Zlew
pikist.com/fede13 (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 29 Stycznia 2021

Odetkanie zlewu solą i wrzątkiem

Zatkany zlew to niezwykle uciążliwy problem, który dotyka każdego właściciela domu i mieszkania. Taka awaria ma miejsce stosunkowo często, ponieważ fragmenty jedzenia dostają się do odpływu, zatrzymując swobodny przepływ wody. Na szczęście mamy na to rozwiązanie - wystarczy odrobina soli zalana wrzątkiem!

W naszej kuchni używamy bardzo wielu detergentów potrzebnych czyszczenia blatów, kuchenek i innych powierzchni.

Każdy, kto często korzysta z kuchni wie jak bardzo uciążliwym problemem jest zatkany zlew - odetkanie go nie jest ani prostą, ani przyjemną czynnością.

Nasza pierwsza myśl przy takiej awarii to właśnie wykorzystanie detergentu, np. popularnego Kreta, który zwykle jest skuteczny, jednak to środek silnie chemiczny oraz nieprzyjazny dla naszego zdrowia. Nie jest to również rozwiązanie ekologiczne.

Na szczęście istnieją proste domowe sposoby, które skutecznie pomogą ci się pozbyć resztek jedzenia z odpływu. Naszym ulubionym jest...sól i wrzątek!

Jeden szczegół w salonie Jarosława Bieniuka porusza do łez. Chodzi o Annę PrzybylskąJeden szczegół w salonie Jarosława Bieniuka porusza do łez. Chodzi o Annę PrzybylskąCzytaj dalej

Sól zalana wrzątkiem - najlepszy sposób na odetkanie odpływu

Jeśli twój zlew jest niedrożny, zastosuj prostą metodę, którą regularnie praktykowały nasze babcie.

Odmierz łyżkę soli i wsyp ją do odpływu. Następnie zalej wrzątkiem. Po kilku minutach sprawdź, czy zlew jest odetkany.

Jeśli po tym czasie odpływ się nie udrożnił, dodaj do soli sodę oczyszczoną w proporcjach 1:1, analogicznie umieść całość w zlewie i wlej około 300 mililitrów octu.

Powyższe sposoby możesz stosować profilaktycznie raz w tygodniu. Te metody możesz wykorzystać także w przypadku odpływu wanny, prysznica czy umywalki.

Korzystaliście kiedyś z soli i wrzątku do domowych awarii?

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News