Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Użyj 2 produktów z kuchni. Jeden na ślimaki, drugi na chwasty
Kamil Świętek
Kamil Świętek 21.04.2024 10:34

Użyj 2 produktów z kuchni. Jeden na ślimaki, drugi na chwasty

ślimak
Fot. Canva/Taborsk

Któż z nas nie marzy o zadbanym ogrodzie, bez insektów, szkodników i innych intruzów. Brzmi jak sen? Niekoniecznie. Z użyciem tych dwóch produktów z kuchni zapomnicie o każdym nieproszonym gościu na Waszej działce.

Środki te doskonale sprawdzą się zarówno w walce ze ślimakami, jak i z chwastami. Nie pozostaje nic innego, jak wypróbować je w praktyce i zapomnieć o przykrym, ogrodowym problemie.

Jak radzić sobie z ogrodowymi intruzami?

Mówiąc o „ogrodowych intruzach” mamy na myśli zarówno wszelkiego typu szkodniki, jak również chwasty. Niestety, ale zarówno różnorodne żyjątka, jak i niechciane rośliny potrafią zrobić z naszego trawnika, czy upraw prawdziwe pobojowisko.

Ślimaki, jako niby nieszkodliwe żyjątka przyczyniają się dosłownie do ogołocenia naszych upraw z liści, z kolei chwasty w mig pozbawią ich cennych składników odżywczych z gleby, przez co nasze roślinki będą rozwijały się wolniej, albo w ogóle przestaną rosnąć.

Na szczęście wystarczy zastosować dwa produkty z kuchni, aby raz na zawsze rozprawić się z tym przykrym problemem. Jak to zrobić? Poniżej zdradzamy Wam więcej.

Oprysk 2.jpg
Fot. Canva/Merrimon, Getty Images

Zastosuj w ogrodzie proszek do pieczenia

Proszek do pieczenia ma o wiele więcej zastosowań, niż można by początkowo przypuszczać. Poza użyciem w kulinariach doskonale sprawdzi się jako środek przyciwgrzybiczy do wykorzystania w ogrodzie.

Wystarczy zmieszać 10 gram tego produktu z litrem przefiltrowanej wody i dodać do mieszaniny kilka kropel płynu do mycia naczyń. Tak przygotowaną miksturą można podlać rośliny raz na tydzień, aby mieć pewność, że staną się one odporne na choroby i ataki szkodników. 

Co więcej, rozsypanie proszku do pieczenia wokół roślin odstraszy ślimaki, gąsienice i mrówki. Polecamy połączyć proszek do pieczenia z cukrem, aby wzmocnić działanie specyfiku.

Zastosuj ocet w ogrodzie i zapomnij o chwastach

Aby pozbyć się z ogrodu chwastów, wystarczy zastosować w ogrodzie ocet. Jak to zrobić? Nic prostszego. Po prostu napełnij butelkę z atomizerem octem i spryskaj nim chwasty. Dzięki temu te znikną dosłownie po kilku dniach.

Pamiętajcie jednak, aby nie używać octu na rośliny uprawne, gdyż możemy przez to przypadkowo je uszkodzić. Po oprysku octem odratowanie roślin może być co najmniej trudne, więc zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.

Oprysk 3.jpg
Fot. Canva/lucentius, Getty Images Signature

ZOBACZ TAKŻE: