Już niedługo będziemy zbierać truskawki z naszych ogrodów. Chociaż sezon na nie jest w pełni, sam zaczynam zastanawiać się, co zrobię z moimi krzaczkami po sezonie.Wiecie co, praktyka nauczyła mnie, że o piękne truskawki należy zadbać już pod koniec owocowania tegorocznych upraw. Pielęgnacja truskawek po zbiorach to klucz do wspaniałych przyszłorocznych plonów.
Sprzedaż tegorocznych truskawek powoli dobiega końca. Niesprzyjające warunki pogodowe sprawiły, że owoców było wyjątkowo mało, a sezon krótki. Problemy z owocami można zauważyć w sklepach.Tak wygląda sprzedaż truskawek. Pracownica sklepu skomentowała zachowanie klientów w gorzkich słowach. Wybuchła burza w Internecie.
Wysoka cena truskawek na rynku zachęca coraz więcej domorosłych ogrodników, do zainteresowania się ich uprawą. Ta trzeba przyznać, nie musi być wybitnie trudna.Z pomocą przychodzi domowy nawóz, który zrewolucjonizuje wasze uprawy. Dzięki zastosowaniu tej odżywki wasze truskawki będą rosły jak szalone i wydadzą piękne, soczyste owoce.
Moda na ekologiczne owoce i warzywa nie ustaje. Chętnie robimy zakupy na lokalnych ryneczkach i uprawiamy rośliny samodzielnie we własnych ogródkach, a nawet na balkonach.Jeśli jednak chcemy cieszyć się plonami prosto z krzaczka, a nie posiadamy własnej uprawy, nic straconego. Ostatnio niezwykle popularne stały się bowiem samozbiory. Polacy chętnie zbierają w ten sposób truskawki, na które właśnie trwa sezon.
Coraz więcej ogrodników jest zainteresowanych sadzeniem truskawek. Nic w tym dziwnego – ich wysokie ceny w sklepach, jak również niepowtarzalny smak, jaki możemy uzyskać z domowych upraw, dostatecznie dobrze przekonują nas do tej aktywności.Czy jednak wiecie, co siać obok truskawek? Sam długo sadziłem je w wydzielonych częściach działki, ale popełniałem duży błąd. Okazuje się, że truskawki to całkiem towarzyskie rośliny.
Któż z nas nie chciałby się cieszyć słodkimi truskawkami? Niestety, te zwłaszcza podczas pierwszych zbiorów bywają kwaśne i zdecydowanie mniej soczyste, niż byśmy tego chcieli.Na czym polega problem? Niekoniecznie są to błędy pielęgnacyjne. Panaceum na kwaśne truskawki okazuje się jeden płynny nawóz, który z łatwością przygotujecie w zaciszu swojego domu.
W sklepach i na targowiskach zaroiło się od truskawek. Nic w tym dziwnego. Skoro sezon na te owoce powoli się rozpoczyna, a chętnych na ten przysmak nie brakuje niezależnie od ich cen, to czysty zysk dla handlarzy.Niestety, część z nich zdecydowanie nie należy do uczciwych. Sprzedawcy nagminnie oszukują klientów na polskich truskawkach. Niestety, wielu klientów daje się na to nabrać. Jak nie dać się wykiwać?
Nadszedł moment, na który wielu z nas czeka przez cały rok. Na straganach zaczynają pojawiać się pierwsze polskie truskawki. Czy jednak wiemy, jak je odróżnić od zagranicznych?Nie dajmy się nabrać na nieuczciwe praktyki niektórych sprzedawców i sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, by odróżnić rodzime owoce od greckich czy hiszpańskich.
Maj to dobry moment, aby rozpocząć uprawy truskawek. Coraz cieplejsza temperatura na zewnątrz skłania nas do prac w ogrodzie, a tych wymagają krzaczki truskawek.Niestety, samo odpowiednie ich posadzenie to nie wszystko. Czy wiecie, jak zwalczyć szarą pleśń na truskawkach? Niestety, jest to choroba, która całkiem często je atakuje.
