trzeba zapłacić za zamiokulkas zamiifolia variegata?

Wyjątkowa odmiana zamiokulkasa trochę kosztuje. Możemy wybierać między wariantami, które mają mniej lub więcej przebarwień. Im więcej na roślinie plamek, tym jest droższa. Ile więc trzeba zapłacić?

Ceny za zamiokulkas zamiifolia variegata wahają się między 380 zł a 450 zł. Jednak możesz również kupić niewielką sadzonkę znacznie taniej. Na lokalnych aukcjach, czy też sklepach internetowych, sadzonkę można kupić za około 50 -100 zł.

Ta niezwykła roślina będzie prawdziwą gratką dla wszystkich roślinomaniaków i przy okazji wyjątkową ozdobą w salonie.

zamiokulkas
Fot. YouTube/Bachran Garden

Zdjęcia pochodzą z kanału „Bachran Garden” na YouTube.

Zobacz także: