DomekIOgrodek.pl > Kuchenne Porady

Kuchenne Porady

kocimiętka
23.09.2023 16:43 Na sen, wątrobę i przeziębienie. Polacy o niej zapomnieli, a ma zbawienny wpływ na cały organizm

Roślinkę tę kojarzymy przede wszystkim z kotami, bo działa na nie wyjątkowo intensywnie. Wpływa na ich układ nerwowy, działa pobudzająco, ale w sytuacjach stresowych uspokajająco. Dzięki obecności związku organicznego o nazwie nepetalakton, który kotom przypomina koci feromon jest dla nich dobrym wabikiem i składnikiem kocich zabawek.Ale kocimiętka, bo o niej mowa, to roślina o cennych walorach leczniczych, która może pozytywnie wpływać również na człowieka. Ułatwia zasypianie i wzmacnia cały organizm. Jak? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

domowe mleczko do czyszczenia
23.09.2023 15:33 Nie wydaję już fortuny na chemię do czyszczenia. Najlepszy preparat robię za grosze

Sprzątanie w kuchni może nastręczyć wielu trudności, jeśli do wyczyszczenia czeka sterta przypalonych naczyń. Równie trudne może być uporanie się z brudem na naczyniach stalowych, których nie powinniśmy szorować.Jak wiadomo, nie we wszystkim wyręczy nas zmywarka, bo ten sprzęt ma pewne ograniczenia. Część zabrudzeń musimy usunąć własnymi rękami, a do tego potrzebujemy jeszcze specjalnych środków. Tu z pomocą może przyjść domowe mleczko do czyszczenia.

czyszczenie zlewu
18.09.2023 16:03 Odkąd pamiętam moja babcia posypywała zlew mąką. Ta metoda ma aż 2 zalety

Czyszczenie zlewu to często duży kłopot. Zlewozmywaki granitowe wyglądają pięknie na początku użytkowania, potem ciężko pozbyć się brudu i plam bez stosowania mocnych środków chemicznych z wybielaczami.Zlewy wykonane ze stali nierdzewnej też nie jest łatwo domyć, a jeśli nie wytrzemy zlewu po myciu do sucha, powstaną nieestetyczne zacieki. Istnieje jednak zaskakująco skuteczna metoda na wyczyszczenie zlewu stalowego, którą stosowały już nasze babcie.

Maść z kasztanów
18.09.2023 14:23 Co roku we wrześniu obieram, kroję i zalewam olejem kasztany. To sekret mojego zdrowia

Popularne kasztany, które tak lubimy zbierać jesienią to nic innego jak nasiona kasztanowca pospolitego, ogromnego i okazałego drzewa. Dzieci uwielbiają wykonywać z kasztanów różne postaci, ale kasztanowiec ma też szerokie zastosowanie w kosmetyce i medycynie, bo zawiera sporo cennych składników.Dlatego jesienią warto nazbierać kilkanaście sztuk i samodzielnie przygotować maść z kasztanów. Podziękują nam za nią szczególnie zmęczone nogi. Ale nie tylko.

Jak gotować bób?
15.09.2023 20:55 Cały dom zaśmiardł po gotowaniu bobu lub kalafiora? Jest na to patent

Niektóre warzywa, które lubimy i które apetycznie wyglądają na talerzu, wyjątkowo śmierdzą podczas gotowania. Należą do nich bób i kalafior. Odpowiedzialne za to są ulatniające się związki, takie jak taniny w bobie czy związki siarki w kalafiorze.Co zrobić, aby w domu nie śmierdziało podczas gotowania tych warzyw? Nie musimy z nich rezygnować. Wystarczy kilka sprawdzonych sposobów i przebywanie w kuchni podczas gotowania bobu czy kalafiora nie będzie już udręką.

soda oczyszczona
05.08.2020 00:40 Soda oczyszczona na dnie kosza na śmieci? Doświadczeni gospodarze odkryli genialny sposób

Soda oczyszczona to łatwo dostępny produkt, który może nam przynieść wiele pożytku i zastąpić niektóre detergenty do sprzątania. Pewni doświadczeni gospodarze już wiedzą, że jest silnie dezynfekująca i ma fantastyczne zastosowanie m.in. w kuchni. Można jej bowiem użyć także do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z kosza. Tłumaczymy jak. Bez względu na to, w jaki sposób segregujemy śmieci, niemalże zawsze z pojemników, do których trafiają m.in. resztki jedzenia, czuć nieprzyjemny, irytujący zapach. Soda oczyszczona pomoże się go pozbyć.

zupa krem
29.01.2020 10:22 Zupa krem jeszcze nigdy nie była tak doskonała. 3 sposoby na zagęszczenie, wykonanie zajmie ci chwilę

Zupa krem to danie, które od wielu lat dość często gości na stołach Polaków. Przepisów jest mnóstwo, jednak nie zawsze zupa wychodzi dokładanie taka, jakbyśmy chcieli. Aby uzyskać odpowiednią konsystencję, trzeba się nie lada postarać. Na szczęście są trzy świetne sposoby na zagęszczenie, dzięki którym potrawa już nigdy nie będzie zbyt rzadka. Aby zupa krem była pyszna i gęsta, wcale nie trzeba spędzać w kuchni długich godzin. Wykonanie doskonałej zupy, która będzie miała idealną konsystencję, zajmuje tylko chwilę, a efekt z pewnością zaskoczy domowników. Co więcej, nasze triki są tanie i banalne w wykonaniu.