Zamiokulkas to roślina tropikalna, której cechą charakterystyczną są oryginalne liścia. Wiele osób używa tej rośliny do przyozdobienia domu. Roślina ta jest jednak trudna w hodowli. Zobacz co zrobić, żeby zamiokulkas rósł poprawnie.
Już teraz możesz przygotować się do sadzenia brzoskwini z pestki. Nasiona są twarde i potrzebują kilku miesięcy, aby zacząć kiełkować. Kluczowe jest moczenie pestki w specjalnym roztworze i zapewnienie sadzonce odpowiednich warunków. Drzewko będzie odporne na choroby i obsypie się owocami.
Czarny bez kwitnie od maja do połowy czerwca. W tym czasie koniecznie przygotuj domowy syrop z kwiatów czarnego bzu. Jego działanie docenisz błyskawicznie. Słodki syrop jest naturalnym lekarstwem. Kluczowe jest jednak odpowiednie zerwanie kwiatostanów.
Pryskanie koperku działa wzmacniająco na całą roślinę, a także skutecznie pozbywa się mszyc i innych szkodników. Zrezygnujmy jednak z chemicznych środków. Nie są obojętne zarówno dla rośliny, jak i dla nas. Przygotujmy w pełni naturalny nawóz i to zupełnie za darmo.
Kędzierzawość liści brzoskwini jest chorobą zagrażającą życiu roślin. Jeśli Twoje drzewo zostało zainfekowane, natychmiast reaguj. Nieleczona kędzierzawość liści brzoskwini może spowodować obumarcie rośliny. Zobacz jak się jej pozbyć.
Ogrodnicy 3 razy w roku karmią maliny domowym nawozem bogatym w potas. To właśnie dzięki niemu krzaki każdego roku uginają się pod ciężarem owoców. Ogrodnicy zawsze mogą liczyć na bogate zbiory. Sprawdź, czym dokarmiać maliny i kiedy je nawozić. Na efekty nie będziesz długo czekać.
Pielęgnacji ciąg dalszy. Dziś bierzemy na tapetę narcyzy. Mimo samolubnej nazwy to roślina, która wymaga szczególnej pielęgnacji. Twoje kwiaty przekwitły? Zastosuj nasz trik i ciesz się pięknymi kwiatami rok rocznie. Ten prosty trik zmieni Twoje podejście do uprawiania kwiatów.
Bogata w witaminy i składniki odżywcze, ceniona w wielu krajach świta i… kosmicznie droga. Taka właśnie jest fasolka szparagowa. Jej ceny wprawiają konsumentów w zdumienie. Może to czas, żeby stworzyć swój własny ekologiczny ogródek?
Proces sadzenia papryki do gruntu jest niezwykle ważny. Stosując jedna kluczową zasadę, będziecie mieli pewność, że robicie to w sposób poprawny. Zagwarantujecie tym sobie nie tylko zdrowy wzrost rośliny, ale także dorodny plon. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.
Twoje rośliny ogrodowe zaatakowały mszyce, przędziorki i inne szkodniki? Zapomnij o chemicznych środkach. Oprysk i gnojówka z liści rabarbaru pozbędzie się problemu raz na zawsze. Dodatkowo wzmocni rośliny. Będą bardziej odporne na choroby.
Dlaczego anturium nie kwitnie? Powodów może być kilka, jednak najważniejszym z nich jest nieprawidłowe podlewanie. Roślina jest bardzo wymagająca i nie puści pąków kwiatowych, kiedy nie zapewnisz jej optymalnych warunków.
Fasolka szparagowa szybko urośnie, zakwitnie i da obfite plony, jeśli zastosujesz dwie kluczowe zasady. Bardzo ważny jest odpowiedni wybór miejsca w ogrodzie i regularne podlewanie. Fasolka jest ciepłolubna i nie może być narażona na przeciągi.
Gnojówka z pokrzywy to jeden z naturalnych nawozów, które doskonale sprawdzają się przy użyźnianiu gleby. Są przez to polecane jako podłoże pod wiele roślin. Jak to w przyrodzie – wyjątek potwierdza regułę. Poznaj 4 warzywa, które nie znoszą gnojówki z pokrzywy.
Skoszoną trawę możesz wykorzystać ponownie. Rozłóż ją pod wszystkimi roślinami w Twoim ogrodzie. W ten sposób uchronisz je przed wysuszeniem, przelaniem i chwastami. Trawa doskonale zasili systemy korzeniowe i użyźni glebę. Na efekty nie będziesz długo czekać.
Jak siać buraki? Najważniejsza jest odpowiednia mieszanka ziemi. Po wsadzeniu nasion do gruntu musimy pamiętać o przerzedzeniu grządek i regularnym nawożeniu. To najlepszy sposób na obfite zbiory.
Nie uwierzysz, ile można zarobić na rzodkiewkach. Znany rolnik, który ma swój kanał na YouTube pochwalił się zyskiem. Odliczył także wszystkie koszty związane z uprawą i transportem warzyw na targowisko. Kwota robi wrażenie.
Chcesz ukorzenić kwiaty ogrodowe, w tym hortensję, bukszpan, czy róże? Przygotuj dla nich miksturę, dzięki której przyszłe sadzonki błyskawicznie wypuszczą korzenie. Zapomnij o chemicznych odżywkach i przyspieszaczach wzrostu. Poznaj przepis na ukorzeniacz za darmo.
Kleszcze są aktywne od maja aż do później jesieni. W tym czasie zadbajmy więc o odpowiednią ochronę przed pajęczakami, które roznoszą szereg groźnych chorób. Kleszcze znajdziemy nie tylko w lasach, ale i w naszych ogrodach. Warto przeprowadzić więc szybki test na ich obecność.
Kwiaty doniczkowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Wtedy będą odporne na choroby i będą szybko rosnąć. Zamiast gotowych odżywek i nawozów, sięgnij po nawóz z ryżu. To najlepszy środek do roślin w doniczkach. Będą rosnąć po nim jak na drożdżach.
Oprysk malin jest niezbędny w okresie kwitnięcia i zawiązywania owoców. W maju na krzewach bardzo często pojawia się kistnik malinowiec. Szczególnie groźne dla zbiorów są larwy chrząszcza. Niezwykle skuteczny w walce ze szkodnikami jest wrotycz.
Inwazja mrówek może zaszkodzić roślinom ogrodowym i plonom. Zamiast specjalistycznych preparatów i sposobów, które zabijają owady, wykorzystaj zupełnie darmowy i skuteczny sposób. Oprysk z tej rośliny przepędzi mrówki z Twojej działki.
Perz nie jest pożądaną rośliną w ogrodzie. Kradnie sadzonkom światło i wartości odżywcze. Perz, w przeciwieństwie do innych chwastów jest niezwykle odporny na opryski. Ogrodnicy mają jednak sprawdzony sposób, żeby pozbyć się go raz na zawsze. Jak usunąć perz?
Majowy wysiew bobu wymaga odpowiedniego przygotowania nasion przed wsadzenie m do gruntu. Wtedy możesz mieć pewność, że roślina błyskawicznie urośnie, a zbiory będą obfite. Poznaj sposób doświadczonych ogrodników.
Las w słoiku jest piękną, oryginalną dekoracją wnętrz. Rośliny zamknięte w szkle możesz zrobić samodzielnie w bardzo prosty sposób. Musisz pamiętać jednak o trzech najważniejszych zasadach. Wtedy las w słoiku będzie cieszył Twoje oko przez długi czas.
Najlepszym momentem na przesadzanie rozmarynu jest druga połowa maja, po tzw. zimnych ogrodnikach, kiedy nie ma już ryzyka pojawienia się przymrozków. Sadzonka będzie szybko rosła, jeśli tylko zapewnisz jej odpowiednie warunki. Bardzo ważny jest rodzaj gleby i dobre nasłonecznienie.
Leśnicy ostrzegają. Już za chwilę ulice w całej Polsce pokryje żółty pyłek. Czeka nas prawdziwa inwazja. Pyłek nie nadciąga z południowej części globu, a z naszych lasów. Sosna już za chwilę zacznie bardzo intensywnie pylić.
Chwasty w ogrodzie są zmorą każdego działkowca. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą jednak, że rośliny mogą pomóc w ocenie stanu gleby. Dzięki nim wiedzą, czy ziemia ma niezbędne wszystkie wartości odżywcze i czy warzywa i kwiaty prawidłowo się rozwijają.
Drzewka owocowe, a szczególnie czereśnie narażone są na wiele chorób, w tym pleśń i mączniak. Na drzewkach bardzo często żerują także mszyce i inne szkodniki. Pozbędziesz się ich raz na zawsze, jeśli przygotujesz naturalne opryski z cebuli i czosnku.