Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Poczułeś maggi w lesie? Uważaj, możesz mieć kłopoty
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 28.02.2024 18:21

Poczułeś maggi w lesie? Uważaj, możesz mieć kłopoty

zapach maggi w lesie
canva/olandsfokus

Spacery w lesie to dobry sposób na zrelaksowanie się i oderwanie od codziennych obowiązków. Jednak nie zawsze będą idealnym sposobem na spędzenie czasu wolnego. Niektóre wędrówki mogą nie najlepiej się dla nas skończyć.

W polskich lasach żyją dzikie zwierzęta, które czasem mogą stanowić dla nas zagrożenie. Zaalarmować powinien nas zapach maggi w lesie. Co on oznacza?

Uważaj w czasie leśnych wędrówek

Wczesna wiosna to czas, w którym częściej wybieramy się na spacery do lasu. Chcemy nacieszyć się świeżym powietrzem i pierwszymi promieniami słońca, które z dnia na dzień cieszy nas coraz dłużej.

W czasie leśnych wędrówek musimy jednak uważać. Sygnałem, że zbliża się zagrożenie, będzie zapach maggi. Woń dobrze znanej nam przyprawy może świadczyć o tym, że w pobliżu znajduje się pewne zwierzę.

Kontakt z tym leśnym zwierzęciem może się dla nas źle skończyć. Dlatego, gdy poczujesz zapach maggi w lesie, powoli się wycofaj. Sprawdź, jakie zagrożenie czai się za tą nietypową wonią.

zapach maggi w lesie
Canva / Anagramm, Getty Images

Co kryje się za zapachem maggi w lesie?

W polskich lasach możemy spotkać wiele zwierząt. Niektóre z nich mogą stanowić dla nas zagrożenie. Zapach maggi w lesie może świadczyć o tym, że nieopodal znajdują się dziki. Skąd taki aromat?

Długo panowało przekonanie, że dziki zwyczajnie lubią jeść lubczyk i właśnie dlatego intensywnie pachną maggi. Biolog przyrody Konstantin Börner z Leibniz Institute for Zoo and Wildlife Research w Berlinie postanowił to sprawdzić.

Dlaczego dziki pachną maggi?

Zapach maggi w lesie oznacza, że w okolicy mogą znajdować się dziki. Taki aromat jest jednak kwestią przypadku i nie ma za dużo wspólnego z dietą zwierząt. Jednak woń znanej przyprawy może też przyciągać dziki, więc powinniśmy na to uważać.

W lasach czeka na nas sporo niebezpieczeństw. Musimy uważać na kleszcze, ale też na zwierzęta, które mogą stanowić dla nas zagrożenie. Kiedy poczujesz aromat maggi, powoli się wycofaj. Tak unikniesz spotkania z dzikiem.

zapach maggi w lesie
Canva / Jevtic, Getty Images

Zobacz także: