Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > "Chciałam tylko wymienić dywan, a znalazłam ukryty pokój. Strach pomyśleć do czego służył"
Kamil Świętek
Kamil Świętek 05.07.2024 12:54

"Chciałam tylko wymienić dywan, a znalazłam ukryty pokój. Strach pomyśleć do czego służył"

Ukryty pokój
Fit. kids_up_in_here/TikTok

Każdy dom skrywa pewną tajemnicę, o której wie tylko jego właściciel. W końcu to on zna wszystkie smaczki, które wyskoczyły w trakcie budowy posiadłości, jak również wie o jej mankamentach, których próżno poszukiwać gołym okiem.

Śmiało można stwierdzić, że każdy dom ma w sobie swojego rodzaju duszę, która niemalże jak we włoskich samochodach, objawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Jedna z amerykańskich tiktokerek uwieczniła chwilę, podczas której odkryła w swoim domu coś rodem z dreszczowca. Tego zupełnie się nie spodziewała.

Zaczęło się od starej chatki

Zakup starego domu wiąże się z ogromnymi niepewnościami. W końcu nie wiemy, w jakim stanie jest konstrukcja budynku, a podczas zakupu trudno wyegzekwować od sprzedającego pełen przegląd techniczny.

Czego możemy spodziewać się w starym budownictwie? Dosłownie wszystkiego – od gnijących belek konstrukcyjnych, przez przeciekający dach, aż po ukryte pokoje kończąc. Zaraz, zaraz… ukryte pokoje?

Tak, stare budownictwo rządzi się swoimi prawami. Nawet w niewielkich chatkach wybudowanych na malowniczej polanie nieopodal lasu, spotkamy spiżarnie ukryte za szafkami w kuchni, czy tajne przejście po piwnicy zasłonięte dywanem. Pozostaje tylko pytanie, czy ukryty pokój nie jest lekką przesadą.

Ukryty pokój 2.jpg
Fot. Canva/lppicture, pixabay

Znalazła ukryty pokój wewnątrz swojego domu

Prawdziwe piękno, a zarazem szkaradę starych domów odkrywa dopiero gruntowny remont. Nie inaczej było w przypadku pewne TikTokerki, która dopiero podczas remontu swojego domu odkryła coś niesamowitego.

Mało tego, kobieta mieszkała ze swoim mężem we wspomnianej posiadłości aż 4 lata, ale gry podczas remontu zaczęła wraz z nim gipsować ścianę, usłyszała za nią dziwny, pusty, wręcz przenikliwy dźwięk… Mimowolnie oparła się o nią, a ta… przesunęła się?

To, co kryło się za ścianą przerosło jej oczekiwania

Wyobraźcie sobie tylko jej zdziwienie, gdy okazało się, że w starym budownictwie, ściana zamontowana była jakby na szynach, dzięki czemu można było ją przesunąć. Za nią znajdowały się drzwi do kolejnego pomieszczenia.

Do czego ten pokój był wykorzystywany? Czy była to tylko spiżarnia, czy może coś jeszcze? Internauci mają na te zapytania swoje własne zdanie:

– Ludzie mają tak ogromne domy, że nawet nie orientują się, że mają dodatkowe pokoje, a my się tu kisimy w 50m2 – pisze internauta.

Zobaczcie tylko, jak pięknie małżeństwo zaaranżowało wspomniany ukryty pokój po gruntownym remoncie. Na co byście go wykorzystali? Spiżarnię, piwnicę, czy może pokój biurowy? Koniecznie dajcie nam znać komentarzach.

ZOBACZ TAKŻE:

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „kids_up_in_here” na TikToku