Pomidory to ukochane warzywa Polaków. Są zdrowe, pyszne i uniwersalne - jemy je na surowo, dodajemy do sałatek, makaronów, sosów i zup. Chcąc na co dzień cieszyć się smakiem pomidorów z własnego krzaczka, chętnie uprawiamy je w ogrodach.Pomidory nie są specjalnie skomplikowane pod względem wymagań i pielęgnacji, jednak bywają mocno narażone na występowanie chorób i ataki szkodników. Gdy tylko zauważymy, ze liście rośliny zaczynają żółknąć, trzeba działać od razu.
Ogórki to bez wątpienia jedne z ulubionych warzyw Polaków, nie tylko w kuchni, ale też w ogrodzie. Ich uprawa nie nastręcza większych trudności, wystarczy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad pielęgnacji.Do wyboru mamy przy tym różne odmiany ogórków i odmienne metody ich uprawy. Niezależnie jednak od wybranego gatunku, zależy nam na obfitych zbiorach dorodnych warzyw. Jak pielęgnować ogórki, by dłużej plonowały?
Maj to gorący okres w każdym ogrodzie. Coraz wyższe temperatury sprzyjają wysadzaniu do gruntu kolejnych gatunków. Wielkimi krokami zbliża się czas sadzenia ogórków. Jak to zrobić?Odpowiedni dobór stanowiska i technika sadzenia pozwolą osiągnąć obfite plony. To jednak nie wszystko. Aby w sezonie zebrać dorodne warzywa, warto przy sadzeniu ogórków zastosować odpowiedni nawóz. Co wybrać?
Drożdże to niezwykły składnik o szerokim zastosowaniu. Doskonale znamy go z kuchni, gdzie dzięki niemu powstają pyszne wypieki, ale nie każdy wie, że drożdże warto również zastosować w ogrodzie.Te jednokomórkowe organizmy działają stymulująco na rozwój roślin i chronią je przed chorobami. Aby osiągnąć taki efekt, warto skorzystać z przepisu na nawóz z drożdży i cukru.
Ogórki to niezwykle wdzięczne w uprawie warzywa. Nie mają specjalnych wymagań, a ich pielęgnacja jest prosta. Charakteryzuje je przy tym nie tylko wspaniały smak, ale także wysoka plenność. Jak dodatkowo ją zwiększyć?Wystarczy do rutynowej pielęgnacji ogórków dołożyć proste triki, dzięki którym z naszego przydomowego warzywniaka zbierzemy jeszcze więcej dorodnych okazów.
Kiszone, małosolne czy jedzone na surowo – ogórki w każdej formie są pyszne, a do tego zdrowe. Ważną zaletą tych warzyw jest również możliwość ich uprawy w przydomowym ogródku.Aby ogórki obficie obrodziły, dzięki czemu w sezonie zbierzemy pełne kosze dorodnych warzyw, wystarczy tylko znać kilka trików. Szczególnie istotne jest nawożenie ogórków. Jak to robić?
Wraz z końcówką kwietnia zbliża się termin wysiania ogórków gruntowych na rozsadę. Te pyszne warzywa można z powodzeniem uprawiać w przydomowym ogródku, wystarczy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad.Aby ogórki obficie obrodziły i zachwycały smakiem, warto również zastosować kilka sprawdzonych trików podczas wysiewu i sadzenia tych warzyw. Wystarczą dwa w pełni naturalne produkty wsypane do każdego dołka, a ogórki będą szybko i zdrowo rosnąć.
Niemalże każdy ogrodnik ma je w swoich przydomowych uprawach, a mimo to tak wielu z nas nie wie, jak poprawnie je pielęgnować. Chociaż ogórki to bardzo popularne warzywa uprawne, są one podatne na liczne choroby.O ich nadejściu poinformuje nas żółknięcie liści ogórka. Jak walczyć z tego typu zarazą? Okazuje się, że wystarczy użyć taniego preparatu a apteki, aby uratować swoje roślinki.
Sadzonki ogórków wymagają specjalnego traktowania zwłaszcza w pierwszych stadiach wzrostu. Aby cieszyć się bogatymi zbiorami za kilka miesięcy, już teraz warto dodatkowo o nie zadbać.W tym celu zastosujcie zaproponowany przez nas płynny nawóz. Dzięki temu nie tylko wzmocnicie system korzeniowy ogórków, ale także zapewnicie sobie zwielokrotniony plon.
