Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Trik na kwitnące ogórki. Działa ekspresowo
Kamil Świętek
Kamil Świętek 18.06.2024 07:56

Trik na kwitnące ogórki. Działa ekspresowo

Ogórki
Fot. Canva/Markit

Problematyka kwitnięcia ogórków oraz zawiązywania się owoców to tematyka tak leciwa, że powiedziano i napisano o niej niemalże wszystko. Jednakże wziąć co sezon temat ten powraca jak mantra.

Wielu ogrodników nie jest w stanie się z nim uporać, a wystarczy zastosować pewien japoński trik, który rozwiązuje tę problematykę wzorowo.

Dlaczego moje ogórki nie kwitną?

Oprawa ogórków zdecydowanie nie należy do trudnych. Spokojnie poradzi sobie z nią nawet niedoświadczony ogrodnik. Jednakże od uprawy do pięknych plonów daleka droga.

Nie wystarczy jedynie wyhodować dorodne krzaczki, ale również wiedzieć, co zrobić, aby nasze ogórki zakwitły, zawiązały się i wydały dorodny plon.

Zwykle ogórki nie kwitną z powodu nieodpowiedniego, zbyt mało nasłonecznionego stanowiska, braku w ogrodzie owadów zapylających oraz z powodu nieodpowiedniego podlewania. Do tego dochodzi brak substancji odżywczych w glebie, czy ataki szkodników i tak mamy całe spectrum niedopatrzeń, które niweczą naszą pracę.

Ogórki 2.jpg
Fot. Canva/sonava, Getty Images Pro

Zasadź ogórki w ten sposób i odczuj różnicę

Aby cieszyć się pięknymi ogórkami, wystarczy zastosować naturalny nawóz na bazie trocin już na etapie siania ogórków. W tym celu zlejcie gorącą wodą połowę wiadra trocin, zamieszajcie ją i odstawcie do wystygnięcia.

Teraz ugniećcie ją tak, aby trociny skleiły się w drobne kawałki. Następnie zróbcie w grządkach dołki i umieśćcie w nich nasiona ogórków. Całość przykryjcie nawozem o grubości około 10 cm. Gwarantujemy, że ten japoński patent na ogórki wyniesie wasze uprawy na zupełnie nowy poziom.

Jak uratować swoje ogórki?

Jeśli jednak wasze ogórki trapią choroby albo popełniliście szereg niedopatrzeń podczas ich uprawy, najlepiej będzie zacząć od eliminacji czynników, które im szkodzą.

Następnie możecie spróbować wykonać ściółkę z trocin, co pomoże zatrzymać wodę w glebie oraz ograniczy ilość porastających ogórki chwastów.

Jeśli jednak mimo waszych starań, ogórki wciąż nie chcą prawidłowo się rozwijać, zastosujcie odżywkę, o której pisaliśmy w tym artykule. Dzięki niej nawet największy upał nie będzie im straszny.

Ogórki 3.jpg
Fot. Canva/VITALII BORKOVSKYI, Изображения пользователя Vitaliy

ZOBACZ TAKŻE: