DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Żadne złudzenie, to warzywo wygląda jak ludzki ząb
Kamil Świętek
Kamil Świętek 26.09.2023 16:26

Żadne złudzenie, to warzywo wygląda jak ludzki ząb

Papryka
Reddit / DRFETUSRN

Papryka to jedno z bardziej popularnych warzyw w kuchni i jedna z częściej uprawianych roślin w ogrodach. Czy może ona czymkolwiek zaskoczyć wprawnego ogrodnika? Oczywiście, że tak, czego dowodem jest jej specyficzny gatunek.

Wygląd tej nietypowej papryki wprawia w osłupienie nawet doświadczonych ogrodników. Przecież ta papryka wygląda dosłownie jak ludzki ząb. Czy to normalne zjawisko, czy też mamy do czynienia z anomalią? Tym zajmiemy się w poniższym artykule.

Nietypowa papryka wstrząsnęła Redditem

Nietypowa papryka wprawiła w osłupienie użytkowników Reddita. Przyjrzyjcie się jej dokładnie – przecież wygląda ona dosłownie jak ludzki ząb. Jak to możliwe, że komuś udało wyhodować się tak nietypowy okaz papryki?

Pod zdjęciem użytkownika Reddita zaraz posypały się komentarze, o obrzydzeniu jedzenia, a wręcz straszenia nim. Internauci twierdzili, że papryka ta przywodzi na myśl przerażające sceny z horrorów, przez które mamy koszmary senne.

Wprawne oko ogrodnika szybko jednak dojrzy, że nie mamy tutaj do czynienia ani z fotomontażem, ani też wyłącznie z papryką. Gdy emocje opadną, na zdjęciu można zauważyć kawałki pomidora. Robi ono jednak piorunujące wrażenie.

Papryka 2.jpg
Canva/seven75, Getty Images

Czym jest nietypowa papryka?

Mimo że zagadkę warzyw ze zdjęcia mamy już rozwiązaną, dalej nie wiemy, co tak naprawdę jest na zdjęciu. Papryki z natury mają różne kolory od żółtego aż po czerwony, ale biała papryka to nietypowe odkrycie.

Biała papryka nazywana jest mianem Hallo. Jej nasiona możemy bez problemu dostać w sklepach ogrodniczych. Nietypowa papryka wymaga uprawy pod osłonkami. Wysadza się ją do ziemi w drugiej połowie maja, a zbiera od lipca do września, gdyż roślina ta źle znosi przymrozki.

Jak smakuje biała papryka?

Nietypowa biała papryka jest niezwykle delikatna i aksamitna w smaku. Z tego względu dodawana jest do sałatek, dań, a także jedzona jest na surowo. Biała papryka jest doskonałym źródłem witaminy C, B1, B2, B4 oraz E.

Co ciekawe, chociaż ma ona białą barwę, dostarcza również beta-karotenu. Czy jesteście zaskoczeni tą nietypową papryką? Jeśli kiedykolwiek widzieliście równie nietypowe rośliny, koniecznie podzielcie się tym z nami w komentarzach.

Papryka 3.jpg
Canva/Africa images

Zobacz także: