Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kleszcze

Kleszcze

kleszcz afrykański
16.06.2024 10:49 Są groźniejsze od kleszczy, jakie znamy. Rozmowa z ekspertką

W ostatnim czasie wiele słyszymy o groźnych kleszczach, które pojawiły się w naszym kraju. Pierwsze osobniki zauważono na Dolnym Śląsku. Kleszcze te są większe od tych, które znamy. Są również o wiele bardziej niebezpieczne.Jakie kroki zostały podjęte w celu ochrony Polaków? Dlaczego ugryzienie może zagrozić naszemu życiu i jak się przed nim zabezpieczyć? O kleszczach afrykańskich rozmawialiśmy z Wiktorią Romanek z Uniwersytetu Warszawskiego.

Kleszcz
23.05.2024 15:40 Domowy sposób na kleszcze z białym ręcznikiem i miksturą odstraszającą

Kleszcze to prawdziwa zmora letniego ogrodu. Przenoszą one groźną boreliozę i liczne odkleszczowe choroby, a mimo to mało kto zna sposób, aby pozbyć się ich z ogrodu raz na zawsze.Z pomocą przychodzą domowe sposoby, które okazują się nawet bardziej skuteczne od chemicznych odpowiedników. Koniecznie wypróbujcie je w waszym ogrodzie i cieszcie się przestrzenią bez kleszczy.

Herbata
20.05.2024 13:04 Pij ją codziennie. Kleszcze i komary będą trzymać się z daleka

Kleszcze to prawdziwa letnia zmora zwłaszcza dla osób kochających aktywny wypoczynek na łonie natury. W parkach, ogrodach, czy lasach aż się od nich roi. Czy możemy się jakoś przed nimi ochronić?Zdecydowanie tak, ale nie potrzebujemy do tego żadnych chemicznych środków. Okazuje się, że istnieją domowe sposoby, które doskonale zabezpieczą nas przed atakami tych insektów, a przy okazji będą ciekawym uzupełnieniem naszej diety. Czy słyszeliście o herbacie na kleszcze?

Kleszcze
15.05.2024 11:28 Prawdziwa plaga kleszczy. W 25 minut zebrał porażającą ilość

Kleszcze od lat budzą lęk, a nawet przerażenie. Są utrapieniem właścicieli zwierząt i wszystkich osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu - w lesie, na łące, a nawet w przydomowym ogródku.Co roku, gdy tylko robi się cieplej, mamy do czynienia z inwazją kleszczy, ale ostatnie informacje, które przekazał profesor z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, mogą szokować.

Kleszcze
10.05.2024 13:57 Przyciągają kleszcze jak magnes. Lepiej z nich zrezygnuj

Wedle specjalistów, kleszcze w tym roku obudziły się wcześniej niż zwykle. Co gorsza, jest ich nawet więcej niż w poprzednich latach, co tylko zwiększa zagrożenie zarażenia się boreliozą, czy kleszczowym zapaleniem opon mózgowych.Co gorsza, często sami prosimy się o kłopoty. Czy wiecie, co przyciąga kleszcze? Okazuje się, że unikając kilku miejsc i odpowiednio aranżując ogrody, możemy znacząco zmniejszyć ryzyko ukąszenia.

Kleszcze w Polsce
30.04.2024 18:55 Pojawiły się w Polsce. Przenoszą gorączkę krwotoczną

Specjaliści od lat alarmują o poważnym zagrożeniu, jakie czyha na nas w lasach i parkach. Kleszcze w Polsce stają się coraz poważniejszym problemem, a wszystko za sprawą chorób, jakie przenoszą.Okazuje się, że kleszcze w Polsce mogą przenosić już nie tylko boreliozę, czy kleszczowe zapalenie mózgu, a tak zwaną gorączkę krwotoczną, która stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Wszystko przez nowy gatunek, który pojawił się w naszym kraju.

