Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Koniec z komarami, kleszczami i meszkami. Musisz to mieć w ogrodzie
Kamil Świętek
Kamil Świętek 23.06.2024 06:20

Koniec z komarami, kleszczami i meszkami. Musisz to mieć w ogrodzie

Komary
Fot. Canva/Piman Khrutmuang's Images

Lato to co prawda czas relaksu, ale również okres walki z insektami. Te skutecznie utrudniają nam przesiadywanie w ogrodzie i radosne grillowanie. Czy jednak możemy się ich w jakikolwiek sposób pozbyć?

Okazuj się, że tak. W przyrodzie istnieją naturalne odstraszacze insektów. Wystarczy tylko posadzić kilka roślin w ogrodzie, aby cieszyć się latem bez bzyczenia za uszami.

Jakie rośliny odstraszają komary?

Zapomnij o stosowaniu kadzidełek, czy lamp, które rzekomo mają odstraszyć insekty. Wystarczy, że posadzisz w ogrodzie kilka roślin, a ten momentalnie stanie się wolny od wielu owadów.

Przykładowo do takich zalicza się chociażby komarzyca, która skutecznie odstrasza liczne insekty. Ta niepozorna roślinka, to gwarancja spokojnych grilli i pięknych letnich wieczorów.

Koniecznie zobaczcie, jak ją pielęgnować. Im bardziej zadbana komarzyca, tym mniej wstrętnych komarów w ogrodzie. Warto podjąć wyzwanie?

Insekty 2.jpg
Fot. Canva/RolfAasa, Getty Images Signature

Czym jest komarzyca?

Komarzyca to roślina ozdobna, która może występować w odmianie żółtej, zielonej czy bordowej. Jest to idealna roślina do uprawy w wiszących donicach. Dodatkowo drobne, fioletowe kwiaty komarzycy dodadzą uroku każdej altance.

Pędy rośliny osiągają nawet metr długości, tworząc piękne kaskady zieleni. Roślina ta wspaniale komponuje się z innymi sąsiadami, takimi jak surfinie, begonie, czy mini goździki, dzięki czemu stanowi ciekawe dopełnienie zielonej aranżacji altanek.

Jak uprawiać komarzycę?

Komarzyca to roślina łatwa w uprawie zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Jedyne, o czym musicie pamiętać, to aby jej nie przelewać i stosować przepuszczalne, żyzne gleby do jej uprawy.

Warto również zadbać o jej nawożenie. Wystarczy zastosować uniwersalny nawóz do roślin ozdobnych. Komarzyca dobrze znosi także przecinanie. Zabieg ten pobudza ją do dalszego rozwoju.

Odpowiednio pielęgnowana komarzyca odpłaci się z nawiązką. Jej olejki eteryczne odstraszają owady, ale są miłym, naturalnym odświeżaczem powietrza dla ludzi. Mało tego, roślina ta chroni również przed kleszczami. Czy teraz będziecie skłonni zaprosić ją do swojego ogrodu?

Insekty 3.jpg
Fot. Canva/galitskaya

ZOBACZ TAKŻE: