Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Rachunki

Rachunki

rachunki, czyli opłaty mieszkaniowe za gaz, wodę, prąd

Kuchenka gazowa
08.07.2024 06:20 Zatwierdzono nową taryfę dla PGNiG. Rachunki wzrosną czy spadną?

Od dłuższego czasu dużo mówi się o zmianach wysokości opłat za media. Konsumenci obawiają się wzrostu rachunków za prąd i gaz. Czy te podejrzenia właśnie się potwierdziły?Urząd Regulacji Energetyki (URE) właśnie zatwierdził nową taryfę za gaz dla PGNiG Obrót Detaliczny. Ceny gazu mają spaść, ale czy oznacza to obniżenie rachunków? Niestety, jest wręcz przeciwnie.

Kuchenka gazowa
25.06.2024 13:41 Nowe ceny za prąd i gaz. Jest potwierdzenie urzędu

Jest oficjalne potwierdzenie zmiany taryf dotyczących cen prądu i gazu. Zobowiązane do tego podmioty złożyły wymagane wnioski do Urzędu Regulacji Energetyki. Co to oznacza dla odbiorców?Podwyżki cen za energię są nieuniknione. Ma to związek z odmrożeniem cen gazu, do czego dojdzie już 1 lipca 2024 r. Zdrożeje również prąd. Pomoc w obliczu tej sytuacji ma zapewnić bon energetyczny.

Pracownik
25.06.2024 10:16 Trwa akcja wymiany liczników prądu. Monterzy chodzą po domach

W wielu domach i mieszkaniach pojawiają się ostatnio monterzy. Ich wizyty nie można odmówić, a niektórzy będą mieli obowiązek udostępnić technikom swój lokal. Co więcej, w niektórych przypadkach taka interwencja będzie nas sporo kosztować.Wszystko za sprawą wprowadzonej w 2021 r. ustawy zwanej licznikową. Zakłada ona wymianę liczników prądu na nowocześniejsze w ramach szeroko zakrojonej transformacji sieci energetycznej w Polsce. Kiedy trzeba wymienić liczniki i kto za to zapłaci?

Kuchenka gazowa
14.06.2024 18:00 Czeka nas podwyżka cen gazu. Eksperci zdradzają kiedy i ile

Ceny mediów w Polsce od lat wzbudzają silne emocje. Rządowe tarcze nałożone na ceny energii i gazu nie mogły jednak trwać wiecznie.Eksperci alarmują, od kiedy i jak wysokiej podwyżki cen gazu możemy się spodziewać na przestrzeni kolejnych kilku miesięcy. Czy mamy powody do obaw?

Licznik energii
13.06.2024 14:44 Zatwierdzono nowe stawki prądu. Tyle zapłacimy od 1 lipca

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o nowej ustawie o bonie energetycznym. Wiemy, ile od 1 lipca zapłacimy za energię. Ceny prądu ulegną zmianie, ale czy odczujemy je wszyscy?Mimo wszystko nowa ustawa przewiduje kilka mechanizmów, które mogą ochronić Polaków przed nagłymi podwyżkami za prąd. Zobaczcie, jak z nich skorzystać.

Kuchenka gazowa
11.06.2024 12:34 Tak dużo będziemy płacili za gaz od 1 lipca. Wielka podwyżka

Ostatni czas nie był łatwy dla konsumentów. Ogromna inflacja, wzrost cen w sklepach, podwyżki cen prądu. Teraz rachunki znów pójdą w górę. Tym razie po kieszeni dostaną użytkownicy urządzeń na gaz.PGNiG wprowadza nowe stawki za sprzedaż i dystrybucję gazu. Znamy konkretne wysokości taryf. Jak duże będą podwyżki gazu i kiedy te zmiany wejdą w życie?

