Własne warzywa w ogrodzie to fantastyczne rozwiązanie. Dzięki takim uprawom możemy sporo zaoszczędzić i cieszyć się świeżymi warzywami w sezonie. Dzisiaj podpowiem, co zrobić, żeby ogórki obficie obrodziły.Podlewanie ogórków w sezonie to stanowczo za mało. Rośliny do prawidłowego wzrostu potrzebują odpowiedniego nawożenia. Nie stosuję już chemicznych preparatów. Zastąpiłam je odpadem.
Rośliny to jedne z najbardziej popularnych warzyw uprawianych w naszych ogrodach. Niezależnie, czy uprawiane są w szklarni, czy na zewnątrz, warto wiedzieć, jak uratować je przed chorobami. Jeśli zauważysz żółte liście ogórków, natychmiast reaguj!
Babcia Halina zawsze cieszy się obfitymi polonami. Jej ogórki rosną w zastraszającym tempie, a to wszystko dzięki niezastąpionemu nawozowi do ogórków, który działa cuda. Wystarczy połączyć kilka prostych składników, które większość z nas ma w kuchni.
Marzysz o bogatych plonach ogórków? Zastosuj sprawdzony i w pełni naturalny nawóz, który sprawi, że z jednego krzewu otrzymasz nawet kilka wiader ogórków. Osobiście gorąco go polecam, nie spodziewałem się takiego rezultatu.
Przed nami fala upałów. Zadbajmy więc o nasze uprawy, w szczególności o ogórki, na które słońce ma niszczycielski wpływ. Wykorzystajmy trik pani ogrodnik, która połączyła 3 produkty i zrobiła doskonałą odżywkę dla roślin. Upały nie będą już problemem.
Wbrew pozorom człowiek jest bliżej natury, niż można by przypuszczać. Tak samo, jak my źle czujemy się w nieodpowiednim towarzystwie, tak też rośliny komunikują nam to nieodpowiednim wzrostem. Masz problemy ze wzrostem ogórków? Sprawdź, czy posadziłeś je w odpowiednich warunkach.
Nawóz do ogórków nie musi być drogi. Wystarczy, że skorzystać z Naszej porady, a Twoje ogórki obdarzą Cię okazały plonem i smacznym owocem. Jeśli już teraz nie możesz się doczekać, aby dowiedzieć się co to za nawóz, powiemy Ci, że możesz go zrobić w domowych warunkach.
Dorodne zbiory ogórków to marzenie każdego gospodarza. Pora sadzenia ogórków ma znaczny wpływ na ich wzrost. Jeśli chcesz mieć co rok obfite plony, zastosuj się do naszych zaleceń i ciesz się mizerią z własnych upraw.
Doświadczeni ogrodnicy stosują nawóz do ogórków z wody utlenionej. Przygotowaną miksturą podlewają posadzone nasiona, a następnie regularnie pryskają całe rośliny. Nie ma lepszego sposobu na szybki wzrost i obfite zbiory.
Ciocia Ala od lat stosuje nawóz do ogórków z kurkumy i sody oczyszczonej. Jej plony są odporne na choroby i rosną jeszcze szybciej. Zapomnij o drogich odżywkach i nawozach. Najlepszy środek na ogórki zrobisz za grosze.
Dlaczego ogórki pakuje się w folię i dopiero potem sprzedaj w sklepach? Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująca i niewielu ją zna. Powód nie mieści się w głowie, niżej zdradzamy dlaczego.
Każdy z nas chce, aby jego ogórki co roku obradzały w dziesiątki kilogramów plonów. Okazuje się, że pewien ogrodnik amator znalazł na to cudowny sposób. Wystarczy, że karmi swoje rośliny zwykłą sodą oczyszczoną, a zawsze zbiera przynajmniej 10 kg owoców z jednej rośliny.Jego rozwiązanie jest mało inwazyjnie i wyjątkowe proste w użyciu. Niżej zdradzamy jak się za nie zabrać.
Niektóre gatunki ptaków, potrafią nieźle nabałaganić w ogrodzie. Szpaki należą do tej właśnie grupy. Pięknie, śpiewające małe nicponie, czają się na czereśnie w naszym ogrodzie. Znamy kilka sposobów, jak sobie z nimi poradzić, nie wyrządzając im krzywdy.
Najlepszym czasem na sianie ogórków jest końcówka maja lub początek czerwca. Rośliny lubią ciepło, a gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 12 stopni C, zaczynają chorować i marnieć. Ogórki muszą być systematycznie podlewane i posadzone w glebie bogatej w próchnicę. Wtedy zbierzesz wielkie plony.
Żółknące liście ogórka są zmorą każdego ogrodnika. Gdy na liściach pojawiają się żółte plamki wpadamy w niepokój - niektórzy bowiem nie wiedzą, jak sobie z nimi poradzić. Istnieje jednak domowy i naturalny nawóz, który eliminuje ten przykry problem. Niżej zdradzamy jak go przygotować.
Zrezygnuj z gotowych i drogich odżywek na ogórki i pomidory. Zamiast nich przygotuj oprysk z drożdży i mleka. Domowa odżywka ma zbawienny wpływ na rośliny i zabija grzyby odpowiedzialne za choroby.
Wbrew pozorom sadzenie ogórków wcale takie proste nie jest. Dlaczego? Ponieważ istotną kwestią jest to, co znajduje się w ich sąsiedztwie. Z niektórymi roślinami ogórki nie współżyją dobrze. Dlatego warto wiedzieć, co sadzić obok ogórków.
Ogródek gruntowy jest najbardziej popularną rośliną uprawną w Polsce. Istnieją dwa sposoby ich sadzenia. Niemniej, w każdym przypadku zawsze trzeba w ścisły sposób przestrzegać dat, w jakich winno się je sadzić. W niniejszym artykule powiemy, kiedy siać ogórki.
Dlaczego ogórki pakowane są w folię? Ogórki zielone muszą być zabezpieczone. W przeciwnym wypadku mogą się bardzo szybko zepsuć podczas przewożenia oraz ekspozycji na sklepowej półce. Dlaczego ogórki pakowane są w folię? Niektórzy uważają, że chodzi o łatwiejsze zakupy i przechowywanie. Inni, że dzięki folii ogórki na dłużej zachowują świeżość i smak. Okazuje się, że powodem, dla którego warzywa pakowane są w folię jest pewien związek chemiczny.Ogórki zielone powinny być twarde i jędrne, aby były smaczne i zachowały wszystkie wartości odżywcze. Niestety pakowanie ogórków w folię przyczynia się do powstawania pleśni i rozwoju bakterii.
Ogórki to jedne z najpopularniejszych warzyw, którymi niestety możemy cieszyć się jedynie przez okres lata. Mamy jednak wspaniałą wiadomość dla wszystkich smakoszy ogórków, którzy chcieliby delektować się nimi przez cały rok. Okazuje się, że warzywa te zimą można uprawiać w doniczkach. Jak to możliwe?Ogórki zamknięte w słoikach to polska specjalność, ale trzeba przyznać, że świeże warzywa mają swój niepowtarzalny smak i aromat, który jest nie do podrobienia.