Każdy z nas chciałby spożywać wysokojakościowe produkty spożywcze. Niestety, w XXI wieku nie jest to tak proste, jak nam się wydaje.Wielu producentów decyduje się na stosowanie szkodliwej chemii w jedzeniu oraz specjalistycznych preparatów do nawożenia roślin, byleby tylko wyprodukować więcej towarów. Szczególnie widać to po owocach. Czy wiecie, jak odróżnić truskawki pryskane od tych ekologicznych?
Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany przez wszystkich sezon na truskawki. Zanim jednak stragany będą się uginały pod ciężarem kobiałek, warto wiedzieć, jakie truskawki wybierać, a jakich lepiej unikać.Jeśli chcemy zachować smak i walory odżywcze truskawek na dłużej, warto kupować dobrej jakości owoce, a także odpowiednio je przechowywać i przygotowywać. Jak to robić?
Wielkimi krokami zbliża się do nas sezon truskawkowy. Dla plantatorów jest to ogromne wyzwanie, bowiem owoce te zwykle zbierane są ręcznie.Pytanie tylko, jak wielu pracowników będzie chętnych do pracy. Czy na zbieraniu truskawek można sporo zarobić? Okazuje się, że stawki za tę pracę w ostatnich latach znacząco wzrosły.
Któż z nas nie lubi truskawek. To zdecydowanie owoce uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jeśli jednak kiedykolwiek próbowaliście je uprawiać, wiecie, że nie są to najprostsze rośliny do pielęgnacji.Największym problemem jest pleśń oraz grzyby, które infekują krzaczki. Na szczęście z pomocą przychodzą domowe środki, których zastosowanie pozwoli Wam zapomnieć o tym przykrym problemie.
Wiosna to kluczowy moment w cyklu wegetacyjnym roślin. Od tego, jak przebiegną kwietniowe dni, zależy powodzenie wielu upraw. O wszystkim zadecyduje pogoda, ale można się na nią przygotować. Wiedzą o tym plantatorzy truskawek.W nadchodzącym czasie czeka nas pogorszenie pogody. IMGW przewiduje nawet przymrozki. Jak ocalić truskawki przed szkodliwym działaniem ujemnych temperatur?
Truskawki to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych owoców. Cenione są za swój niezrównany smak, który przywodzi na myśl beztroskie, letnie dni. Coraz więcej osób decyduje się na samodzielną uprawę tych owoców.Aby jednak móc cieszyć się tymi smakołykami, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad dotyczących uprawy truskawek. Kluczowe znaczenie ma moment wysadzenia krzaczków. Kiedy najlepiej to zrobić?
Już są. Polskie truskawki w Biedronce dumnie prezentują się na sklepowych półkach. Jednak mało kto będzie mógł pozwolić sobie na ich zakup.Mówiąc wprost – ceny dosłownie zwalają z nóg. To ciekawe, że chociaż truskawki w Biedronce to owoce sezonowe, kosztują one tak dużo. Z czego wynika ich wygórowana cena?
Soczyste truskawki możemy wyhodować we własnym ogrodzie. Jeśli odpowiednio zadbamy o krzaczki i zasilimy je odpowiednim nawozem, w tym roku plony będą ogromne. Jak zadbać o truskawki?Często spotykamy się z mitem, że truskawki owocują maksymalnie 3 lata. W rzeczywistości możemy cieszyć się pysznymi owocami znacznie dłużej. Sprawdź, jak dbać o truskawki.
Na wiosnę powoli budzą się rośliny w ogrodzie. Właśnie teraz warto je wzmocnić. Odpowiedni nawóz do truskawek sprawi, że w sezonie owoce będą ogromne, a zbiory obfite.Wiosenne nawożenie truskawek jest bardzo ważne. Dzięki temu pobudzimy rośliny do wzrostu oraz owocowania. Sprawdź, czym najlepiej nawozić truskawki.
Na zewnątrz jest coraz cieplej, a w wielu miejscach przymrozki przestały dokuczać. To idealny moment na wsadzenie truskawek do gruntu lub przygotowanie sadzonek na balkon. Co zrobić, żeby w tym roku plony były obfite?Już na wczesnym etapie możemy truskawki zacząć nawozić. Dzięki temu wzmocnimy system korzeniowy i pobudzimy rośliny do owocowania. Sprawdź, jak przygotować domową odżywkę do truskawek.