Ogórki bogate są w najróżniejsze składniki odżywcze. Znajdziemy w nich witaminy A, C, K oraz witaminy z grupy B. Ogórki są też pełne żelaza, magnezu i wapnia. Co zrobić, żeby pięknie rosły w tym roku?Dla ogórków ważne jest prawidłowe nawadnianie. Brak wody bardzo negatywnie wpływa na plony. Sprawdź, jak często należy podlewać ogórki.
Grzegorz Majda był ogrodnikiem, który swoimi bezcennymi poradami dotyczącymi upraw dzielił się w sieci. Nieco ponad tydzień temu media obiegła przykra wiadomość o jego śmierci. Fanom trudno jest pogodzić się z odejściem autorytetu, jednak dalej jest obecny w ich życiu za sprawą materiałów na YouTubie, które po sobie pozostawił.Śp. Grzegorz Majda miał ogromną wiedzę dotyczącą pielęgnacji roślin. Jego sposób na nawożenie ogórków był szczególnie popularny wśród fanów, którzy mogli cieszyć się większymi niż kiedykolwiek plonami tego smakowitego warzywa. Sprawdź koniecznie, jakimi wskazówkami dzielił się legendarny ogrodnik.
Jeśli chcesz mieć grządki pełne warzyw, musisz już teraz zaplanować, co chcesz posadzić. Szczególnie ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca dla ogórków. Jeśli obok nich posiejesz nieodpowiednie rośliny, w tym roku plony będą marne.Ogórki możemy wysiać bezpośrednio do gruntu lub przygotować sadzonki. Jednak najważniejsze jest stanowiska i gleba. Sprawdź, gdzie najlepiej posadzić ogórki i jakich warzyw nie siać w ich pobliżu. Liche zbiory to niejedyny problem.
Jak zrobić roztwór dla ogórków, pomidorów, truskawek i dóbr, które sadzimy w naszych ogródkach, aby pięknie rosły i nie chorowały? Jest na to prosty sposób. Składniki można kupić za grosze w aptece, a efekty są zdumiewające.
Każdy, nawet początkujący hodowca marzy o licznych i dorodnych plonach. Aby je uzyskać, trzeba posiadać niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, choć i to koniec końców może nie wystarczyć. Z pomocą przychodzą jednak rozmaite triki i porady, dzięki którym jesteśmy w stanie odpowiednio zadbać o nasze rośliny.Jeśli w tym roku zamierzasz posadzić ogórki, koniecznie zapoznaj się z tą metodą, dzięki której urosną wielkie i dorodne. Jedyne czego potrzebujesz to 10-litorowy baniak po wodzie.
Przydomowy ogródek, na którym mamy kwiaty i posadzone warzywa daje wiele radości. Mamy ochotę na świeży szczypiorek do kanapek? Potrzebujemy marchewki do rosołu? Pomidorów na przecier? Wszystko będzie w zasięgu ręki.Styczeń wcale nie jest nudnym miesiącem. Każdy ogrodnik wie, jakie czynności trzeba wykonać o tej porze roku, by zbiory były obfite, zdrowe i pyszne. Co zrobić w styczniu w ogrodzie? Na początku zaplanujmy cały warzywnik, a następnie bierzmy się do pracy bo będzie jej sporo.
Kiedy zaczyna się sezon na ogórki? Jeśli chcemy mieć obfite zbiory, musisz wysiać je w odpowiednim momencie. Ogórków nie możemy sadzić za wcześnie ani za późno. Termin ma tutaj ogromne znaczenie.Ogórków nie możemy wysiać zbyt wcześnie, ponieważ są bardzo wrażliwe na niskie temperatury. Jak wybrać odpowiedni termin wysiewu ogórków?
Chociaż obecnie o świeżych ogórkach prosto z naszego ogródka możemy pomarzyć, a zimowa aura raczej nie zwiastuje końca zimy, warto już dziś nieco uzupełnić swoją wiedzę i domową ogrodową apteczkę o kilka cennych składników.Sprawa robi się o tyle ciekawsza, gdy zdradzimy Wam, że wystarczą jedynie 2 złote, aby uratować ogórki przed żółknięciem, czyli bardzo poważną chorobą roślin.
Świeże ogórki chętnie jadamy przez cały rok. Są smaczne i zdrowe, wykorzystujemy je do sałatek, mizerii czy po prostu kładziemy na kanapki. Ogórki obieramy ze skórek, które najczęściej wyrzucamy. Tymczasem skórki z ogórków mogą być pożyteczne, szczególnie gdy uprawiamy rośliny doniczkowe. Składniki zawarte w skórkach z ogórków odstraszają m.in. roztocza, które żerują na roślinach. Ale to nie jedyna korzyść. Jak wykorzystać skórki po ogórkach?