Kleszcze w ogrodzie
25.04.2024 17:32 Rozsyp w ogrodzie. Nigdy więcej nie znajdziesz żadnego kleszcza

Nadeszła wiosna. Przyroda powoli budzi się do życia, a wraz z nią wracają wiosenno-letnie problemy. Niestety, coraz częściej słyszymy o atakach kleszczy, przed którymi trudno jest nam się obronić.Kleszcze w ogrodzie to prawdziwy problem dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych, zwłaszcza gdy mają oni w rodzinie małe dzieci. Na szczęście istnieje sposób na zabezpieczenie się przed atakiem tych insektów.

Kleszcze
17.04.2024 14:38 Przyciągają kleszcze jak magnes. Lepiej usuń je z ogrodu

Wraz z nastaniem wiosny eksperci alarmują o zwiększonej aktywności kleszczy. Chociaż pasożyty te obecne są w naszym środowisku przez cały rok, to wzrost temperatur sprzyja ich namnażaniu i szczególnie wtedy dotkliwie odczuwamy ich obecność. Jak się przed nimi bronić?Oprócz korzystania z różnego rodzaju środków ochrony przed insektami, warto powziąć bardziej zdecydowane kroki, by raz na zawsze pozbyć się kleszczy z naszego otoczenia. Jak się okazuje, pajęczaki te szczególnie upatrzyły sobie pewne miejsca i rośliny w naszym ogrodzie.

kleszcze
11.04.2024 08:12 Kleszcze mogą rozmnażać się w domu. Tak się ich pozbędziesz

Sezon na kleszcze trwa. Pajęczaki są dosłownie wszędzie. Kiedy temperatura rośnie, zaczynają atakować ze zdwojoną siłą. Mogą pojawiać się w naszych domach. Jak się ich pozbyć?Z kleszczami najtrudniej jest walczyć właścicielom zwierząt domowych. Psy i koty mogą na swojej sierści wnosić do domu szkodniki. Na szczęście możemy wypędzić je z domu.

kleszcze
23.05.2023 23:10 15 zł i po kleszczach. Wszystkie się przykleją

Uważajcie na kleszcze. Sezon już się zaczął. Te nie siedzą tylko na drzewach – czyhają na Was również trawie i na krzewach. Zobaczcie, jak możecie się przed nimi uchronić. Poznajcie tani sposób na kleszcze, który polecają leśnicy.W jakich godzinach i w jaki sposób polują kleszcze? Jak zapobiec ugryzieniu? O ile specjalistyczne środki czasem mogą zawodzić, tak ten sposób jest świetny.

kleszcz
23.04.2023 12:34 Przed wyjściem do ogrodu, warto posmarować nim skórę. Kleszcze tego nie znoszą

W tak ciepłe dni jak dzisiaj, kleszcze są niezwykle uciążliwą zmorą. Przez przenoszenie przez nich groźnych chorób, trzeba zrobić wszystko, aby ich unikać. Istnieje ciekawy i prosty sposób, aby zwiększyć swoją ochronę przed kleszczami. Chemiczne preparaty polecamy zastąpić naturalnymi specyfikami. Taki środek jest prosty w przygotowaniu, skuteczny i przede wszystkim bezpieczny dla naszej skóry. Zapomnisz o alergii i podrażnieniach wywołanych sklepowym produktem.

kleszcze
21.04.2023 09:44 Te rośliny przyciągają kleszcze jak magnes. Lepiej nie mieć ich w ogrodzie

Nie tylko wysoka trawa, paprocie, czy krzewy są siedliskiem kleszczy. Pajęczaki szczególnie upodobały sobie kilka gatunków roślin, w tym również tych, które uwielbiają pełne słońce. Koniecznie sprawdź, czy nie masz ich w ogrodzie.Te rośliny przyciągają kleszcze do twojego ogrodu jak magnes. Lepiej zrezygnuj z nich, jeśli nie chcesz mieć pajęczaków na swojej działce.