Truskawki sadzimy do gruntu od drugiej połowy marca aż do drugiej połowy maja. Tylko od nas zależy, jak obficie krzaczki zaowocują w tym roku. O ile praktycznie każdy, kto posiada własną działkę, sadzi klasyczne truskawki, tak mało kto wie o jej kuzynce.Ta odmiana truskawek jest jeszcze smaczniejsza i łatwiejsza w uprawie. Jej owoce są duże, soczyste i pyszne. W tym roku postaw na ten gatunek owoców, a będziesz zachwycony.
Robiłeś niedawno zakupy w Biedronce? Jeśli tak i jeśli kupiłeś również opakowanie truskawek, pod żadnym pozorem ich nie jedz! Główny Inspektorat Sanitarny wydał ważny komunikat w sprawie konkretnej partii.W truskawkach z popularnej sieci sklepów wykryto bowiem zabójczą chorobę. Sanepid podał szczegóły i apeluje o natychmiastowy kontakt z lekarzem, jeśli pojawią się objawy zatrucia.
Truskawki w zeszłym roku słabo owocowały? Niestety im starsze krzaczki mamy, tym mniej owoców się na nich pojawia. Przyjmuje się, że rośliny najlepiej owocują przez pierwsze 3 lata. Co zrobić, żeby w tym roku cieszyć się owocami?Truskawki musimy wymienić, żeby ponownie cieszyć się owocami prosto z krzaczka. Sadzonki warto pobrać ze starych roślin i dodatkowo je wzmocnić. Podpowiemy, jak to zrobić.
Jak zrobić roztwór dla ogórków, pomidorów, truskawek i dóbr, które sadzimy w naszych ogródkach, aby pięknie rosły i nie chorowały? Jest na to prosty sposób. Składniki można kupić za grosze w aptece, a efekty są zdumiewające.
Gdy dni są coraz dłuższe, cieplejsze i słoneczne, zaczynamy przygotowywać swoje ogródki na kolejny sezon. Spulchniamy ziemię, stosujemy nawozy, robimy rozsady, sadzimy kwiaty. W tym czasie warto również poświęcić uwagę truskawkom, które zimowaliśmy w gruncie.Truskawki po zimie wymagają bowiem szczególnej uwagi. Marzec jest idealnym miesiącem na zadbanie o krzaczki. Wystarczą dwa proste kroki, a latem będą uginać się od ciężaru owoców.
Truskawki to owoce uwielbiane przez miliony Polaków niezależnie ich wieku. Kochają je zarówno dzieci jak i dorośli. Czy wiedzieliście jednak, że te rośliny należy dbać przez cały rok? Przygotowanie do następnego sezonu należy rozpocząć już pod koniec poprzedniego. Zobaczcie, jak zrobić to poprawnie.
Pierogi czekoladowe nie należą do tradycyjnych polskich dań, ale ich smak podbije najbardziej wymagające podniebienia. Sezon na truskawki nie trwa długo, jednak w obecnie w większych sklepach są dostępne przez cały rok. Ten niezwykły przepis nie wymaga ani dużej ilości czasu, ani wielu składników. Wypróbujcie go i przekonajcie się sami! Pierogi to danie, którego nie da się nie lubić, a ich czekoladowa wersja zachwyci każdego łakomczucha. Wystarczy zaledwie kilka składników, a pomysł na obiad jest już gotowy. Niedawno informowaliśmy Was, że polskie truskawki można już kupić w sklepie, dlatego też nie warto zwlekać – do dzieła.
Świeże polskie truskawki kupujemy najczęściej na ulicznych bazarkach, ale trzeba mieć na uwadze, że nikt ich wcześniej nie mył. Tak więc znajduje się w nich nie tylko ziemia, lecz także niektóre insekty. Jak się ich skutecznie pozbyć?Truskawki zaczęły pojawiać się już w sklepach i na bazarkach. Przed zjedzeniem tych słodkości warto jednak wiedzieć, jak je odpowiednio umyć. Na TikToku pojawiło się nagranie Seleste Radcliffe, na którym widać, jak po wrzuceniu ich do wody ze specjalnym składnikiem, zaczęły wypływać robaki. Ludzie byli zdumieni, padły komentarze: Już nigdy ich nie zjem.