Nadszedł czas na zbiory pomidorów i ogórków. Właśnie teraz możemy cieszyć się pysznymi warzywami z własnej uprawy. Jednak co warto zrobić niedługo po zbiorach? Wiele osób o tym zapomina.Kiedy zbierzemy ostatnie warzywa z krzaczków, możemy zabrać się za przygotowanie ziemi na przyszły rok. Jest kilka ważnych czynności, które sprawią, że w przyszłym roku plonów będzie więcej.
Ogórki prosto z ogrodu dają naprawdę sporo satysfakcji. Co roku decyduję się je wysadzić. Jednak czym pryskać ogórki, żeby zabezpieczyć je przed chorobami? Mam sprawdzoną miksturę, która ochroni je i wydłuży okres owocowania.Ogórki mają niewiele kalorii, ale za to są bogate w witaminę C, witaminy z grupy B i minerały. Warto mieć je w swoim ogrodzie. Niżej zdradzam, jak zadbać o te warzywa. Zbiory będą bogate jak nigdy.
Ogórki to bardzo popularne warzywa uprawne. Wystarczy, że będziemy o dnie odpowiednio dbać, nawozić, doglądać, a latem zbierzemy ich na pęczki. Niestety zdarza się również tak, że przez nieodpowiednią pielęgnację, wiele plonów marnieje jeszcze na krzakach. W tym artykule przedstawimy Wam, dlaczego ogórki gniją. Zdradzimy również, jak uratować zbiory domowymi sposobami i bez żadnej chemii, która nie jest obojętna dla roślin i naszego zdrowia.
Ogórki uprawiamy w Polsce naprawdę chętnie. Nic dziwnego, nie ma nic lepszego niż mizeria lub przetwory przygotowane z domowych warzyw.Jednak czasem po gwałtownych zmianach pogody nasze uprawy zaczynają marnieć. Co robić w takiej sytuacji? Czego oznaką są żółte liście ogórków i jak je uratować?
Ogórki – któż ich nie lubi? Pewnie jeśli tylko posiadacie swój ogródek, jest to jedno z pierwszych warzyw, o którym pomyślicie, planując coroczne uprawy. Tymczasem, czy wiedzieliście, że ogórki mogą być gorzkie przez dwa największe błędu ich uprawy? Zobaczcie sami.
Powoli zaczynają pojawiać się pierwsze ogórki. Jednak to nie oznacza, że przestajemy rośliny nawozić. Ogórki można zbierać od lipca do października, więc jeszcze mamy sporo czasu na ich nawożenie. Zdradzę prosty sposób na ogromne zbiory ogórków jeszcze w tym sezonie.Nie, nie stosuję żadnych, chemicznych preparatów. Ogórki w moim warzywniku dokarmiam wyłącznie przy pomocy naturalnych i bezpiecznych środków. Wszystko, co potrzebne mam w kuchennej szafce.
W jaki sposób sadzicie ogórki? Nie odpowiadajcie – tego systemu na pewno nie znaliście. Czy wiedzieliście, że ogórki można sadzić nawet w połowie lata i zbierać je jesienią? Pozwala na to koreańska metoda ich sadzenia.
Jak to jest, że jednym ogórki rosną, jak na drożdżach, a inni z całej plantacji nie uzbieraliby ogórków na miskę mizerii… Otóż jedni wiedzą czym podlewać ogórki a inni nie. Spokojnie, to nie jest prawo dżungli. Dzisiaj zdradzę Wam mój sekret, dzięki któremu zbieram tyle ogórków, że aż trudno mi je zanieść do domu.
Ogórek to przepyszne warzywo, które jest doskonałym dodatkiem w letnich sałatkach, ale ogórki sprawdzają się również do przetworów. Mają sporo wartościowych składników odżywczych, dlatego warto uprawiać je we własnym ogrodzie. Jednak co zrobić, żeby pięknie rosły? Wystarczy jedna odżywka do ogórków, a plony w tym roku będą imponujące.
Ogórki każdego roku chętnie uprawiamy Polsce. Są roślinami z rodziny dyniowatych i możemy wykorzystać je na wiele różnych sposobów. Jednak jak zwiększyć zbiory ogórków? Mój dziadek zdradził mi, jak to robi, że od lat ma najwięcej ogórków w okolicy.