Rachunki
31.05.2024 13:08 Nie tylko prąd będzie droższy. Idą kolejne podwyżki rachunków

Dopiero co pojawiły się wywołujące falę niezadowolenia wśród Polaków informacje o dużych podwyżkach cen prądu, teraz ogłoszono,że rachunki za gaz mają znacząco wzrosnąć. Zapłacimy nawet o połowę więcej. Co się dzieje?PGNIG informuje, że dzięki wprowadzonym zabezpieczeniom w pierwszym półroczu część odbiorców nie odczuła różnicy w cenach mediów. Teraz jednak to się zmieni.Podwyżki cen gazu mają nastąpić już 1 lipca 2024 roku. Organ podaje konkretne stawki. Czy będziemy musieli zacisnąć pasa?

Łazienka
24.05.2024 11:36 Zjada więcej prądu niż lodówka. Przez 2 błędy płacisz więcej

Zapowiadane ostatnio podwyżki cen prądu skłaniają nas do coraz mocniejszego zacieśniania pasa. Oszczędności warto szukać w użytkowaniu niepozornych sprzętów oraz instalacji.Przykładem urządzenia, które zużywa mnóstwo prądu, jest bojler. Jest on zaraz po płycie indukcyjnej drugim największym pożeraczem prądu w gospodarstwach domowych. Wystarczy jednak wystrzegać się kilku błędów, by zaoszczędzić sporo energii i pieniędzy na podgrzewaniu wody.

Panele fotowoltaiczne
21.05.2024 11:52 Na balkonie zainstalował fotowoltaikę. Takie ma rachunki po 3 latach

Coraz więcej Polaków korzysta z odnawialnych źródeł energii. Wynika to po części z nowych regulacji unijnych, które mają na celu przyspieszenie procesu dekarbonizacji, a po części z poszukiwania oszczędności.Na kolejnych posesjach pojawiają się panele fotowoltaiczne. Można je dojrzeć nie tylko na dachach domów czy w ogrodach, ale nawet na… balkonach. Czy to faktycznie opłacalna inwestycja?

Licznik energii
18.05.2024 11:49 Co zużywa najwięcej prądu w domu?

Ostatnimi czasy wiele mówi się o wzroście cen energii elektrycznej. Dla przeciętnego użytkownika oznacza to wzrost rachunków za media. Z tego względu coraz więcej osób zaczęło interesować się tematyką oszczędzania energii.Czy wiecie, które urządzenia w domu zużywają najwięcej prądu? Możecie być zdziwieni, gdyż wcale nie jest to telewizor, czy komputer. Koniecznie zobaczcie, przez które urządzenia wasze rachunki za prąd są tak wysokie.

Piec
15.05.2024 13:45 Miliony Polaków może dostać ogromną karę. Zobacz, czy się zaliczasz

W Polsce zaczynają obowiązywać coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące szeroko pojętego ograniczania emisji zanieczyszczeń. Wynika to z regulacji nakładanych przez Unię Europejską, które mogą słono nas kosztować.Obawy Polaków zdaje się potwierdzać Polska Izba Gospodarcza Sprzedawców Węgla, według której duża część rodzimych gospodarstw nie jest przygotowana na transformację energetyczną i w związku z tym faktem grożą im ogromne kary.

Magnesy
14.05.2024 10:59 Na twojej lodówce jest pełno magnesów? Ten mit może cię przerazić

Podstawową rolą lodówki jest przechowywanie jedzenia, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. W wielu naszych domach ten sprzęt AGD pełni jednak jeszcze jedną, mniej oczywistą funkcję.Na lodówce bardzo często lądują… magnesy. Te różnokolorowe ozdoby przypominają nam o miłych chwilach, dalekich podróżach i najbliższych osobach. Czy jednak sprzęt AGD powinien być wykorzystywany w taki sposób?

Węgiel
11.04.2023 12:43 Polacy kupią węgiel inaczej od 1 maja. Szykują się duże zmiany

Już niebawem, bo od 1 maja wejdą w życie nowe zmiany związane ze sprzedażą węgla. Te, mają odbywać się na nieco mniej restrykcyjnych zasadach. Nie ma jeszcze oficjalnych zasad kupna węgla od gmin, gdyż te poznamy dopiero po nowelizacji ustawy z dnia 27 października 2022 r. O zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Prawdopodobnie, sprzedaż zapasów węgla odbywać się będzie bez ograniczeń, ale tylko do 3 ton.