Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Domowy sposób na kleszcze z białym ręcznikiem i miksturą odstraszającą
Kamil Świętek
Kamil Świętek 23.05.2024 15:40

Domowy sposób na kleszcze z białym ręcznikiem i miksturą odstraszającą

Kleszcz
Fot. Canva/nechaev-kon, Getty Images

Kleszcze to prawdziwa zmora letniego ogrodu. Przenoszą one groźną boreliozę i liczne odkleszczowe choroby, a mimo to mało kto zna sposób, aby pozbyć się ich z ogrodu raz na zawsze.

Z pomocą przychodzą domowe sposoby, które okazują się nawet bardziej skuteczne od chemicznych odpowiedników. Koniecznie wypróbujcie je w waszym ogrodzie i cieszcie się przestrzenią bez kleszczy.

Jak pozbyć się kleszczy z ogrodu?

Zapomnijcie o chemicznych preparatach na kleszcze. Umówmy się – ich trwałość jest dosyć względna, a i co do skuteczności można by polemizować.

Lepiej zaufajcie domowym sposobom, które od lat praktykowane są przez tysiące ogrodników. Okazuje się, że wystarczy posadzić niektóre rośliny na naszej działce, aby cieszyć się ogrodem bez kleszczy.

Jeśli jednak nie jest wam z nimi po drodze, możecie równie dobrze wykorzystać patent z białym ręcznikiem i prostym do wykonania sprayem. Sami nie mogliśmy uwierzyć, że to takie proste.

Kleszcz 2.jpg
Fot. Canva/ArtBoyMB, Getty Images Signature

Jak wykorzystać biały ręcznik w ogrodzie?

Patent ten jest tak dziecinnie prosty, że aż trudno uwierzyć w jego skuteczność. Otóż wyobraźcie sobie, że wystarczy owinąć biały ręcznik wokół kijka od mopa, a następnie przeciągnąć nim kilka razy po trawie.

Jeśli wykorzystacie do tego zabiegu ręcznik frotté, zobaczycie, jak wiele insektów przykleiło się od ręcznika. Żeby nie było zbyt prosto, patent ten pozwoli na sprawdzenie, jak wiele kleszczy mamy w ogrodzie. Teraz pora na ich przepędzenie.

Jak wykurzyć kleszcze z ogrodu?

Doraźnie na kleszcze pomoże prosty do wykonania oprysk. Mieszamy ocet, z ekstraktem z czosnku i olejkiem eterycznym z wrotyczu. Następnie spryskujemy nim podwórko, aby mieć pewność, że kleszcze uciekły ze spryskanego obszaru.

Polecamy również stosować prewencyjne formy ochrony przed kleszczami. Regularne picie naparu z czystka do doskonały sposób na bezpieczne wyprawy do lasu.

Naparem tym możecie także posmarować swoją skórę, aczkolwiek efekt może być mniej skuteczny. Mimo to gorąco polecamy ten patent, jeśli preferujecie aktywny wypoczynek, bez obaw o przyniesienie do domu jakiegoś insekta.

Kleszcz 3.jpg
Fot. Canva/ArtBoyMB, Getty Images Signature

ZOBACZ TAKŻE: