DomekIOgrodek.pl Porady domowe Jak używać spirali na komary? Nie podpalaj jej
Fot. YouTube/Is It Worth It? (Product Reviews)

Jak używać spirali na komary? Nie podpalaj jej

18 czerwca 2024
Autor tekstu: Paulina Korzec

Czerwiec upływa pod znakiem wysokich temperatur. Ciepłe wieczory szczególnie sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu, ale to także czas największej aktywności niezwykle uciążliwych insektów - komarów.

Na te owady stosujemy różne środki, takie jak aerozole, olejki czy nawet specjalne lampy. Uniwersalnym sposobem są także specjalne spirale na komary, jednak okazuje się, że nie zawsze wiemy, jak z nich korzystać. Czy musimy być skazani na drażniący zapach spirali?

Pozbądź się komarów z ogrodu

Wieczorne grillowanie, spotkanie z rodziną na tarasie czy po prostu chwile relaksu na balkonie mogą zostać zakłócone przez obecność komarów. Te natrętne insekty nie popsują miłych chwil, jeśli zastosujemy środki na owady.

Chętnie sięgamy po spiralę na komary, którą wystarczy postawić w miejscu, w którym przebywamy, by przegonić z niego owady . Dzieje się tak za sprawą drażniącej woni, jaka wydziela się z podpalonej spirali. Niestety, sami również jesteśmy narażeni na ten nieprzyjemny zapach dymu.

Jak się okazuje, istnieje prosty sposób na komary bez wydzielania przykrego zapachu ze spirali. Nie trzeba jej podpalać. Dzięki temu zastosujemy ją nie tylko w ogrodzie czy na balkonie, ale też w okolicy okien w domu.

Spirala na komary
Fot. Canva/gyro

Zrób to zamiast podpalania spirali na komary

Alternatywny sposób zastosowania spirali polega na jej zanurzeniu pod wodą. Wilgotny produkt można łatwo pokruszyć. Podzieloną na małe fragmenty spiralę umieszczamy w niewielkim naczyniu i zalewamy po połowie szklanki wody oraz alkoholu . Całość po wymieszaniu jest gotowa do zastosowania.

Miseczkę lub inny pojemnik z mieszaniną ustawiamy w pobliżu okna , dzięki czemu komary nie będą wlatywały do domu. Miksturę warto umieścić właśnie na parapecie w sąsiedztwie doniczek z kwiatami, wśród których często przebywają uciążliwe insekty.

Możesz również rozstawić ją na tarasie, balkonie lub w altanie. Ta nowa metoda jest tak samo skuteczna jak podpalenie spirali, ale nie wiąże się z emisją brzydkiego zapachu.

Domowe sposoby na komary

Chcąc pozbyć się komarów z otoczenia, warto sięgnąć także po sprawdzone, naturalne sposoby walki z tymi insektami. Doskonale działają na nie olejki eteryczne o zapachy lawendy, cytryny, mięty lub goździków. Woń goździków możemy także wykorzystać, stosując domowy preparat na bazie tej przyprawy.

Wystarczy suszone goździki zalać wrzątkiem i po ostygnięciu dodać do odsączonego naparu półtorej łyżki spirytusu mrówczanego. Gotową mieszankę możemy także umieścić w okolicy okna w domu, a także zastosować jako spray.

Spirala na komary
Fot. Canva/JETSADAPHOTO

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału Is It Worth It? (Product Reviews) na YouTube.

Zobacz także:

Trik na kwitnące ogórki. Działa ekspresowo
Podlewaj ogórki, pomidora i paprykę. Plony będą nie z tej ziemi
Obserwuj nas w
autor
Paulina Korzec

Archeolog z zamiłowaniem do słowa pisanego. Jeśli akurat nie piszę, to gotuję lub spaceruję, najchętniej po górskich szlakach. 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy