Sukulenty to rośliny stosunkowo proste w upranie, które charakteryzuje jednak magiczna zdolność. Możecie nie wierzyć mi na słowo, ale dosłownie każdy poradzi sobie z uprawą tych roślin. Jesteście ciekawi, dlaczego to takie proste? Spieszymy z wyjaśnieniem.
Słoneczniki to nie tylko piękna ozdoba do ogrodu. Decydując się na słoneczniki w ogrodzie, będziemy mieć naturalne pestki w zasięgu ręki. Jednak co robić, kiedy słoneczniki zaczynają marnieć? Co oznaczają brązowe liście słoneczników?
Azalie to naprawdę piękne kwiaty ogrodowe. Podkreślają one urodę wielu ogrodów dzięki swojemu niecodziennemu wyglądowi. Pozwala on na urozmaicenie nawet najnudniejszych kompozycji kwiatowych w ogrodzie. Zobaczcie, jak zastosować je w ogrodzie.
Oleandry możemy spotkać przede wszystkim w różnych zakątkach basenu Morza Śródziemnego. Coraz częściej oleandry sadzimy także w Polsce. Jednak co możemy zrobić, żeby oleandry obficie kwitły przez cały sezon? Zdradzę mój sekret na kolorowe kwiaty na oleandrach.
Pogoda w Europie szokuje. To, co dzieje się w Niemczech to jakiś obłęd. Czy ktokolwiek spodziewał się tego w sierpniu? Śnieg w Niemczech wywołał istny paraliż komunikacyjny.
Przędziorki to niezwykle uciążliwe stworzonka w ogrodzie. Tworzą one nieetyczne pajęczyny na kwiatach w domu i na balkonie. Na szczęście znalazłem domowy sposób na przędziorki, który wykurza je z moich roślin w mgnieniu oka.
Dramatyczne wieści docierają do nas z północy kraju. Pomorze i Mazury zmagają się z falą podtopień. Miejscowe organy administracyjne wydały alerty zagrożenia powodziowego. Jak do tego doszło? Przyjrzeliśmy się sprawie nieco bliżej.
Wiśnie to fantastyczne owoce, z których możemy przygotować domowe przetwory, upiec ciasto, a także zejść je na surowo. Po wiśniach zostają nam sterty pestek, które zwykle lądują w koszu. Co innego zrobić z pestkami wiśni? Okazuje się, że możemy wykorzystać je w domu i w ogrodzie.
Pogoda tego lata zdecydowanie nie rozpieszcza. Początek lata zaskoczył upałami, środek ulewnymi deszczami, a końcówka? No właśnie – zobaczcie, jak będzie wyglądała pogoda na wrzesień.
Z czym kojarzy Wam się koniczyna? Ze szczęściem mającym cztery listki, czy może w pięknym widoczkiem, który miło popodziwiać podczas jesiennej szarówki? Okazuje się, że powinna w Wam się ona kojarzyć ze zdrowiem. Zobaczcie, jaki właściwości posiada czerwona koniczyna.
Łupiny czosnku i cebuli zwykle lądują w koszu. Jednak u mnie w domu mamy dużo lepsze zastosowanie dla łupin. Jak je wykorzystać pokazała mi babcia. Co możemy zrobić z łupinami z czosnku?
Juka to piękna roślina, która może przysporzyć nieco kłopotów w codziennej pielęgnacji. Jeśli jednak o nią zadbamy, każdy będzie nam jej zazdrościł. Sam nie wierzyłem, że juka może tak pięknie zakwitnąć, aż nie wypróbowałem tego patentu osobiście. Poznajcie mój sekret.
Ogórki naprawdę porządnie wyjaławiają i zubożają glebę. Dlatego, zanim posadzimy coś po ogórkach, warto zastanowić się, co będzie po nich najlepiej rosło. Na czym polega płodozmian warzyw? Co możemy posadzić po ogórkach? O tym dowiecie się z tego artykułu.
Gąsienice nie wydają się tak niebezpiecznymi szkodnikami, a jednak często są w stanie wyrządzić większe szkody, niż się wydaje. Gąsienice mogą doszczętnie zniszczyć nasze rośliny. Jak się ich pozbyć? Mam sprawdzony przepis na oprysk na gąsienice. Podpowiem, jak go zrobić.
Samozbiory są coraz bardziej popularne i kolejni plantatorzy decydują się na właśnie takie rozwiązanie. Świeże i sezonowe owoce wychodzą dzięki temu naprawdę tanio. Gdzie szukać samozbiorów? Jak to wygląda i czy naprawdę się opłaca?
Dramatyczne wieści z Rozewia. Nieuwaga dwóch mężczyzn doprowadziła do tragedii. Jak ograniczona jest wyobraźnia niektórych ludzi? Koniecznie zapoznajcie się z tą historią i nie popełniajcie ich błędów.
Hortensja może nie kwitnąć z wielu powodów. Najczęściej popełniamy jeden błąd w czasie uprawy hortensji, który sprawia, że hortensje w naszym ogrodzie nie obsypują się kwiatami. Dlaczego hortensje nie kwitną? Co możemy zrobić, żeby na hortensjach pojawiły się kwiaty?
Czwartkowe popołudnie na Pomorzu było istnym dniem grozy. Nawałnica na Pomorzu dała się we znaki wielu mieszkańcom. Wedle doniesień tamtejszych służb, strażacy interweniowali aż 100 razy. Zobaczcie, co działo się w czwartek na Pomorzu.
Choroba ziemniaka i alternarioza pomidorów najczęściej atakują uprawy pomidorów w naszych ogrodach. Alternarioza pomidorów może całkowicie znaczyć nasze uprawy. Jak z nią walczyć? Czy możemy wyleczyć pomidory bez stosowania mocnej chemii?
Czas skończyć z długimi godzinami spędzonymi na plewieniu. W ogrodzie lepiej cieszyć się bliskością natury i odpoczywać. Jednak jak pozbyć się chwastów bez plewienia? Jest kilka naprawdę skutecznych sposobów na chwasty. Zdradzę, jak szybko i skutecznie pozbyć się chwastów z ogrodu.
Małżeństwo emerytów zdecydowało się ściąć 4 tuje w swoim ogródku i otrzymało gigantyczną karę. Okazuje się, że na ścięcie tui również musimy mieć pozwolenie. Jaka jest kara za ścięcie tui? Ile muszą zapłacić emeryci z województwa lubelskiego?
Czy wyprawa na grzyby może dostarczyć człowiekowi nieco adrenaliny? Okazuje się, że tak, mimo że grzyby i silne emocje nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Dobitnie przekonała się o tym pewna kobieta, która podczas grzybobrania spotkała nietypowego gościa. Poznajcie jej historię.
Wszystkie osoby, które mają odrobinę przestrzeni w swoim ogrodzie, powinny zastanowić się nad kompostownikiem. Jednak kompostownik to nie miejsce do wyrzucania wszystkich resztek zalegających w kuchni i ogrodzie. O kompostownik należy odpowiednio zadbać. Co wyrzucać do kompostownika? Jak sprawdzić, czy nasz kompostownik jest dobrej jakości?
Dalia to bardzo interesujący kwiat, który na terenie Polski jest bardzo niedoceniany. Naturalnie rośnie on w Ameryce Środkowej zwykle w terenach górskich. Botanicy opisali już 41 różnych gatunków tego kwiatu. Zobaczcie, jak prawidłowo uprawiać ten dalie we własnym ogrodzie.
W Niemczech, Francji i Belgi to warzywo może kosztować krocie, a w Polsce najdroższe warzywo świata rośnie na dziko w wielu miejscach. Często traktujemy je jak zwykły chwast. Jak to możliwe, że najdroższe warzywo świata w Polsce jest chwastem?
Kapusta to zdecydowanie królowa polskich stołów. Baza bigosu, kapuśniaku, czy klasycznej polskiej surówki – tak jest, kapusta to bezapelacyjnie produkt topowy w jadłospisie Polaków. Czy wiecie jednak, jak ją uprawiać? Ja już wiem! Kluczowa jest tutaj ochrona kapusty przed szkodnikami.
Ogród to idealne miejsce, żeby cieszyć się bliskością natury, jednak często brakuje nam odrobiny prywatności, kiedy dzielimy płot z sąsiadami. Właśnie w takiej sytuacji idealnie sprawdzi się żywopłot. Jaki rodzaj naturalnego ogrodzenia wybrać? Ogrodnik na TikToku zdradził, jakie rośliny najlepiej sprawdzą się na żywopłot.
Nornice naprawdę często odwiedzają ogrody. Jednak zwykle mylimy je z innymi szkodnikami buszującymi pod ziemią. W ogrodach najczęściej walczymy z nornicą rudą. Jak pozbyć się nornicy? Mam sprawdzony sposób na nornice, który sprawi, że gryzonie szybko uciekną z ogrodu