Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Usuń z grona, a krzak pomidora skupi się na owocach. Wyrosną olbrzymy
Kamil Świętek
Kamil Świętek 26.05.2024 01:19

Usuń z grona, a krzak pomidora skupi się na owocach. Wyrosną olbrzymy

Pomidory
Fot. YouTube/infouprawa

Każdy z nas marzy o pięknych pomidorach z własnych upraw, ale czy każdy wie, jak należy je odpowiednio pielęgnować? Niestety, wielu ogrodników nie zwraca uwagi na te kluczowe kwestie, przez co sabotują własne uprawy.

Tymczasem okazuje się, że odpowiednie zadbanie o grona już na początku ich tworzenia to gwarancja udanych, ogromnych plonów. Najlepsi ogrodnicy robią to w ten sposób.

Jak zadbać o pomidory?

O sposobach sadzenia pomidorów napisano już niemalże wszystko. Dla szybkiego przypomnienia stosujemy do nich naturalne nawozy, sadzimy je po „zimnej Zośce”, gwarantujemy im dużo światła i ciepła, a nawet możemy się pokusić o wsadzenie ich do ziemi bokiem.

Pamiętamy także o regularnym odchwaszczaniu, odpowiednim sąsiedztwie, na przykład w postaci bazylii, czy opryskach, mających na celu zniwelowanie ilości szkodników, atakujących nasze plony.

Mimo to, zagwarantowanie najlepszych warunków rozwojowych dla pomidorów nie wystarczy, aby cieszyć się ogromnymi plonami. O te zadba zupełnie inny domowy patent.

Pomidory 2.jpg
Fot. Canva/RussieseO, Getty Images

Najlepsi ogrodnicy zawsze wykonują tę czynność

Ogrodnik z kanału infouprawa na YouTubie zdradził ciekawy pomysł na zwielokrotnienie swoich plonów, który jest niejako rozwinięciem obrywania pędów pomidorów.

Zwraca on uwagę na fakt, że podczas zawiązywania się grona, warto obrywać te części pędów, które wyrastają za kwiatem. Jak twierdzi, przez to krzak skupiając się na rozwoju masy zielonej, zaniedbuje rozwój owoców.

Co zrobić, aby cieszyć się potężnym plonem?

Zmniejszenie masy zielonej poprzez usuwanie pędów za kwiatami, czy nawet obrywanie najniższych pędów, to gwarancja, że roślina przekieruje energię w rozwój owoców.

Chociaż początkowo możecie mieć wrażenie, że okaleczacie swoją roślinę, w praktyce ukierunkowujecie ją na konkretną formę rozwoju. W końcu nie zależy nam na rozwoju samej rośliny, a na maksymalizacji plonów z upraw.

Gwarantujemy, że jeśli wypróbujecie ten patent, nie poznacie własnych plonów. Pomidory dosłownie wyrosną na piękne czerwone olbrzymy i zapewne nikt nie uwierzy wam, że są one uprawiane w ekologiczny sposób, bez sztucznych dodatków, przyspieszających ich wzrost.

ZOBACZ TAKŻE:

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału infouprawa na YouTubie