Ostatnio bardzo popularnym stało się zakładanie wstążek o żółtym kolorze na drzewa i krzewy w ogrodach oraz sadach. Powodem takiego działania jest chęć walki z bardzo irytującymi szkodnikami. Niżej zdradzamy, czy to faktycznie działa.
Liście laurowe to nie tylko przyprawa nadająca potrawom nietuzinkowego smaku i aromatu. To także zioło wykorzystywane w ziołolecznictwie. Dlatego warto wiedzieć, jak uprawiać drzewko laurowe w swoim domu. To naprawdę proste. Drzewko będzie rosło wspaniale.
Sok brzozowy, zwany inaczej wodą brzozową, pozyskiwany jest wczesną wiosną. Wpływa pozytywnie na całe nasze ciało. Poprawia kondycję naszych włosów, a także działa oczyszczająco, wzmacniająco, a nawet przeciwbakteryjnie. W dzisiejszym artykule opowiemy, jak samemu zebrać wodę brzozową.
Jeśli wiosna to i spacery po lesie. To właśnie tam, możemy odpocząć od zgiełku miasta i trosk życia codziennego, ale również obserwować budzącą się do życia przyrodę. I nie od dzisiaj wiadomo, że Matka Natura rządzi się swoimi prawami, które pomagają przetrwać nie tylko zwierzętom, ale również roślinom. Niedawno, Lasy Państwowe skierował wzrok na brzozy. Drzewa uchodzące za pancerne, trudne do zagięcia, również mają swoje tajemnice.
Płyty CD stanowią obecnie relikt przeszłości, choć do niedawna można było spotkać je dosłownie wszędzie. Dzisiaj większości z nas zalegają w szafkach z rzeczami, z których już nie korzystamy. Mamy na nie jednak doskonały patent - wystarczy zawiesić je na drzewie lub krzewie, a szybko zauważysz kolosalną różnicę w ogrodzie.
Z nadejściem wiosny, do życia budzą się nie tylko rośliny, ale również zwierzęta. Do nich należą, między innymi, nasze rodzime jadowite węże. Mowa tutaj o żmijach zygzakowatych, które wychodzą ze swoich ukryć po zimowej hibernacji. Podpowiemy, jak ją rozpoznać oraz co zrobić w przypadku ukąszeń i jak należycie przygotować się na spacer po lesie.
Czy wiedzieliście, że możecie wykorzystać olej parafinowy do pozbycia się szkodników z roślin w naszym ogrodzie? Najlepiej sprawdza się do oprysków na drzewa i krzewy, które są najbardziej narażone na ataki szkodników. W tym artykule dowiecie się jak przygotować taki oprysk i kiedy należy go wykonać, aby skutecznie działał na nieproszonych gości żerujących na naszych roślinach.
W Kobylnicy, niewielkiej miejscowości pod Słupskiem, doszło do sąsiedzkiego sporu, przez który mocno ucierpiały wiekowe świerki. Do sprawy dołączyła gmina, która próbuje rozwiązać spór między sąsiadami a deweloperem, poprzez postępowanie administracyjne. Nie zabrakło także policji, która sprawdza, czy mienie mieszkańców zostało faktycznie uszkodzone.
Większość drzewek sadzimy na jesień. Zdarza się jednak, że niektóre z nich są wrażliwe na niskie temperatury, dlatego warto sadzić je właśnie wiosną. W tym artykule opowiemy, jakie gatunki drzew owocowych należy zasadzić w okolicach kwietnia.
Cięcie drzew owocowych, jak i krzewów jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na obfitości owoców. Warto wiedzieć, jak i kiedy przycinać drzewa owocowe. W dzisiejszym artykule powiemy, jak i kiedy powinno się to robić, aby mieć pewność, że nasze drzewka owocowe i krzewy będą pełne słodkich i smacznych owoców.
Zimą grzybiarze raczej nie liczą na wielkie zbiory, jednak jak się okazuje, są wyjątki od tej reguły. Autorka strony na Facebooku “Leśne wojaże” zdradziła, że w jej okolicy można je znaleźć nawet teraz. I to nie byle jakie gatunki. Niżej wyjawiamy więcej szczegółów.
Mszyce to szkodnik grasujący w wielu ogrodach. Niekiedy ma się wrażenie, że potrafią odnaleźć drogę do każdego z nich. Rozmnażają się szybko, dlatego tak istotne jest, aby reagować szybko. Niżej zdradzamy, jak poradzić sobie z mszycami w naszych ogrodach.
W momencie doboru roślin do ogrodu zwykle kierujemy się gustem i upodobaniami. Powinniśmy jednak wziąć również pod uwagę to, iż nie wszystkie rośliny się wzajemnie lubią. Często poruszanym tematem w kwestii wzajemnego oddziaływania są warzywa i owoce. Rzadziej skupiamy się podczas rozważań nad tym, które inne drzewa i krzewy mogą mieć na siebie negatywny wpływ. W tym artykule zajmiemy się właśnie tym zagadnieniem.Podstawowym powodem, dla którego nie warto pewnych roślin i krzewów sadzić obok siebie jest zagrożenie ze strony szkodników, które często do odpowiedniego rozwoju potrzebują obu gatunków roślin. W momencie, gdy posadzimy je w pobliżu, ryzykujemy pojawieniem się sporych problemów w ich uprawie.